Kolejny sezon przed nami. Co tym razem będą musieli przejść bohaterowi po tragedii na farmie. Przekonajcie się już w tym materiale!

KaS #136

Serial: Sezon 3 Odcinek 1

Męska część grupy wchodzi do domu i zabija w pierwszej kolejności wszystkich napotkanych sztywnych. Po pewnym czasie w domu znajdują się już wszyscy. Jednakże nie jest to bezpieczne miejsce, ponieważ znajduje się tam wielu szwendaczy. Grupa opuszcza budynek i rusza w drogę. Postanawiają się w pewnym momencie zatrzymać i ustalić jakiś plan. Daryl proponuje pójść zapolować z Rickiem, na co odbiorca się zgadza. Idąc wzdłuż torów mężczyźni natrafiają na więzienie. Pomimo dużej ilości zarażonych Grimes widzi w owej lokalizacji potencjał. Przywódca grupy postanawia pobiec do bramy, aby ją zamknąć, dzięki czemu więcej sztywnych nie przedostanie się na teren przed placem więzienia. Reszta grupy zostaje podzielona. Ma to na celu ułatwienie Rickowi osiągnięcie celu, a także pozbyć się zarażonych. Plan wypada genialnie, a sam jej pomysłodawca wygląda na zadowolonego z siebie. Późnym wieczorem większa część grupy zasiada przy ognisku. T-Dog stwierdza, że jeśli przekopią się pod siatką będą mieli stały dostęp do wody. Natomiast Hershel uważa, że gleba jest żyzna, więc będą mogli zasiać jakieś owoce czy warzywa. Relacje między Darylem a Carol są coraz to lepsze. Greene prosi córkę – Beth, aby zaśpiewała dla niego. Choć nie jest ona przekonana, że ktoś miałby ochotę ją słuchać to po namowie Glenna spełnia prośbę ojca. Rick podchodzi do swoich towarzyszy i zaleca im, by poszli spać, zaś on będzie stał na warcie. Wyjawia im potem swój plan przejęcia całego więzienia i wszystkiego co znajdą wewnątrz. Gdy Rick odchodzi jego żona postanawia poprosić męża, by wstrzymał się z planem, aby grupa mogła odpocząć kilka dni. Grimes’owi nie podoba się owy pomysł i stawia na swoim co kończy się przeprosinami Lori.

KaS #134

Komiks: Zeszyt #20

Glenn stojąc przy płocie zabijał sztywnych swoim wynalazkiem. Podeszła do niego Maggie, która chciała z nim porozmawiać. Chłopak zgodził się na rozmowę, ale dopiero po spotkaniu z Andreą, która miała coś do przekazania swojej grupie. Gdy już wszyscy byli na miejscu, poza Lori, która nie czuła się najlepiej, Andrea postanowiła wykonywać dla swojej grupy ciuchy, aby nie chodzili przez cały czas w tych starych i prześmierdłych. Znalazła dla nich idealne ubrania, które posłużą im, zanim nie zabierze się za szycie. Rick udał się do Lori. Kobieta boi się o swoje, jak i innych życie. W dalszym ciągu są pod jednym dachem z osobami, których nie poznali jeszcze dość dobrze, by uznać ich za przyjaciół. Tymczasem Otis był rozgniewany na Patricię za to co zrobiła. Dla niego jest ona już martwa. Tyreese przekomarzał się z Carol, ich rozmowę przerwała Michonne, która szukała siłowni. Para poszła za kobietą, by dotrzymać jej towarszystwa. Ty chwilę porozmawiał z nią o byłej drużynie footballowej. Carol po chwili chciała zostawić kobietę, by mogła w spokoju poćwiczyć. Maggie wyjaśnia Glennowi, że nie chce, aby wyprowadzał się z jej celi. Wręcz przeciwnie chce, aby był przy niej. Również stwierdza, że ma ochotę na coś więcej. Mała grupa mężczyzn udała się do blocku A, aby pozbyć się ewentualnego zagrożenia. Natrafiają na bibliotekę, w której znajduje się przykuty do krzesła trup. Allen podchodzi do niego, gdy nagle owa postać rozbudza się i atakuje mężczyznę co kończy się śmiercią sztywnego. Grupka rozdziela się. Gdy Allen zatrzymuje się, by wziąć oddech z zaskoczenia atakuje go szwendacz, który wgryza się w jego nogę. Tyreese’owi oraz Dale’owi udaje się znaleźć pomieszczenie, w którym znajduje się generator.

