Czy Lori uda się wyjść cało z wypadku. Co wydarzy się dalej po strzelaninie w barze? Zapewniam, że odpowiedź na te pytania znajdzie w tym materiale, zatem zapraszam do czytania.

KaS #113

Serial: Sezon 2 Odcinek 9

Zapadła noc. Lori leży nieprzytomna w samochodzie, do którego chce się wedrzeć jeden ze sztywnych. W pewnym momencie ocknęła się. Szwendaczowi udało się zrobić otwór w szybie na co bohaterka zareagowała uśmiercając go. Po opuszczeniu pojazdu niespodziewanie od tyłu zaatakował ją kolejny, którego wpierw powaliła a ostatecznie zastrzeliła. Tymczasem, jak pamiętamy, Rick zabił dwóch mężczyzn w barze. Hershel decyduje, by wrócić na farmę. Gdy mają już zamiar opuścić budynek podjeżdża obce auto, z którego wysiada dwóch nieznanych naszym bohaterom mężczyzn. Szukają swoich znajomych, którzy chwilę temu zostali zabici przez Grimesa. Zatrzymali się właśnie tutaj, ponieważ stąd doszły ich strzały, lecz nie weszli do baru, ruszyli dalej. Rickowi udało się podejrzeć kto znajduje się na zewnątrz – było ich trzech. Nagle jeden z nich z oburzeniem stwierdził, że nie powinni pomijać baru. Glenn prędko zablokował wejście swoim ciałem. Grimes postanowił się odezwać, jednak nie przekonał on nieznajomych. Odpowiedzieli ogniem. Bohaterzy ukryli się gdzie mogli. Rhee postanowił udać się na zaplecze. Ktoś próbował dostać się do środka poprzez rozbicie szybki w drzwiach. Rick obmyślił plan, aby jego młodszy towarzysz pobiegł po samochód, zaś Greene miał go w tym czasie osłaniać. Koreańczyk wybiegł z budynku. Nieznajomy strzeli do niego, lecz nie trafił, na co odpowiedział Hershel trafiając mu prosto w klatkę. Jeden z nieznajomych zeskoczył z dachu tak, że nogę przebił mu pręt. Jego towarzysz postanowił go zostawić i odjechał furgonetką. Nasi bohaterzy postanowili udzielić rannemu pomocy. Z braku czasu na odcięcie nogi z powodu zbliżających się sztywnych Rick postanawia z dużą siłą podnieść nogę chłopakowi na tyle ile jest to potrzebne by ją uwolnić.  Na farmie wszyscy zamartwiali się o swoich towarzyszy. Spożywali oni kolacje, gdy wydało się, że Lori udała się do miasteczka w poszukiwaniu męża. Do Daryla przyszła Carol, by dowiedzieć się gdzie jest Lori, lecz on uważa, że to nie jego problem. Nikt nie znalazł jej na obszarze farmy, więc Shane wsiadł do samochodu i ruszył, by odnaleźć kobietę. Dojechał on do miejsca, w którym leżało rozbite auto. Jednak pani Grimes tam nie znalazł. Po pewnym czasie odnajduje ją idącą wzdłuż drogi. Lori chciała ruszyć dalej, lecz Walsh zapewnił ją, że trójka mężczyzn wróciła już na farmę.

KaS #112

Komiks: Zeszyt #15

Nastąpiła przemiana Julie. Jej ojciec nie chce się z tym pogodzić. Nadal wierzy, że może ją odzyskać, gdy będzie mówił do niej przez pewien czas. Rick prosi go, aby uniósł jej głowę, aby oddać strzał i skrócić jej, jak i Tyreese’a cierpienie, jednak ten nie chce tego zrobić. Ostatecznie robi to Chris, który po zabiciu swojej dziewczyny zostaje zaatakowany przez Ty’a. Grimes próbuje go powstrzymać, lecz bez efektu. Szał w jakim jest mężczyzna nie pozwala mu racjonalnie myśleć. Tyreese łapie chłopaka za szyje gołymi dłoniami i zaczyna dusić, a po chwili Chris jest już martwy. Mężczyzna każe odejść Rickowi. Oświadcza, że gdy chłopak wróci jako sztywny zabije go po raz drugi, lecz tym razem o wiele wolniej, a następnego dnia spali oba ciała. Grimes wraca do swoich przyjaciół i rodziny. Oznajmia im, że Julie z Chrisem popełnili samobójstwo, zaś Tyreese został, by zająć się nimi, ponieważ powrócili jako zarażeni. Bohater idzie spać. Ostatnie wydarzenia nie pozwalają mu jednak zasnąć. Wstał i udał się na zewnątrz, gdzie jego czarnoskóry towarzysz palił ciało swojej córki oraz jej chłopaka. Informuje go, że przekazał grupie co zaszło, a powodem jego kłamstwa jest fakt, że większość nie zrozumiała by postępowania Ty’a. Odbiorca dziękuje przyjacielowi za to i po chwili stwierdza, że czas wziąć się do roboty. Rick prosi swoją żonę, aby miała oko na Tyreese’a przez dwa dni. Rozmowę przerywa im Axel z pytaniem o strzały oraz martwą dwójkę dzieci. Grimes przekazał mu to co wie, również zmieniając lekko bieg wydarzeń. Rick udał się do garażu, z którego wyjechał na motorze. Nie wyjawia nikomu, nawet żonie, gdzie jedzie.

