Trochę się dzieje, ale nie oszukujmy siebie. Po samym zdjęciu poniżej domyślamy się co będzie. Czy tytuł to potwierdza? Sami się przekonajcie co to za niespodzianka. Miłego czytania, a po nim zapraszam do komentowania.

KaS #85

Serial: Sezon 2 Odcinek 4

Rankiem na farmę przyjeżdża reszta grupy. Carlowi spadła gorączka, lecz musi odpocząć. Rodzice by nie martwić syna powiedzieli mu, że odnaleźli Sophię. Mieszkańcy farmy wraz z nowo poznanymi ludźmi udali się pod jedno z drzew w celu pożegnania Otisa. Hershel po swojej przemowie zapytał Shane’a czy powiedziałby coś od siebie. Ten nie chciał nic powiedzieć, lecz Patricia go przekonała. Walsh opowiedział co się wydarzyło, jednak podczas wypowiedzi widzimy przebłyski, które pokazują, iż nie jest on z nimi szczery. Po wszystkim grupa planuje dalsze poszukiwania. Hershel prosi, aby nikt nie nosił broni na jego farmie, a ponieważ teren należy do niego Rick nie sprzeciwia się jego zdaniu. Shane zastanawia się co zrobią jeśli Sophie’a została ugryziona. Andrea uważa, że Carol powinna wtedy poznać prawdę. Walsh wraz z Grimesem proszą właściciela posesji o pozwolenie na korzystanie z broni przez wartownika, którym jest Dale. Otrzymuje on potwierdzenie. Maggie podchodzi do Glenna by spytać czy przyłączy się do niej w wyprawie do apteki. Jednocześnie Daryl wyrusza sam by odnaleźć zaginioną. Hershel przestrzega Rick, że obecna sytuacja jest tymczasowa. Jego grupa będzie musiała opuścić farmę zaraz po tym jak odnajdą dziewczynę, a Carl wyzdrowieje. Glenn patrzy przez lornetkę na Maggie, która wraca z osiodłanymi końmi. Niespodziewanie staje przed nim Lori co speszyło chłopaka. Wręczyła mu listę z potrzebnymi rzeczami oraz w sekrecie poprosiła go by wziął coś dla niej. Dale wraz z T-Dogiem stoją przy wodopoju. Ten drugi prosi o dyskrecję odnośnie tego co mówił, gdy zostali sami przy camperze. Dale podchodzi do studni. Gdy T-Dog ma zamiar się napić ten wytrąca mu chochlę z ręki.

KaS #86

Komiks: Zeszyt #10

Tyreese próbuje powstrzymać Ricka przed zabiciem nieznajomego. Udaje mu się to poprzez stwierdzenie, że jego syn nadal oddycha. Obydwaj nie wiedzą co robić. Grimes proponuje apteczkę, która jest w camperze. Rozmowę przerywa im nieznajomy. Sugeruje im udanie się na farmę, na której mieszka on wraz ze swoimi ludźmi, w których skład wchodzi mężczyzna będący wstanie pomóc Carlowi. Podczas gdy Ty udaje się do reszty grupy by powiadomić ich o zdarzeniu Rick i mężczyzna w pośpiechu kierują się na farmę. Tyreese dociera do swoich. Lori jest przerażona, lecz ten stara się ją uspokoić i oświadcza, że zna drogę do miejsca, w którym jej syn otrzyma pomoc medyczną. Grimes i jego towarzysz – Otis – wbiegają do domu przed którym stał Hershel. Mężczyzna robi swoje, zaś Rick otumaniony postanawia wyjść z budynku. Na zewnątrz znajdują się już członkowie jego grupy. Na ganek wychodzi Greene oznajmiając, że chłopcu nic nie będzie, a przynajmniej ma taką nadzieje. Usunął on kulę oraz zatamował krwawienie, a sam Carl będzie nieprzytomny przez pewien czas. Wszyscy wchodzą do domu. Właściciel farmy przedstawia swoją osobę, a także jego rodzinę i domowników. Również informuje, że Rick i jego grupa mogą zostać dopóki chłopiec nie wyzdrowieje. Najstarsza córka Hershela Lacey jest poproszona o oprowadzenie nowo poznanych ludzi po farmie. Tymczasem Lori i Rick siedzą przy łóżku, na którym leży ich syn.

