Rick przyjął solidne uderzenie w twarz. Jesteście ciekawi od kogo? Czy ktoś nowy pojawił się i zaatakował grupę? Odpowiedzi dostaniecie właśnie w tym materiale!

KaS #144

Serial: Sezon 3 Odcinek 3

Po raz kolejny słychać lecący śmigłowiec, choć tym razem widzimy kto nim steruje. Niestety pojazd ulega uszkodzeniu i rozbija się o pobliskie drzewa. Całą sytuacje widzi Michonne oraz Andrea. Postanawiają udać się w kierunku wyłaniającego się znad koron drzew ciemnego dymu. Po przybyciu do celu Michonne przywiązuje swych szwendaczy do drzewa i udaje się do śmigłowaca. Nagle na miejsce katastrofy przybywają nieznane samochody. Wychodzi z nich kilku mężczyzn, którzy oczyszczają polane ze sztywnych po czym przeszukują pojazd. Przyjaciele Michonne zaczynają zachowywać się coraz głośniej co przyciąga uwagę nieznajomych. Jest ona zmuszona zabić swoich, by grupa nie odnalazła ani jej, ani Andreii. Niespodziewanie ktoś zachodzi je od tyłu. Ową osobą okazuje się być Merle. W tym momencie Andrea odpływa. Budzi się dopiero w nieznanej jej klinice, w jakimś miasteczku. Przychodzi do kobiet Dixon i opowiada co przytrafiło się jemu podczas jego nieobecności. Wyjaśniają sobie kilka kwestii, choć i tak każdy ustał przy swoim zdaniu. Do pokoju wchodzi mężczyzna, który wygląda na lidera grupy. Kobiety pragną odzyskać broń i opuścić miejsce pobytu. Mężczyzna stwierdza, że nie są one więźniami, mogą odejść. Również uświadamia im, że człowiek nie musi zostać ugryziony, by się zmienić. Wystarczy, że umrze, a wtedy powraca jako jeden ze sztywnych. Namawia je by zostały do rana, a wtedy otrzymają zapasy na drogę, a także samochód. Wyjaśnia się też kwestia miejsca. Znajdują się one w Woodbury.

KaS #143

Komiks: Zeszyt #22

W jednej z cel leży Carol z Tyreesem. Mężczyzna śpi, lecz po chwili budzi się ze snu, ponieważ kobieta postanowiła mu dogodzić. Po chwili kobieta się podnosi i ze łzami w oczach mówi partnerowi, że już dłużej tak nie może. Pragnie, aby Ty ją przytulił, zaś następnego dnia wyniósł się z jej celi. Glenn oraz Maggie wracają po całym dniu do celi, w której siedział Hershel. Gdy córka wyjaśniła gdzie byli, ojciec poprosiłby następnym razem sprawdzali od czasu do czasu czy wszystko jest dobrze. Po czym mówi im o tym, że Allen został ugryziony, a obecnie wraca powoli do zdrowia, choć bez w pełni sprawnej kończyny. Żegna się z Glennem i prosi córkę, by podeszła do niego. Mówi jej, że by przetrwać w tym świecie człowiek jest zmuszony by zgrzeszyć, a ponieważ jest on osobą wierzącą stwierdza, że Maggie nie powinna robić niestosownych czynności z chłopakiem. Pomimo tego wyjawia jej, że dopóki jest ona szczęśliwa to i on pogodzi się z tym związkiem, aczkolwiek prosi by uważali na siebie. W celi, w której spała Andrea znaleźli się Hershel oraz Rick. Ten pierwszy ściągnął opatrunek z ręki towarzysza. Grimes potrzebuje jednak czasu, by jego ręka była w pełni sprawna. Po wyjściu z celi spotyka Tyreese’a, który szukał wolnej celi. Zdziwiony zapytał Carol co się stało, lecz ta nie chciała o tym rozmawiać. Ustąpiła i wyjaśniła mężczyźnie, że rozstała się z Ty’em.

