Co tym razem przydarzy się grupie Ricka, a także mieszkańcom farmy? Czy będą bezpiecznie, a może w ogromnym niebezpieczeństwie? Zajrzyjcie do materiału by się przekonać!

KaS #95

Serial: Sezon 2 Odcinek 5

Kolejny powrót do przeszłości. Przed nami ukazuje się droga pełna samochodów. Z uwagi na korek ludzie wysiadają z aut. Nie wiedzą co się dokładnie dzieje. Shane próbuje znaleźć działającą stacje radiową. Towarzyszą mu nie tylko Lori i Carl, ale też rodzina Peletier. Już wtedy możemy dostrzec dominację męża nad żoną w owej rodzinie. Nagle w oddali słychać strzały i wybuchy, a także śmigłowce przelatujące nad głowami wszystkich. Wojsko zrzuca napalm na miasto, lecz nikt nie jest świadom jaki jest tego powód. W następnej scenie akcja wraca do teraźniejszości. Grupa jest dzielona przez Ricka na mniejsze grupy by usprawnić poszukiwania córki Carol. Długą rozmowę przeprowadzają ze sobą Grimes i Walsh. Dotyczy ona miłości licealnych, w pewnym momencie dochodzi do kłótni między nimi, jednocześnie nawiązują do przeszłości, a także obecnych problemów dotyczących całej grupy. Daryl samotnie wyruszył na koniu. Znalazł on szmacianą lalkę dziewczynki. Niespodziewanie koń przestraszył się węża zwalając przy tym swojego jeźdźce. Dixon spada na sam dół górki aż do wody. Niestety zostaje on ranny przez własną strzałę, która wbiła mu się w ciało. Nagle w krzakach coś się poruszyło. Wraca on szybko do wody by odnaleźć swoją kuszę po czym wdrapuje się na górę. W połowie drogi spada na sam dół. Tymczasem na farmie Lori prosi Glenna by nikomu nie mówił o tym, że jest w ciąży. Podchodzi do niej Rick. Zaczynają rozmawiać o dyskusji z Shanem by poradzić się żony. Zaczepia ich Beth, ponieważ Hershel potrzebuje zamienić słowo z Grimesem. Właściciel farmy prosi go, aby wszelkie sprawy były konsultowane wyłącznie z nim by nie stwarzać niepotrzebnych problemów.

KaS #91

Komiks: Zeszyt #11

Początek jest kontynuacją rozmowy Ricka i Hershela o szwendaczach znajdujących się w stodole. Właściciel farmy uważa, że dopóki nie znajdą sposobu by im pomóc będą oni trzymani właśnie w tam. Natomiast Grimes stwierdza, że jego grupa od początku zabija zimnych i jest to najlepsze rozwiązanie. Wywiązuje się z tego kłótnia, lecz żaden z nich nie może drugiemu przyznać racji. Gdy Rick sugeruje zabić obecnie przebywające w stodole zagrożenie, wtem Greene wyjawia powód dla którego to robi. W stodole znajduje się jego syn, którego nie zdążył uratować. U odbiorcy pojawia się zrozumienie, jednak nalega on do działania, lecz Hershel nie ustępuje. Do rozmowy wtrąca się Tyreese, którego zdaniem Rick powinien odpuścić, ponieważ to oni są gośćmi i nie powinni ustanawiać tu jakichkolwiek zasad. Nocą Grimes wraz Allenem ponownie poruszają temat Donny. Allen sądzi, że zaczyna odchodzić od zmysłów. Przysiągłby, że słyszał swoją żone każącą mu zadbać o ich dzieci. Przerywa im Glenn, który wychodzi z campera, lecz nie zostaje z nimi a udaje się do czekającej na niego Maggie. Rankiem do Hershela podszedł Grimes przepraszając za wczorajszą sytuację tłumacząc się, że z powodu postrzału Carla stał się w chwili obecnej nadopiekuńczy i boi się o życie swojej rodziny. Również w podziękowaniu za udzieloną pomoc medyczą podarował Greenowi kilka karabinów/pistoletów by wzmocnić linię obrony, gdyby zaszła taka potrzeba. Chętne osoby udały się na zewnątrz by poćwiczyć strzelanie pod okiem Ricka. Celnością wykazał się Tyreese. Trening przerywa im Hershel, który ostrzega ich, aby nie celowali w owym kierunku z uwagi na dom należący do rodziny znajdującej się w stodole. Nagle właściciel farmy dostrzega sztywnego. Rick chce od razu go zabić, lecz Hershel prosi go by się wstrzymał. Chce on zaprowadzić go do stodoły.

