Jak minęły wam święta? Mam nadzieję, że zombiaszczyście, ale święta, święta i po świętach, zaś my kontynuujemy naszą podróż po świecie The Walking Dead, w celu uświadomienia sobie tego, jak bardzo komiks różni się od serialu.

KaS #17

Zanim jednak przejdziemy dalej chciałbym wyjaśnić pewne kwestie. Część z was przed przeczytaniem pierwszego materiału sądziła, że w jednym wpisie przedstawię wszystkie różnice, jednakże moim planem było i nadal jest ukazanie wszystkiego krok po kroku. Również chciałbym zwrócić uwagę na to, że ciężko jest i będzie spajać te dwa dzieła. Czasem będę porównywał komiks do serialu, zaś innym razem odwrotnie, jak dziś. Robię tak ze względu na to, iż łatwiej mi jest w ten sposób przedstawić owe różnice. Oczywiście mógłbym zrobić to inaczej, lecz obawiam się, że przy odleglejszych wpisach było by to cięższe w realizacji. Każdy zrobiłby to na własny sposób. Ja wybrałem tę ścieżkę i jeśli nic nie stanie mi na drodze to będę się jej trzymał. Ale już dość tego gadania, przejdźmy do konkretów. :)


 

Serial: Sezon 1 Odcinek 1

Rick używa cb radia na specjalnej częstotliwości, aby nawiązać z kimś żywym kontakt. Informuje on o swoim celu podróży, którym jest Atlanta. Pomimo tego, że ludzie po drugiej stronie słyszą go, to on ich nie.  Po chwili do radia podchodzi Shane próbując coś zdziałać, lecz jego obecność i doświadczenie nic nie zmieniają. Lori chce odnaleźć ocalonego, lecz oficer Walsh nie wyraża na to zgody. Po krótkiej rozmowie sam na sam, w namiocie, możemy zaobserwować, iż między nimi jest jakieś uczucie, skrywane przed innymi. Wnioskujemy to po ich namiętnym pocałunku.

KaS #20

Komiks: Zeszyt #2

Po raz kolejny spotykamy się z brakiem sceny, która została ukazana nam w serialu.

Serial

Grimes wychodzi z radiowozu zabierając ze sobą torbę oraz kanister na paliwo. Udaje się do domu, w celu pożyczenia benzyny. Zastaje on jedynie martwą rodzinę, która zdecydowała odebrać sobie życie, niż żyć w takim świecie. Na ścianie widnieje napis skierowany do Boga z prośbą o przebaczenie. Zamiast wspomnianego paliwa zabiera ze sobą ich rumaka, po czym odjeżdża na nim.

KaS #16

Komiks

Bohater zabiera ze sobą tylko i wyłącznie torbę. Zauważa on dom i postanawia do niego zajrzeć. W przeciwieństwie do serialu wchodzi on do środka. Widok jaki ma przed oczyma jest dramatyczny. Rodzina, która odebrała sobie życie jest wierząca, widzimy to po krzyżu wiszącym na ścianie. Drobną i nic nie wnoszącą różnicą jest rodzaj broni, jaka została użyta do tego aktu.

KaS #18

Grimes wybiega z obrzydzeniem na dwór. Po zaczerpnięciu świeżego powietrza podchodzi do szopy, w której znajduje się koń. Podczas jazdy na rumaku odbywa on monolog o szczęśliwych chwilach przed zmianami, lecz po chwili żałuje, że poruszył przygnębiający temat. Docieramy do znanego nam ujęcia z serialu, w którym to Rick przybywa do Atlanty. Zastaje tam na ulicach szwendaczy i nikogo poza nimi.

KaS #19

Serial

Po dotarciu do Atlanty przejeżdża on kilka uliczek. Po chwili dostrzega w odbiciu biurowca smugę wyglądającą, a z pewnością brzmiącą jak helikopter. Postanawia ruszyć w tym kierunku, lecz po skręceniu w inną uliczkę staje przed wieloma szwendaczami. Zmusza to jego osobę do wycofania się, jednakże nie ma on jakiekolwiek drogi ucieczki. Szwendaczom udaje się go zwalić z rumaka, którego zaczynają konsumować. Grimes wczołguje się pod czołg, a znajdując się pod nim zabija zbliżających się do niego zarażonych. Kiedy już przeprasza swoją żonę oraz syna, w zamiarze zabicia siebie, dostrzega otwartą klapę i bez chwili namysłu wchodzi do środka. Wewnątrz siada obok sztywnego, zabiera mu pistolet, lecz to działanie rozbudza go. Bohater przystawia mu rewolwer, a wraz z oddanym strzałem ogłusza siebie. Wychodzi on przez górny właz na zewnątrz, lecz szwendacze dostają się na czołg, a Rick w szybkim tempie zamyka klapę. Następuje pamiętna chwila. Tak, to wtedy słyszymy słowa: „Przygłupie. Ty w czołgu. Wygodnie ci tam?”, które wypowiada Glenn przez cb radio. Owa scena zamyka ten odcinek. A co dalej? Dowiecie się w następną niedzielę. :)

KaS #21

Komiks

Grimes zostaje otoczony przez szwendaczy, którzy zwalają go na ziemię. Koń, na którym przyjechał jest jedzony przez nich, natomiast bohater unika śmierci i wchodzi do jednej z alejek. Niestety, ale scena z czołgiem nie jest zawarta w komiksie, a sam pojazd nawet w nim nie występuje.

KaS #22


 

Tym razem pozwoliłem sobie zakończyć materiał na tym etapie. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale postaram się pokazać wszystko jak najlepiej mogę. Liczę na to, że w dalszym ciągu będziecie mi towarzyszyć w tej wyprawie. :)

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website