KaS #115

Serial

Po powrocie Lori i Shane’a na farmę, wyszło na jaw, że mężczyzna skłamał o powrocie głównie Ricka. Lori na osobności oświadczyła Walshowi, że powiedziała mężowi o uczuciach między ich dwójką. Rankiem część grupy spakowała się, by ruszyć w poszukiwaniu Ricka, Hershela oraz Glenna. Niespodziewanie trójka mężczyzn zajechała pod dom. Wszyscy podbiegli do nich. Lori przytuliła męża, Maggie podbiegła w kierunku swojego ojca, lecz ominęła go i wtuliła się w chłopaka. Właściciel farmy kazał Patricii przygotować stodołę do operacji. T-Dog zauważa nieznajomego. Grupa zebrała się w salonie, by obgadać pojawienie się obcej osoby na ich terytorium. Hershel pozszywał niejakiego Randalla. Shane po raz kolejny ze złością opuścił pomieszczenie. Glenn podczas rozmowy z Maggie wyznał jej, w pewien sposób, że ją kocha, jednak czuje się źle z faktem, że w chwili zagrożenia myślał jedynie o sobie, o powrocie do domu, do swojej ukochanej. Tymczasem Andrea rozmawiała z Shanem, który nie jest zadowolony zaistniałą sytuacją. Nie zgadza on się ze zdaniem Ricka i Hershela, którzy chcą pomóc chłopakowi, po czym go wypuścić. W namiocie Lori poruszyła temat dziecka. Poinformowała męża, że Shane uważa, że dziecko jest jego, a także stwierdza, że jest on niebezpieczny. Po chwili również szepcze Rickowi na ucho, że Walsh uważa, że Lori oraz dziecko należą do niego, a Rick nie jest w stanie ochronić swojej rodziny.

KaS #114

Komiks

Po odjechaniu Ricka, Dale spytał Lori gdzie udał się jej mąż, lecz i ona nie znała odpowiedzi na owe pytanie. Następnie udała się do Carol, by spytać o syna oraz samopoczucie Tyreesa, jednakże kobieta nie rozmawiała z nim. Do Patricii podszedł Thomas, który rozpoczął rozmowę, a po chwili się przedstawił. Tymczasem Glenn wraz z Maggie dyskutują o swoim pokoju. Oboje są zdziwieni, głównie Glenn, że Hershel pozwolił im spać w tej samej celi. Dochodzą do pokoju, gdzie kiedyś był więzienny fryzjer. Chłopak zasiadł na fotelu, a jego dziewczyna rozsiadła się na nim rozpinając jednocześnie bluzkę. Na zewnątrz więzienia kobiety zajmowały się praniem, Hershel przygotowywał miejsce pod uprawę, zaś Tyreese poprosił Glenna o pomoc przy sprzątaniu siłowni. W małej grupie udali się do owego miejsca, w celu zabicia wszystkich sztywnych znajdujących się tam. Ty odszedł od nich na pewną odległość. Nagle został otoczony przez wielu szwendaczy. Rick jadąc drogą spostrzegł, że w obszarze, w którym się znajduje, jest wielu sztywnych. Po pewnym czasie zatrzymał się i wziął wbitą w ziemię łopatę. Staje on przed sztywnym, którym, jak się okazuje, jest sam Shane. Po krótkim monologu Grimes wymierza swój rewolwer w głowę przyjaciela i pociąga za spust. Zostawia ciało tak jak jest. Oznajmia, że nie ma zamiaru chować takiego skurczybyka po raz drugi. W więzieniu Hershel szuka Rachel i Susie. W końcu znajduje je… Niestety martwe. Obie mają odcięte głowy.

KaS #116


Stwierdzam, że dzisiejszy odcinek jest w połowie spokojny i w połowie pełen napięcia. Podobała mi się zmiana jaka zaszła w Hershelu, a także spostrzeżenia Glenna. Również nie omieszkam wspomnieć o genialnej minie oraz muzyce w końcowej scenie. Jestem ciekaw co zrobi Rick w związku z zagrożeniem od strony Shane’a. Czy cokolwiek zrobi? Chyba każdy zna odpowiedzieć na to pytanie, w końcu to Rick Grimes. Jeśli chodzi o zeszyt to działanie Ricka, czyli powrót do Shane’a by go zabić, było dość niespodziewane. Takie same emocje, a nawet silniejsze, obudziły się we mnie w końcowej scenie. Jestem ciekaw kto dokonał tak okropnego czynu. Przecież nie mogły same sobie odciąć swoich głów.

Korzystając z okazji chciałbym się odnieść do prośby/wypowiedzi jednego z Was. Owa osoba napisała odnośnie materiałów porównawczych, by były one dwa razy w tygodniu. Wybaczcie, ale nie mogę spełnić tej prośby z braku czasu. Zajmuje się również innym projektem, jednak tak czy tak poświęcam czas na pisanie artykułów choć co tydzień. No hard feeling? Hope so. :)

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website