Dotarliśmy do końca. Przed nami ostatni materiał pierwszego sezonu. Również doczekaliśmy się nowego odcinka z 6 sezonu! Jesteście podekscytowani i chętni wrażeń? Daryl wygląda na szczęśliwego, dołączycie do niego?

KaS #58

Komiks: Zeszyt #6

Zeszyt rozpoczyna się „pogrzebem” Amy. Wszyscy zebrali się przy grobie, okryci kocami by nie zamarznąć. Jedyną osobą, która siedzi jest Andrea, która w dalszym ciągu nie może się pogodzić z utratą siostry. Część grupy wypowiedziała się pozytywnie na temat Amy. Wszyscy przypisują jej tą samą umiejętność. Potrafiła podnieś każdego na duchu, nawet tych, którzy byli gotowi umrzeć. Grupa odeszła, zaś siostra zmarłej pozostała przy niej. Do namiotu, w którym odpoczywał Jim przyszła Donna by sprawdzić jak się czuje ranny. Przyniosła mu zimną i mokrą szmatkę by zbić gorączkę. Wychodząc powiadomiła go, żeby dał znać jeśli by czegoś potrzebował. Na zewnątrz Donna spotkała Allena, który podziękował jej za troskę i odwagę, iż inne kobiety boją się podejść do Jima. Pytając o stan zdrowia dowiedział się, że pogarsza się, a jego śmierć oraz przemiana jest kwestią czasu.

KaS #59

Serial: Sezon 1 Odcinek 6

Początkowa scena cofa nas do szpitala, w którym obudził się Rick. Ukazuje ona Shane’a, który szuka pomocy m.in. u pielęgniarki, lecz i ona ucieka w stronę wyjścia. Funkcjonariusz jest świadkiem rozstrzeliwania personelu przez żołnierzy. Po chwili drzwi się otwierają, a za nimi pojawia się kilku sztywnych, którzy od razu atakują ich. Walsh zabiera łóżko i przyciąga je do drzwi pokoju gdzie leży jego partner. Próbuje go zabrać ze sobą, lecz dostrzega, że jest on przyczepiony do aparatury medycznej. Nagle do pokoju wchodzi żołnierz, rzuca on jedynie okiem po pokoju i wychodzi. Shane wychodzi z ukrycia. Opuszcza on pomieszczenie, a drzwi zastawia przywiezionym łóżkiem.

KaS #60

Komiks

Shane wraz z Rickiem i jego synem udali się na polowanie. Grimes oświadczył Carlowi, iż dzisiaj nie będzie on miał okazji postrzelać. Walsh ustrzelił zająca, lecz potrzebują oni ich znacznie więcej. Byli partnerzy po raz kolejny rozpoczynają kłótnie na temat zmiany miejsca, lecz w dalszym ciągu pozostają przy swoim. Sprzeczkę przerywa Carl, który ucieka z płaczem od nich. W obozie Dale próbuje nawiązać kontakt z Andreą, jednakże bez skutku. Tymczasem Jim prosi Donnę o pozostawienie go, aby mógł znów zobaczyć swoją rodzinę, a także nie stanowić zagrożenia dla grupy. Finalnie obozowicze żegnają się z nim i pozostawiają przy drzewie. Na drugi dzień z namiotu Grimesów wychodzi Rick. Zostaje on zaczepiony przez Shane’a, który prosi o poinformowanie go gdy będą mieli się udać na polowanie. Carl chce pójść z nimi, lecz ojciec nie pozwala mu tym razem, ponieważ chce on porozmawiać z Walshem. Jego były partner nie widzi powodu do rozmowy z czego powstaje kolejna kłótnia, która przeradza się w bójkę. Z zaskoczenia Shane otrzymuje cios od Lori. Kończy to napięcie i wytarza zmieszanie w napastniku. Całą akcję obserwuje ze zdziwieniem reszta grupy. Nie mogący wydusić z siebie słowa Walsh odchodzi od wszystkich ze złością.

