Pisząc ten materiał zdałem sobie sprawę, że za dokładnie 3 tygodnie ukaże się nowy odcinek 6 sezonu. Myślicie, że zdążymy do tego czasu porównać calutki pierwszy sezon? Zastanowimy się nad tym później, bo teraz czekają na nas…

KaS #41

Serial: Sezon 1 Odcinek 4

Odcinek rozpoczyna się rozmową Andrei oraz Amy. Siedzą one w łódce na środku jeziora próbując złowić jakąś rybę. Podczas tego wymieniają się doświadczeniami, których nauczył je ojciec. Zdają sobie sprawę, że uczył obydwie innych metod łowienia ze względu na ich odmienny charakter. W tym samym czasie Dale stoi na swoim camperze obserwując otoczenie. Zwraca swój wzrok w stronę Jim’a, który kopie jeden z wielu dołów.

KaS #42

Komiks: Zeszyt #4

Jest noc, a wartę pełni Shane siedzący na camperze. Rick podchodzi do niego po ciuchu, by nie obudzić reszty. Przypadkiem udaje mu się wystraszyć wartownika. Odbywają dyskusję na temat zmiany miejsca dla bezpieczeństwa grupy z powodu ostatniego incydentu. Shane upiera się by zostać bliżej miasta, ponieważ rząd znajdzie ich szybciej, gdy będzie czyścił je ze sztywnych. Grimes zwraca uwagę na to, że robi się coraz zimniej, a żadna pomoc w dalszym ciągu nie nadeszła i nawet nie wiadomo czy kiedykolwiek nadejdzie. Rozmowę przerywa im Dale, który prosi ich, aby zniżyli trochę ton, gdyż inni chcą spać.

KaS #43

Serial

Powracamy do sceny na dachu, gdy część grupy odkrywa, że Merle odciął sobie rękę by uciec z dachu. Daryl ze złości i rozpaczy odwraca się w stronę T-Doga celując w niego kuszą, jednocześnie Rick wymierza swój rewolwer w głowę Dixona. Ostrzega go, że nie zawaha się strzelić. Daryl bierze od T-Doga chustkę, zawija w nią rękę brata po i wkłada do plecaka Glenn’a. Udają się tropem w kierunku drzwi.

KaS #44

Komiks

Rankiem Rick woła Glenn’a by spytać go o to czy widział jakąś broń podczas wypadu do miasta, lecz ten mu zaprzecza. Jednak wie kto może mieć informacje o sklepie z bronią. Jim udziela im odpowiedzi, podaje dokładny adres. Podczas gdy Glenn szuka mapy w samochodzie Rick rozmawia ze swoją żoną. Nie może ona zrozumieć czemu Glenn nie może pójść do miasta sam. Grimes wyjaśnia jej, że jego kompan nie jest w stanie udźwignąć tyle broni naraz. Rhee odnajduje mapę. Bohaterowie udają się w stronę miasta. Towarzysz Ricka opowiada mu o  tym co przydarzyło się Jimowi. Po chwili Glenn odczytuje z mapy, że podany adres jest kilka przecznic dalej od miejsca, z którego obydwaj uciekali, gdy się spotkali. Grimes podchodzi do martwego sztywnego i odcina mu rękę. Tłumaczy, że wysmarowując się jednym z nich mogą zamaskować ludzki zapach.

KaS #45

Serial

Rick wraz z częścią grupy przeszukują miejsce, lecz jedyne co znajdują to martwych sztywnych, których powalił Merle, co świadczy o jego sile pomimo braku jednej dłoni. Przechodząc do kolejnych pomieszczeń dostrzegają włączony palnik. Odkrywają, że Merle przypalił sobie kończynę by zapobiec dalszemu krwawieniu. Postanawiają znaleźć broń, która ochroni ich przed sztywnymi podczas poszukiwań. W między czasie do obozowiska wracają siostry z wystarczającą ilością ryb, by wyżywić wszystkich tego, a nawet i następnego dnia. Do grupy podchodzi Dale. Jest on zaniepokojony działaniem Jima, który nie chciał przyjąć od niego wody, ani zrobić sobie chwili przerwy. Na miejscu Shane prosi Jima o oddanie łopaty, odetchnięciu na moment i zregenerowaniu sił, lecz ten odmawia i pyta go czy też zostanie pobity tak jak Ed. Po wymianie zdań Jim próbuje uderzyć Walsha, jednak ten robi unik, powala przeciwnika na ziemie i zakuwa go w kajdanki. Jim nie wytrzymuje i opowiada o tym co przydarzyło się jemu, przez co przeszedł i co stało się z jego bliskimi.

KaS #45


Wiele pytań nasuwa się po dzisiejszym materiale:

  • Gdzie jest Merle?
  • Czy coś się wydarzy niedługo w obozie?

Odpowiedź na pytania otrzymamy w kolejnym artykule. :)

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website