Pomyśleć, że to już końcówka pierwszego sezonu. Jesteście ciekawi tego co tym razem przytrafiło się grupie Ricka? Jeżeli tak to zapraszam na kolejny materiał z akcjami i tajemnicami!

KaS #57

Serial: Sezon 1 Odcinek 5

Nad ranem Rick opowiada Morganowi przez krótkofalówkę o tym co przydarzyło mu się od ich spotkania. Jednakże główny bohater nie otrzymuje żadnej odpowiedzi. Słyszy jedynie szum. W międzyczasie grupa sprząta obozowisko ze sztywnych. Lori próbuje przekonać Andreę by odeszła od swojej siostry. Nie przynosi to żadnego rezultatu, iż bohaterka nie wypowiada ani jednego słowa. Gdy Grimes postanawia podejść i porozmawiać spotyka się z pistoletem wycelowanym prosto w niego. Podczas czyszczenia obozu Jacqui dowiaduje się, że Jimowi coś się stało. Postanawia powiadomić o tym wszystkich. Jest on zmuszony pokazać swoją ranę, która okazuje się być ugryzieniem a nie zadrapaniem. Grupa oddala się od Jima by przedyskutować sytuację. Daryl proponuje go zabić, lecz Rick wychodzi z propozycją udania się do Centrum Chorób Zakaźnych. Dixon zostaje powstrzymany przed zabiciem ugryzionego towarzysza. Jim udaje się z Rickiem w bezpieczne miejsce. Do Andrei podchodzi Dale by wyrazić swoje wyrazy współczucia, a także opowiada o tym jak zmarła jego żona. Swoją wypowiedzią przekonuje ją by pochować Amy. Carol bierze od Daryla kilof i brutalnie wykańcza martwego męża. Ze snu budzi się przemieniona Amy, która po krótkim monologu siostry zostaje zabita strzałem w głowę. Lori prosi o czas dla grupy, aby w pierwszej kolejności opłakać zmarłych przyjaciół, a dopiero potem ich pochować w poprawny sposób.

KaS #53

Komiks: Zeszyt #5

W obozowisku Shane przeszkala żeńską część grupy. Uczy je jak posługiwać się bronią i trafiać wyznaczony cel. Dobrym okiem wykazała się Andrea, która zaskoczyła tym zarówno Walsha, jak i Grimesa. Rick woła swojego syna by i jemu pokazać jak strzelać. Jednak na twarzy Lori maluje się niezadowolenie. Celnością wykazuje się także Carl. Po wszystkim Shane wyraża swoje zadowolenie z postępu grupy i stwierdza, że są oni gotowi by bronić się przed ewentualnym zagrożeniem. Pomiędzy małżeństwem zachodzi kłótnia o pistolet, który będzie od tego dnia towarzyszył ich synowi codziennie. Grupa powraca do obozu by odpocząć po całym dniu. Rick wraz z Shanem i Dalem udają się po drewno do lasu. W nocy wszyscy usiedli razem przy ognisku. Grimes rozpoczął dyskusję pytając o przeszłość obozowiczów. O swoim życiu opowiedział Dale, Amy, Andrea, Glenn, rodzina Allena, a także w wielkim skrócie Jim. Po ich wypowiedziach pałeczkę przejął Rick oraz nieśmiało Carol, której mąż zginął. Amy odeszła od grupy by zaspokoić swoje potrzeby. Gdy wyszła z campera zaatakował ją sztywny, który wgryzł się jej w szyję. Do obozu wtargnęło kilku innych zimnych. W krótkim czasie rozprawili się z intruzami. Andrea postanowiła zastrzelić swoją siostrę by nie powróciła jako zarażona. Poza śmiercią Amy ugryziony został Jim.

KaS #54

Serial

W camperze siedzi Jim, który zaczyna powoli wariować. Możemy się domyślać, że „trucizna” po ugryzieniu rozeszła się po ciele w dużym stopniu. W międzyczasie Rick próbuje się dowiedzieć od żony co sądzi o jego planie podróży. Gdy kończą rozmowę udają się do pojazdu Dale’a. Lori wraz z Carol wychodzą z niego, a w środku zostaje Jim z Grimesem. Po ataku kaszlu i dziwnej wypowiedzi chorego główny bohater opuszcza go. Jednocześnie Shane próbuje przekonać żonę Ricka, aby pozostali w obozie. Kolejna rozmowa między starymi funkcjonariuszami przechodzi w nieporozumienie, które zostaje przerwane podejrzanym dźwiękiem. Scena pokazuje wewnętrzną walkę Walsha celującego w swojego byłego partnera. Finalnie się powstrzymuje, jednak całą sytuację widział Dale. Po powrocie do obozu Shane decyduje się przed całą grupą by podjąć plan działania Grimesa. Rick po raz drugi kontaktuje się ze swoim starym znajomym, lecz odpowiedzi nadal nie otrzymuje. Rodzina Morales postanawia opuścić grupę i dołączyć do swojej rodziny. Obozowicze opuszczają obecne miejsce udając się w swoje strony. Grupa zatrzymała się z powodu awarii campera. Shane dostrzega stację benzynową. Niestety Jim jest w bardzo złym stanie. Prosi on Ricka, aby go zostawili by mógł dołączyć do swojej rodziny. Pozostawiają jego osobę przy drzewie żegnając się z nim i odchodzą.

KaS #55

Kolejna scena zabiera nas w inne miejsce. Przed nami pojawia się Edwin Jenner. Z jego wypowiedzi dowiadujemy się, że jest doktorem, który próbuje wynaleźć antidotum. Po zakończeniu owej transmisji udaje się do pomieszczenia gdzie wykonuje testy. Przez przypadek wytwarza substancję żrącą, która wyżera mu rękawiczkę. Opuszcza on pokój, zaś system decyduje ze względów bezpieczeństwa wysadzić pomieszczenie na niekorzyść doktora. Grupa Ricka dojeżdża do celu. Na miejscu jest wiele ciał co z pewnością jest efektem obrony obiektu. U Edwina włączają się czujniki. Włącza on kamerę by zobaczyć o co chodzi, jego reakcja nie jest pozytywna. Grupa podchodzi pod drzwi, lecz są one zamknięte. Gdy postanawiają opuścić miejsce Grimes dostrzega ruch kamery. Próbuje przekonać osobę obserwującą, aby ich wpuścił do środka. Skutecznie. Drzwi zostają otwarte, a z nich wydobywa się mocne światło.

KaS #56


Kolejni bohaterowie opuścili grupę. Przed nami ostatni odcinek sezonu, który zapowiada się wyśmienicie. Jesteście ciekawi co wydarzy się z grupą po wejściu do środka? Pamiętacie jeszcze tą scenę? Dowiemy się wszystkiego już za tydzień!

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website