KaS #92

Serial

Do nieprzytomnego Daryla podchodzi… Merle?? Owszem. Próbuje on ukazać bratu jak jest i zawsze będzie traktowany, a jedyną osobą, która zatroszczy się o niego jest właśnie sam Merle. Daryl w ostatniej chwili oprzytomniał by zabić dobierającego się do jego nogi sztywnego oraz tego nadchodzącego. Jego starszy brat okazał się jedynie złudzeniem, aczkolwiek przemówiły do niego wypowiedziane słowa. Z zawziętością i ponownym pojawieniem się brata udało mu się wdrapać na sam szczyt. Na farmie do salonu wchodzi Hershel oburzony tym, że Lori wraz z Carol mają zamiar przygotować obiad w ramach podziękowania, a jego córka Maggie nie ma nic przeciwko. Wypytuje on także o Glenna i relacje między nim a córką. Prosi on by ich przyjaźć się zakończyła, ponieważ ma on już na głowię inne osoby do pilnowania, a nie chce znaleźć się w niekonfortowej sytuacji jaką była by ciąża. Jednak Maggie stwierdza, że jest za duża na tę rozmowę, opuszcza pomieszczenie. W Dale’a camperze pojawia się Glenn prosząc przyjaciela o radę w sprawie Maggie, lecz nie otrzymał on odpowiedzi jakiej oczekiwał. Na zewnątrz Andrea dostrzega jakąś postać. Jest ona pewna, że jest nią szwendacz. Część męskiego grona rusza w jego kierunku. Gdy dotarli już na miejsce dowiadują się, że jest to jedynie Daryl będący w dość kiepskim stanie. Tymczasem Andrea pomimo rażącemu ją światłu postanawia oddać strzał – trafia Dixona. Na szczęście niecelnie. Hershel robi swoje. Na ganek wychodzi Dale, który przekonuje Andreę by nie była dla siebie zbyt surowa, iż każdy chciał to uczynić. Podczas obiadu, a w sumie już kolacji panuje niezręczna cisza. Przerywa ją Rhee pytając czy ktoś umie grać na gitarze. Niestety Glennowi nie udaje się rozluźnić atmosfery. Okazuje się, że na znalezionej gitarze grał Otis. Nie tylko to mu tego wieczoru nie wychodzi. Hershel oraz Dale zauważają przemycany liścik do Maggie, który był odpowiedzią na jej pytanie. Do Daryla przychodzi Carol z porcją obiadu. Przed wyjściem z pokoju daje mu buziaka w podziekowaniu za starania w odnalezieniu Sophii. Po obiedzie Maggie odczytuje wiadomość sugerującą seks na sianie. Pewny siebie Glenn zmierza w kierunku stodoły. Drzwi od niej są zamknięte, więc postanawia znaleźć inną drogę by wejść do środka. Pełna strachu Maggie biegnie do niego. Rhee znajdując się wewnątrz wyczuwa smród, zaraz potem i dziwne odgłosy. Odkrywa przerażającą prawdę. Stodoła pozostaje zamknięta, ponieważ znajdują się w niej sztywni. Biegnąc do wyjścią natrafia na swoją lubę, która stwierdza, że nie powinien był tego zobaczyć.

KaS #94

Komiks

Podczas otwierania drzwi od stodoły z wewnątrz wypada zimny, a zaraz po nim wychodzi reszta. Na Hershela ruszył jeden z nich, lecz zatrzymał go Arnold. Zza jego pleców wyłonił się kolejny – ugryzł go w szyję. Śmierć spotyka także Lacey. Hershel podnosi się i strzela w głowę swojemu zarażonemu synowi, a także rozszarpanej córce jednocześnie przepraszając za każdym razem. Ma on zamiar popełnić samobójstwo, lecz powstrzymuje go Rick. Po pochowaniu ciał Greene przyznaje Grimesowi rację co do sztywnych. Wieczorem do Tyreesa podchodzi jego córka wraz z chłopakiem. Chce ona zwrócić broń, której nie zabrał Rick, lecz ojciec każe jej trzymać pistolet przy sobie, jednakże użyć tylko i wyłącznie w razie niebezpieczeństwa. Młoda para odchodzi, a po chwili wyznają sobie miłość kończąc pocałunkiem.

KaS #93


Aż mnie korci by napisać właśnie w tej chwili kolejny materiał, lecz muszę być tak samo cierpliwy jak wy. Jak wam się podobał dzisiejszy materiał? Ten sezon był dość dawno zatem jestem bardzo ciekaw jak to się dokładnie potoczyło, gdy Glenn odkrył tajemnicę mieszkańców farmy. Zeszyt również był niczego sobie. Sam fakt, że Hershel zrozumiał swój błąd i odważył się zabić swoje martwe dzieci. Nastąpiła ogromna zmiana w jego poglądzie na obecny świat. Za tydzień dowiemy się co dalej!

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website