KaS #137

Serial

Rankiem ukazuje nam się Michonne, która umiejętnie zabija sztywnych znajdujących się wewnątrz budynku i zabiera ze sobą leki. Natomiast grupa znajdująca się na obszarze więzienia wybija napotkanych szwendaczy. Pojawia się niestety problem. Zarażeni, którzy byli kiedyś strażnikami więziennymi byli ubrani w specjalne kombinezony, które utrudniały grupie ich zabicie. Grimes zamknął bramę, za którą było wielu sztywnych. Finalnie udało im się pokonać cięższych do zabicia szwendaczy. Grupa rusza dalej udając się do wnętrza budynku. W środku Rick natrafia na martwego strażnika, który na korzyść grupy posiada klucze. Po oczyszczeniu kilku cel reszta grupy dołącza do Grimesa i wybiera swoje cele. Możemy zauważyć, że czują się oni w końcu bezpieczni. Tymczasem Michonne wróciła do kryjówki, w której znajduje się Andrea. Ta pierwsza pomaga swojej towarzyszce przetrwać. Obie postanawiają ruszyć w drogę. W więzieniu Lori prosi Hershela, aby z nią porozmawiał. Kobieta jest przerażona, boi się o życie syna, przyszłego dziecka, innych, a także swoje. Greene uspokaja ją i poprawia samopoczucie. Część grupy rusza na dalszą eksplorację więzienia. Carl natomiast dostaje zadanie polegające na pilnowaniu matki i osób, które zostały w swoich celach. Pomimo początkowego spokoju Rick wraz z resztą zostają otoczeni przez zarażonych. Glenn oraz Maggie zostają zmuszeni się rozdzielić. Hershel chcąc odnaleźć córkę zostaje niestety ugryziony w nogę. Udaje im się dostać do w miarę bezpiecznego miejsca. Grimes obwiązuje nogę towarzysza swoim paskiem i odcina mu ugryzioną część dolnej kończyny. Starszy oczywiście mdleje. Nagle Daryl zauważa nieznanych mu mężczyzn, którzy sądząc po ubraniach byli kiedyś więźniami.

KaS #135


Szczerze przyznam, że na miejscu grupy, zarówno komiksowej, jak i serialowej, cieszyłbym się z faktu, że tyle dobrego ich spotyka w chwili obecnej. Może poza ugryzionym Hershelem i Allenem. Zobaczymy jak potoczy się wszystko. Serial znam, ale komiks czytam wraz z postępem serii, więc sam jestem zaskoczony różnymi scenami.

Zapewne jesteście zdziwieni, że pojawił się materiał dotyczący 3 sezonu, gdy jeszcze nie opublikowałem drugiego podsumowania. Jest ono skończone w 2/3, aczkolwiek to właśnie podsumowanie zniechęciło mnie do pracy i sprawiło, że od dłuższego czasu nic się nie pojawiło. Postanowiłem w związku z tym pisać kolejne materiały. Gdy znajdziemy się w 6 sezonie to uzupełnię wszystkie podsumowania. Mam nadzieję, że nie będziecie mieli mi za złe. Po prostu jest to element serii, który wymaga bardzo dużo czasu i jednocześnie jest monotonny, ponieważ trzeba przejrzeć wszystkie poprzednie materiały. Publikując podsumowania będę dawał im stare daty, aczkolwiek będę Was informował o pojawieniu się nowego podsumowania na facebooku. :) Również postanowiłem, że przejrzę wszystkie materiały od początku i poprawię każdy błąd jaki popełniłem, bo z pewnością jakiś się pojawił w formie literówki etc. Niestety mam też dla Was smutną wiadomość. Od teraz porównania będą pojawiać się co dwa tygodnie (chyba, że będę miał więcej czasu), ponieważ zajmuje się własnym projektem, który wymaga dużej ilości czasu, by zobaczył światło dzienne. Ktoś może zapytać czemu po prostu nie zrezygnuje z pisania na SWD. Odpowiedź jest prosta. Porzuciłem już dwa projekty związane z serwerami Minecraft. Obiecałem sobie i Wam, że doprowadzę tę serię do końca i taki też mam zamiar. Jeżeli ktoś jest ciekaw nad czym pracuje i może chce się przyłączyć niech napisze mi prywatną wiadomość.

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website