Po śmierci Dale’a bohaterowie są w rozsypce. Każdy uświadamia sobie jak ważny był ich przyjaciel w tej grupie. Niestety na Dale’u się nie skończy. Z pewnością zginie jeszcze wiele osób, bo taki jest teraz świat, lecz kto będzie następny?

KaS #128

Serial: Sezon 2 Odcinek 12

Wstęp odcinka jest pożegnaniem Dale’a. Na jego temat wypowiada się Rick, który ustala, że od teraz wszelkie kłótnie zostaną zapomniane a grupa się nie rozpadnie. Wszystko to po to, aby udowodnić, że Dale się mylił, jednocześnie upamiętniając jego osobę. Każdemu z grupy zostaje przydzielone zadania. Przenoszą swoje rzeczy i pojazdy bliżej domu, a także ustalają miejsca strażnic, z których będą mieli widok na całe gospodarstwo. Grimes planuje z Dixonem wywieźć z farmy Randalla. Carl wyjawia Shane’owi, że ukradł on Darylowi pistolet. Uważa, że Dale zginął przez niego. Grupa Ricka za zgodą Hershela wprowadza się do domu. Maggie oferuje Glennowi, aby spał w jej pokoju, jednak on nie ma zamiaru się narażać. Można zaobserwować wewnętrzną zmianę w Hershelu, ponieważ zaproponował on Lori, aby wraz z rodziną zajęła jego łóżka, ona natomiast będzie spał na kanapie. Lori odbywa dość poważną i pełną emocji rozmowę z Shanem. Dziękuje mu za troskę, poświęcenie i pomoc w wydostaniu się z miasta, a także przeprasza za to, że wszystko się skomplikowało przez decyzja jakie dokonała. Po chwili Walsh podchodzi do Grimesa, aby poinformować go o tym co przytrafiło się Carlowi. Dochodzi do kolejnej nieprzyjemnej rozmowy między nimi. Glenn postanowił pomóc Andreii odpalić camper. Oboje wzruszyli się na myśl o ich starym przyjacielu. Rhee stwierdził, że zawiódł go, ale Andrea zaprzeczyła mówiąc, że Dale był dumny z niego. Rick poszedł pomówić z synem o śmierci Dale’a, a także porozmawiać o świecie i fakcie, że z uwagi na obecny świat Carl musi już teraz dojrzeć, a jego decyzje również powinny takie być. Shane udał się do Randalla. Usiadł przed nim i zaczął się uderzać po głowie – z pewnością jego psychika jest już wyniszczona wszystkimi zdarzeniami. W pewnym momencie wstał i przystawił pistolet do głowy więźnia. Rick oraz Daryl są gotowi do drogi. T-Dog poszedł po chłopaka, lecz w środku nikogo nie zastał, a w miejscu gdzie powinien siedzieć Randall leżały zakrwawione kajdanki.

KaS #126

Komiks: Zeszyt #18

Allen zajął się dziećmi. Do celi, w której się znajdowali przyszła Lori. Carl zapłakany zapytał ją czy ojciec ich zabije. Odpowiedź była jasna. Rick zrobił to z powodu dokonanego morderstwa przez Thomasa, a także by chronić swoich. Przychodzi również Grimes, który chce porozmawiać z żoną. Pragnie, aby stała ona po jego stronie popierając jego decyzje. Jednakże ona sama już nie wie jak na to wszystko patrzeć. Tymczasem Dale w innej celi posadził Andreę i zaczął zszywać jej ranę na twarzy. Przekonana kobieta o swojej nieatrakcyjności zostaje ona odwiedzona od tych myśli słowami ukochanego. Również Rick udał się do Dale’a, aby opatrzył mu rękę. Po tym Grimes udaje się do Dextera i oświadcza mu, że zostaje on zwolniony. Wyjawia mu kto dokonał morderstwa. Odbiorca nie był zdziwiony. W celi Hershela on sam zaczął okładać syna za słowa, które z pewnością go zraniły. Do Greene’a przyszedł Grimes, aby zaprowadzić go do osoby odpowiedzialnej za śmierć dziewczynek. Glenn przyszedł do Maggie, która oświadczyła mu, że nie kocha już go, ponieważ i tak wszyscy zginą. Patricia postanowiła pomóc Richardsowi, lecz skończyło się to negatywnie, ponieważ została złapana za szyję i gdyby nie interwencja grupy zapewne zginęła by. Thomas został podrapany przez nią, jednak nic poza tym. Tyreese wycelował pistolet w niego. Niespodziewanie zostaje on zastrzelony przez Maggie. Męska część grupy wyrzuciła ciało mordercy poza ogrodzenie, a martwy Richards został pożarty przez szwendaczy czekających za bramą. Gdy grupa się uspokoiła nagle Lori zapytała o Patricię, lecz nikt poza głosem zza pleców Ricka nie znał odpowiedzi na pytanie. Byli więźniowie mieli przy sobie broń. Dexter postawił sprawę jasno. Nikt nie będzie mu rozkazywał, a szczególnie w jego „domu”. Kazał on wynieść się z więzienia grupie Ricka.

KaS #129

Serial

Shane zabrał Randalla ze sobą do lasu. Walsh rozkazuje mu podać miejsce, w którym przebywa jego grupa. Powodem tego jest fakt, że Shane pragnie opuścić swoich towarzyszy, bo ma ich dosyć, a nie chce umierać. Gdy ruszają w drogę Shane po kilku krokach skręca chłopakowi kark i uderza głową o drzewo. Robi to zapewne po to, aby opowiedzieć swojej grupie zmyśloną historyjkę, jak został zaatakowany, podobnie jak w przypadku Otisa. Niestety grupa pod wpływem napięcia uwierzyła w jego bajeczkę. Daryl, Rick, Glenn i Shane ruszają na poszukiwania, by odnaleźć zbiega. Mężczyźni się rozdzielają. Nastaje noc. Dixon i Rhee trafiają na trop. Nagle zza ich pleców słyszą szelest. Jest to szwendacz, którym okazuje się być sam Randall. Daryl domyśla się co się stało i oboje uświadamiają sobie zagrożenie, jakie stanowi Walsh. Tymczasem Rick coś podejrzewa, a w pewnej chwili domyśla się, że jego towarzysz zmyślił całą historię ucieczki. Niespodziewanie Shane wyciąga pistolet i celuje w towarzysza. Po długiej rozmowie o problemach, z którymi żyją, Grimes podszedł na tyle blisko, by podczas oddawania Walshowi rewolweru wbić mu nóż w klatkę. Na polanie pojawia się Carl. Podczas gdy jego ojciec podchodzi do niego ten celuje w jego stronę z pistoletu. Rick myśli, że syn posądza go o morderstwo, lecz w rzeczywistości oddaje strzał prosto w głowę przemienionego Shane’a. Niestety przez owy strzał na farmę zbliża się cała masa szwendaczy.

KaS #127


Oglądają po raz drugi ten odcinek ponownie zrobiło mi się smutno na myśl, że ktoś taki jak Dale spotkał się z tak okrutnym losem. Chociaż zagrożenie, którym był Shane zostało wyeliminowane raz na zawsze. Ale co teraz? Przecież na naszych bohaterów idzie niezliczona ilość szwendaczy! Co do komiksu jest ciekaw co wydarzy się dalej. Czy Rick odda więzienie tak łatwo?

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website