Przed nami druga połowa drugiego sezonu. Ciekawi co wydarzy się w nowym miejscu? Jak zachowa się Rick w związku z niespodziewaną sytuacją, w jakiej się znalazł? Przekonajcie się…

KaS #102

Serial: Sezon 2 Odcinek 7

Pierwsza scena wydaje się być dość spokojna. Carol smaży coś do jedzenia, część grupy konsumuje śniadanie. Glenn wygląda na zestresowanego. Niespodziewanie zbiera wystarczająco odwagi, aby wyjawić swoim towarzyszom, że w stodole znajduje się kilku sztywnych. Wszyscy, bez wyjątku, są zaskoczeni ową informacją. Udają się do stodoły w celu potwierdzenia słów Glenna. Była to prawda. Shane uważa, że zrobią z nimi porządek albo odjadą z farmy. Jednakże Rick ma rację mówiąc, że są jedynie gośćmi. Męska część grupy zaczyna się kłócić, gdy nagle szwendacze zaczynają napierać na drzwi od stodoły z zamiarem uwolnienia się. Po pewnym czasie Walsh wraca pod stodołę by sprawdzić zabezpieczenia. Glenn przeprasza Maggie, lecz bez skutku. Dziewczyna prosi go o czapkę, wkłada do środka jajko i rozbija je na jego głowie. Carol udaje się do Daryla. Chce go przekonać by został na farmie, zaś trop sprawdzi Grimes. Stwierdza, że nie chce stracić i jego na co Dixon reaguje złością rzucając siodłem, po czym wychodzi. Andrea ma zamiar udać się z Rickiem na poszukiwania. Do Hershela przychodzi Grimes, który oferuje pomoc na farmie, lecz spotyka się z negatywną odpowiedzią. Oświadcza, że wszyscy z jego grupy już wiedzą o sztywnych, którzy znajdują się w stodole. Jednak nadal odpowiedź nie jest pozytywna. Greene żąda, aby opuścili oni jego ziemię do końca tygodnia. Rick dalej naciska, ale z braku argumentów decyduje się by powiedzieć o tym, że żona jest w ciąży. Karze właścicielowi jeszcze raz przemyśleć temat i wychodzi z domu. Na zewnątrz po raz kolejny rozmowa Lidera grupy i Shane’a kończy się kłótnią.

KaS #103

Komiks: Zeszyt #13

Grupa wjeżdża na teren więzienia. Przed nimi wiele sprzątania, jak zauważa Rick. Przyznaje on zadania w celu zabezpieczenia obszaru np. poprzez zasunięcie bramy, aby odgrodzić grupę od sztywnych. Grimes, Tyreese oraz Andrea biorą na siebie brudną robotę. Po wybiciu wszystkich szwendaczy na zewnątrz niespodziewanie dochodzą do nich jakieś odgłosy. Z budynku wyłania się ogromna grupa zarażonych. Andrea biegiem udaje się do campera po więcej amunicji. Tymczasem Carol wraz z Lori dyskutują o nowym miejscu rozważając nowe możliwości, które umożliwią przeżyć każdy kolejny dzień. Trójce strzelców udaje się zgładzić sztywnych zmierzających w ich stronę. Wieczorem grupa zasiada przy ognisku, lecz bez jakiegokolwiek pożywienia. Obok nich pali się inny płomień spalający część zastrzelonych ciał. Rick nadal nie jest pewny co do bezpieczeństwa. Uważa, że powinni poprawić kilka rzeczy, aby zmniejszyć ryzyko. Tyreese oświadcza, że nie ma zamiaru przespać kolejnej nocy w camperze, wolałby strzelić sobie w głowę.

KaS #105

Serial

W domu Maggie próbuje przekonać ojca, aby grupa pozostała z nimi. Hershel uważa, że poradzą sobie w tym świecie, gdy odjadą. Córce prawie się udaje przemówić odbiorcy do rozsądku, gdy nagle do pomieszczenia wchodzi Jimmy, którzy przekazuje właścicielowi ziemi informację, odciąga go to od tematu. Greene podchodzi do Grimesa z prośbą o pomoc. Tymczasem Walsh kontynuuje z Lori rozmowę o ich relacjach, lecz nie osiąga celu. Rusza w kierunku campera, aby prawdopodobnie znaleźć broń palną, która została ukryta przez Dale’a. Hershel, Jimmy oraz Rick udają się na bagna. Utknęło tam dwóch sztywnych, których chcą zaprowadzić do stodoły. Tymczasem Glenn nieustannie próbuje przekonać Maggie by mu przebaczyła. Jego przemowa robi na dziewczynie wrażenie i otrzymuje od niej buziaka. Shane odnajduje Dale’a. Każe oddać mu torbę z karabinami. Dobre serce starszego mężczyzny nie pozwala mu zabić Walsha, dlatego oddaje ową torbę. Shane podchodzi pod dom. Zaczyna wszystkim wręczać broń i mówi wszystko co ma do powiedzenia reszcie. Nagle T-Dog dostrzega trójkę mężczyzna prowadzących szwendaczy na „smyczy”. Zbuntowany członek grupy czym prędzej rusza w ich stronę. W pewnym momencie wyciąga pistolet i strzela kilkukrotnie w jednego ze sztwynych. Chce udowodnić tym, że nie są to już ludzie, ponieważ człowiek dawno by się wykrwawił po czym umarł. Rick każe mu przestać, więc ten podchodzi do postrzelonego szwendacza i wystrzeliwuje pocisk prosto w głowę. Shane podbiega do stodoły, bierze kilof i zaczyna rozwalać zabezpieczenia. Ze stodoły wychodzą wszyscy sztywni. Każdy, jeden po drugim, zostaje zabity. Gdy wszyscy myślą, że to już koniec nagle pojawia się ostatni zimny, którym niestety okazuje się być Sophia. Carol jest zrozpaczona, natomiast inni nie wiedzą co zrobić. W tej scenie pojawia się wiele emocji: gniew, rozpacz, niepewność, a także zdecydowanie. Grimes, jako jedyny z grupy, podchodzi do dziewczynki i pozbawia ją życia.

KaS #104

Komiks

Rankiem do wymiotującej Lori podchodzi jej mąż. Reszta część grupy wychodzi z campera. Rick ponownie rozdziela zadania pomimo burczących brzuchów i słabego samopoczucia panującego u wszystkich. Grimes oraz Tyreese udają się do środka budynku w celu znalezienia bezpiecznego pomieszczenia, a przy okazji zabijając napotkanych szwendaczy. Szczęście im dopisuje, ponieważ znajdują duże pomieszczenie z celami. Pomimo tego nie przestają być ostrożni nawet na moment. Dochodzą do zablokowanych drzwi prowadzących do stołówki. Przygotowani są na hordę sztywnych, lecz po wejściu do środka dostrzegają tylko czterech mężczyzn siedzących przy stole i spożywających jakieś danie.

KaS #106


 

Tym razem niezbyt dużo się działo w komiksie. Już teraz możemy zauważyć, że fabuła w komiksie jest „przyśpieszona” w porównaniu do serialu. Za tydzień przekonamy się czy tym czterem mężczyzną można ufać, a także dowiemy się co Hershel postanowi po całej tej sytuacji ze stodołą.

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website