Andrea znalazła się w niebezpiecznej sytuacji. Czy uda jej się uciec? A co z Randallem? Czy grupa postanowi zabić go, aby zapobiec tragedii, która mogłaby się wydarzyć po opuszczeniu przez niego farmy?

KaS #125

Serial: Sezon 2 Odcinek 11

Już na samym początku jest dość przerażająco. Randall jest przesłuchiwany przez Daryla, który za wszelką cenę chcę wydobyć z chłopaka wszelkie informacje o jego grupie. Dowiaduje się, że jest ich całkiem dużo, a także posiadają oni karabiny. Pomimo tych informacji Dixon nie szczędzi przesłuchiwanego, zaczyna go kopać i bić. Reszta grupy dyskutuje na temat chłopaka. Podchodzi do nich Daryl i przekazuje im wszystko czego się dowiedział. Rick uważa, że nie mają innego wyboru, niż wyeliminować zagrożenie. Dale nie zgadza się z jego zdaniem. Na osobności zaczynają się kłócić, po czym rozmowa się uspokaja. Grimes oznajmił, że wszyscy zbiorą się wieczorem i ustalą razem co dalej. Dale prosi Andreę, aby popilnowała Randalla, żeby nikt go nie zabił. Podczas dyskusji Andrei oraz Shane’a do chłopaka przychodzi Carl. Przetrzymywany próbuje namówić młodszego, by go uwolnił. Nagle do środka wchodzi Walsh. Wydziera się na Randalla przystawiając mu jednocześnie pistolet do twarzy. Po chwili wychodzi zabierając ze sobą Carla. Tymczasem Dale szuka wsparcia u Daryla, lecz ten nie ma zamiaru mu pomagać. Również próbuje szczęścia u Hershela, jednak on stwierdza, że ufa w tej kwestii Rickowi. Carl zachowuje się dość podejrzanie. Wpierw obraża on Carol, potem zaś kradnie pistolet z torby, przyczepionej do motocyklu, i udaje się w głąb lasu. Na swojej drodze spotyka sztywnego, który utknął w błocie. Z początku chłopak jest przestraszony, jednak po chwili podchodzi coraz to bliżej, jest zafascynowany szwendaczem.

KaS #122

Komiks: Zeszyt #17

Thomas atakuje Andreę. Po krótkiej szarpaninie kobieta zostaje powalona. Rick siedząc na zewnątrz obwinia się o śmierć dwóch dziewczynek. Jednak Lori uświadamia mu, że nie jest to jego wina. Wszystko mogło się wydarzyć rodzinie Greenów nawet na farmie. W jednej z cel siedzi rodzina Hershela. Ojciec przeprasza swoje dzieci. Nagle Billy odzywa się. Obwinia on tatę za śmierć sióstr. Do Dextera przychodzi Andrew. Uwięziony mężczyzna mówi drugiemu, aby udał się po broń i amunicję do byłego centrum strażników, które znajduje się w bloku A. Część mężczyzn zabija sztywnych stojących przy płocie. Carol i Tyreese sprzątają salę gimnastyczną, lecz po chwili przestają i przechodzą do aktu seksualnego. ;) Z budynku wybiega Andrea, której jak widać udało się wyrwać ze szponów Thomasa. Grimes od razu rzuca się na niego i zaczyna okładać jego twarz pięściami. Wydaje się, że to właśnie Thomas zabił córki Hershela. Ostatecznie odciąga go Tyreese. Rick stwierdza, że morderca jeszcze żyje. Oburzona Lori atakuje go słownie pytając go czy wszystko co powie zostanie zaakceptowane przez resztę grupy. Jednak on nie ustępuje. Wszyscy popierają jego zdanie. Będąca na przegranej pozycji Lori odchodzi i rusza w swoją stronę. Grimes podjął decyzję, by odpowiedzialny za zbrodnie mężczyzna został powieszony.

KaS #124

Serial

Do Shane’a przychodzi Dale by przekonać go, żeby nie zabijać chłopaka. Walsh daje towarzyszowi słowo, że jeśli przekona on większość podczas zebrania, Shane nie powie ani słowa. W domu Greenów do pokoju, w którym leży Beth, wchodzi Glenn pytając o samopoczucie. Po wycofaniu się do salonu Hershel opowiada historię o swoim zegarku. Następuje bardzo ważna chwila dla młodego chłopaka, ponieważ w tym momencie otrzymuje on owy zegarek. Według ojca Maggie Koreańczyk zasłużył na niego uważając, że Glenn jest tym jedynym dla jego córki. Tymczasem Carl podchodzi coraz bliżej do sztywnego, jednocześnie celując w niego z pistoletu. Niespodziewanie szwendaczowi udaje się uwolnić jedną nogę, a dzięki temu łapie on za nogę chłopaka. Młody Grimes uwalnia się i ucieka na farmę bez pistoletu. Następuje wieczór. Grupa zbiera się w salonie. Wszyscy się kłócą, ponieważ Dale w dalszym ciągu próbuje przekonać znaczną część, aby Randall został przy życiu. Andrea popiera przedmówcę. Dale przed opuszczeniem pomieszczenia stwierdza, że ta grupa się rozpada. Rick, Shane i Daryl zabierają chłopaka do stodoły. Pewność siebie zostaje odebrana Grimesowi w momencie, kiedy jego syn wchodzi do środka i mówi, aby zabił Randalla. Finalnie nie dochodzi do egzekucji. W tym samym czasie Dale postanowił się przejść. Natrafia on na rozprute bydło. Niestety zostaje zaatakowany przez szwendacza. Pomimo starań jego ciało zostało rozerwane. Nie ma już szans na ratunek. Carl rozpoznaje sztywnego, z którym się „bawił”. Daryl zabija biednego staruszka.

KaS #123


Zdziwieni dzisiejszym materiałem? Mam nadzieję, że pozytywnie. Jeśli chodzi o powód opublikowania kolejnego materiału w jednym tygodniu to dowiecie się dopiero w ostatnim materiale, tuż przed podsumowaniem drugiego sezonu.

Szkoda, że Dale zginął już w drugim sezonie. Zapowiadał się ciekawie. Osoba, która potrafiła zmienić wszystkich zdanie, oczywiście na to rozsądne. Jeżeli chodzi o Randalla to jestem ciekaw co będzie z nim dalej, ponieważ sam już nie pamiętam. Jeżeli chodzi o zeszyt to niestety bardzo krótki, ponieważ skupił się on na postaci Thomasa bitej przez Ricka.

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website