KaS #146

Serial

Gubernator pokazuje Andrei i Michonne bramę główną, która jest silnie strzeżona. Następnie odprowadza je do ich pokoju i odchodzi. Następnego dnia miasteczko jest pełne ludzi, a lista mieszkańców wynosi 74, w tym nienarodzone jeszcze dziecko. Od miesiąca nikomu nie udało się przedostać do środka. W lokalnej klinice Gubernator odwiedził rannego żołnierza, którego udało się wyciągnąć ze śmigłowca. Obiecał mu, że odnajdzie resztę jego oddziału i przywiezie ich do Woodbury. Następnie lider udaje się do innego budynku, w którym jest Merle oraz prawdopodobnie naukowiec, który odkrył, że szwendacze bez rąk oraz zębów stają się bierni i stanowią idealny kamuflaż dla człowieka. Jakiś czas później kobiety zostały zaproszone na śniadanie, przy której Gubernator i Milton poruszają temat sztywnych, którzy towarzyszyli im przez tyle miesięcy. Lider wyjaśnia, jak funkcjonuje jego miasteczko, a także ujawnia, że planuje odbić cywilizację i przywrócić ład na świecie. Jedzenie przerywa im pukanie do drzwi. Jeden z ludzi przynosi wieści, na które Gubernator przeprasza swych gości, ponieważ musi załatwić ważną sprawę. Michonne po raz kolejny domaga się odzyskania broni, lecz bez skutku. W innym miejscu stoi kilka wozów wojskowych, a w nich siedzą żołnierze oraz ich kapral. Podjeżdża do nich samochód, wychodzi z niego Gubernator. Wyjaśnia im co tu robi, a po chwili… Jego ludzie zabijają wszystkich żołnierzy. Poznajemy wtedy prawdziwe oblicze lidera Woodbury. Zbierają zapasy i wracają do miasteczka. Po powrocie Gubernator opowiada wszystkim co się stało, choć było to kłamstwem, dla mieszkańców wyszli na bohaterów. Lider udaje się do swojego domu, spogląda na zdjęcie swojej rodziny, stojące na półce, wchodzi do pokoju i siada na fotelu. Przed sobą ma akwaria pełne głów należące najprawdopodobniej do ludzi, których zabił lub wszedł w posiadanie ich ciał.

KaS #145

Komiks

Na zewnątrz mężczyźni odpowiedzialni za uprawę pracowali zawzięcie. Axel robił postępy, choć i tak popełniał pewne błędy, które uświadamiał mu Hershel. Dyskutowali przez jakiś czas na temat sztywnych za płotem. Kim byli z zawodu i jacy byli ogółem. W stołówce była Lori wraz z synem. Dołączyła do nich Michonne. Kobiety dyskutowały o życiu zanim świat opanowali szwendacze. Podszedł nich Rick, który poprosił żonę, by pomogła mu z kwestią związaną z Carol i Tyreesem. Para poprosiła Glenna o zajęcie się Carlem, ponieważ Michonne miała już swoje plany. Gdy podeszli pod celę w rogu siedziała przerażona Sophia, a jej matka miała rozciętą rękę. Michonne udała się do Tyreese’a. Mężczyzna nie był zbytnio zadowolony, ponieważ to przez nią rozstał się z Carol. Kobieta obraziła byłą Ty’a po czym pocałowała go w usta. Rick stanął w drzwiach celi. Był przygotowany by przekazać przyjacielowi smutną wieść. Gdy zobaczył całującego się Tyreese’a ora Michonne wpadł w gniew. Powiedział co zrobiła sobie Carol, kobieta natychmiast opuściła celę i ruszyła do rannej. Towarzysze pozostali sami. Zaczęli skakać sobie do gardła. A kłótnia skończyła się pięścią Ty’a na twarzy Grimes’a.

KaS #147


Nie pamiętałem, że scena końcowa tego odcinka jest tak przerażająca dla widza. Już widać, że Gubernator nie jest dobrym człowiekiem. Po co mu te głowy, aż takim maniakiem jest, że potrzebuje jakieś trofea, by poczuć się lepiej? Zapowiada się szalony sezon. Nie spodziewałem się, że Tyreese tak o ustąpi i wyniesie się z celi. Myślałem, że będzie walczył o serce Carol. Jestem ciekaw jak to się dalej potoczy. Czy Carol umrze od wdanego zakażenia? Czy Tyreese opuści grupę po kłótni z Rickiem? W też macie te same pytania i spostrzeżenia?

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website