KaS #61

Serial

Wracamy do Centrum Chorób Zakaźnych. Grupa z ostrożnością wchodzi do środka. Wychodzi do nich Jenner, który w pierwszej kolejności pyta czy jest z nimi ktoś zarażony. Rick oświadcza, że mieli taką osobę, lecz nie udało jej się  przeżyć. Kolejnym dość spodziewanym pytaniem jest ciekawość co sprowadza ich do tego miejsca. Pada jedno słowo z ust Grimesa – szansa. Doktor uznaje to za dość dużą prośbę pomimo tego postanawia ich wpuścić, lecz informuje, że chce dla pewności przebadać każdego. Po dojściu do jednego z pomieszczeń grupa dowiaduje się, że Edwin jest jedyną osobą z personelu, która przeżyła. Lori zastanawia się kim jest osoba do której mówił doktor. Szybko dowiaduje się, iż jest to jedynie sztuczna inteligencja. Po pobraniu krwi Jenner zabiera ich na ucztę z uwagi na to, że grupa nie jadła od kilku dni. Przyjemną atmosferę przerywa Shane ciekawy gdzie jest personel. Część uciekła do rodzin, inni popełnili samobójstwo, zaś gospodarz postanowił zostać by pomóc wynaleźć antidotum. Bohaterowie rozeszli się do swoich pokoi, a także udali się pod prysznic. Pozytywną wiadomością była gorąca woda. Andrea poczuła się źle, był przy niej Dale. Uważa ona, że nic już nie pozostało i widziała po oczach gospodarza, iż jest to prawdą. Rick odwiedza Edwina by pogadać o tym co dzieje się obecnie na świecie. Do Lori zawitał Shane, który próbuje z rozumieć czemu jest ona taka w stosunku do niego. Próbuje ją pocałować, lecz bohaterka drapnęła go po szyi co sprawiło, że Walsh się odsunął.

KaS #62

Komiks

Rick postanawia pójść za przyjacielem. Lori jest zrozpaczona ich sytuacją, lecz nie dostrzega, że jej syn udaje się za ojcem. Grimes dogania Shane’a, który jest pełen gniewu wymierzając swoją bronią w towarzysza. Walsh z krzykiem pyta go czy chce mu wyrwać serce, a nawet nakłania go do tego. Rick stara się uspokoić go, zaś ten kontynuuje wypowiedź, iż jest on niczym, a także nie posiada rodziny, przyjaciół, szacunku, ani życia. Wyrzuca on z siebie wszystko co miał do powiedzenia. W pewnym momencie wspomina on o jakiejś kobiecie co dziwi Grimesa. Shane celuje w towarzysza z zamiarem oddania strzału, ale dokonuje tego Carl. Były funkcjonariusz pada na ziemie trupem, zaś młody chłopiec podbiega do swojego taty by się przytulić ze strachu.

KaS #63

Serial

Z rana wszyscy siedzą przy śniadaniu. Andrea zauważa, że nieprzybyli oni tu by spokojnie jeść posiłki. Doktor zabiera ich do pomieszczenia, w którym pokazuje im działanie mózgu jednego z jego pacjentów. Ukazane zostają zmiany w mózgu po ugryzieniu, kończą się one śmiercią. Po pewnym czasie wraca on do pracy, jednak nie w tym samym stanie co wcześniej. Ożywa jedynie ciało i naturalne instynkty. Jenner zabił owego pacjenta. Grupa zadaje kilka pytań na które otrzymują odpowiedzi. Jedno pytanie wypowiedziane z ust Dale’a jest na temat zegara odliczającego czas. Wychodzi na jaw, że gdy zegar dobije zera nastąpi dekontaminacja całego ośrodka. Pozostaje 30 minut do owego zdarzenia. Wszyscy biegną po swoje rzeczy, lecz drogę zamyka im Edwin. Wyjaśnia, że cały budynek wybuchnie. Shane chcę zabić gospodarza, przeszkadza mu w tym Grimes. Kilka strzałów zostaje oddanych w stronę komputerów, a główny bohater uderza swojego przyjaciela i powala go na ziemię. Rick próbuje przekonać Jennera. Okazuje się, że owym pacjentem była jego żona. Postanawia ich wypuścić z pomieszczenia, lecz ośrodek jest zamknięty. Jacqui postanawia zostać w budynku. Również Andrea chce umrzeć. Grimes wraz z resztą ze wszystkich sił próbuje zrobić dziurę w szybie, jednak nikomu się to nie udaje. Nagle okazuje się, że Carol miała granat, który wykonuje swoje zadanie. Dale zostaje z Andreą co wywołuje zmianę w jej decyzji. Gdy wszyscy prócz Edwina i Jacqui chowają się w samochodach i za zaporami, wtedy następuje wybuch Centrum Chorób Zakaźnych. Grupa po ochłonięciu odjeżdża, a budynek stoi w płomieniach.

KaS #64


Gdy po raz pierwszy oglądałem ten odcinek myślałem, że jest nadzieja na wyleczenie ludzi i pokonanie sztywnych. Odcinek dostarcza wielu emocji. Również zeszyt jest niczego sobie. Śmierć Shane’a jest spodziewana, ale żeby w takim momencie? Skończyliśmy naszą podróż po pierwszym sezonie. W następnym tygodniu otrzymacie ode mnie pewną niespodziankę dotyczącą pierwszego sezonu. Mam nadzieję, że do tej pory wam się podobało. Jesteście chętni na kolejne porównania?

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website