KaS #87

Serial

Kilka osób podeszło do studni. Na jej dnie stał spasiony sztywniok. Decydują się wyciągnąć go żywego. Ze względu na to, że nie jest on chętny na ich przynęte, więc potrzebują żywą. Ową przynętą zostaje Glenn, który prosi tylko o jedno, aby wyciągneli go żywego i jednocześnie w jednym kawałku. Niespodziewanie lina wymknęła im się z rąk, a Rhee znalazł się w niebezpiecznej odległości od szwendacza. Siła Shane’a umożliwiła wydostanie się Glenna ze studnii. Przerażony chłopak zdecydowanie powiedział, że nie będzie się już poświęcał. Tymczasem Daryl natrafił na dom. W środku nie było nikogo, jednakże w szafie leżał koc i poduszka, więc zapewne dziewczynka ukrywała się w owym miejscu. Niestety nigdzie w pobliżu jej nie było. Na farmie grupie przy studnii udaje się wyciągnąć zimnego, ale tuż pod koniec zaklinował się, a przez to jego ciało rozerwało się na pół i jedna z części wpadła do wody. Do apteki wyrasza Maggie wraz z Glennem. W sklepie zbierają wszystko czego potrzebują ich grupy. Rhee próbuje znaleźć to o co poprosiła go Lori. Zza jego pleców wyłania się dziewczyna, a on speszony stara się schować owy przedmiot. W ręce trzyma opakowanie, które na jego nieszczęście okazuje się być tym od prezerwatyw. Bedąc zmieszany nie jest w stanie się wytłumaczyć. Ku jego zaskoczeniu Maggie oświadcza mu, że będzie się z nim kochać i zaczyna się rozbierać, a co dalej możemy się domyślić. :D Rick próbuje przekonać Hershela by mógł zostać z grupą na farmie, ponieważ chce by jego rodzina była bezpieczna, a także by niezawieść swoich towarzyszy. Jeśli będą oni przestrzegać zasad właściciela nie będzie miał nic przeciwko, żeby zostali. Młodzi wrócili z podróży do apteki. Lori natychmiast podchodzi do Glenna po swoją rzecz. Otrzymuje go, lecz chłopak nie mówi ani słowa. Do campera wchodzi Dixon. Stawia na stoliku tytułowy kwiat i opowiada historię o nim by podnieść Carol na duchu – udaje mu się. Pod wieczór do pokoju Carla wchodzi jego ojciec, który przeprasza syna, że go okłamał. Po krótkiej, pozytywnej rozmowie Rick wychodzi. W swoim pokoju ściąga koszulę i odznaki. Podchodzi do niego żony i przytula się do niego. Następni opuszcza ona dom. Ma przy sobie nóż, lecz jej zamiary nie są przez nas z poczatku znane. Finalnie dowiadujemy się o co chodzi. Z pod koszuli wyciąga opakowanie od Glenna. Sprawdza czy nie jest w ciąży. Wynik okazuje się być pozytywny.

KaS #88

Komiks

Do Otisa podchodzi Tyreese. Ten pierwszy czuje się źle przez sytuację, która miała miejsce. Tłumaczy się, że nie skrzywiłby nawet owada. Rozmawiali również o Atlancie, a także o miejscu, z którego Ty wraz z grupą uciekli. Tymczasem Andrea próbuje przekonać Allena by był silny pomimo śmierci żony, lecz ten wpada w gniew i chcę skończyć rozmowę. Jednakże on nie daje za wygraną i uważa, że wie co on czuje, ponieważ straciła siostrę. Allen i tak trzyma na swoim. Rozchodzą się w gniewie oraz odrazie w stosunku do siebie. Hershel wchodzi do pokoju, w którym siedzą rodzice Carla. Powiadamia ich, że syn się obudził, a ci czym prędzej idą do niego. Tyreese oddaje chłopcu jego kapelusz. Również podchodzi do Ricka uświadamiając go, że Otis nie jest w dobrym stanie, lecz Grimes nie potrafi mu jeszcze wybaczyć. Odwiedza ich Carol i Sophie’a. Wszyscy poza tą dwójką dzieci wychodzi. Dziewczynka decyduje się pocałować przyjaciela, zaś ten reaguje na to w dość znany sposób jak na młodego osobnika, czyli po prostu „fuuj, ohyda”. Na zewnątrz Dale podchodzi do Lori. Uważa, że Rick jest idealnym liderem grupy, lecz może to się zmienić, jeśli urodzi ona dziecko. Po swojej wypowiedzi odchodzi i udaje się na obiad. Po obiedzie na ganku rozmawiają ze sobą Glenn oraz Maggie. Niespełna kilka zdań później dziewczyna oferuje mu seks na co Rhee z uśmiechem się godzi. Tuż obok stoją Julie i Chris, a w ich kierunku zmierza Tyreese. Ze złością rozkazuje im zaprzestania tego co próbują zrobić, ponieważ świat jest obecnie niebezpieczny. Jest zbyt wiele zmartwień i problemów by zajmować się jeszcze małym dzieckiem. Bez oczekiwania na odpowiedź odwraca się i idzie przed siebie. Możemy zauważyć, że Chrisowi dość śpieszno do stosunku. Naciska na swoją dziewczynę, lecz ta nie jest pewna tego działania. Na koniec Chris mówi do niej, że nie będzie czekał wieczność. Tymczasem Rick oraz Hershel również rozmawiają o życiu. Grimes pyta o szopę, czy jego grupa może tam nocować, lecz ten razi mu się do niej nie zbliżać ze względu na sztywnych, którzy się w niej znajdują.

KaS #90


Wybaczcie mi nadanie temu materiałowi takiego tytułu, ale nie mogłem się powstrzymać. Jest on nawiązaniem do ciąży Lori. A owe słowo jest w formie: „NIESPODZIANKA! XD”. Całkiem dużo dzieje się w tym odcinku – sztywny, stosunek młodych i ciąża. Jeżeli chodzi o zeszyt możemy zauważyć, że pojawiają się prawie te same postaci co w serialu. Mógłbym rzec, że głównym wątkiem tego zeszytu i odcinku jest seks, ale to tylko moje zdanie. Zobaczymy jak to się dalej potoczy. :)

KaS #89

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website