Wracamy do naszych porównań. Przed nami ostatnie porównanie drugiego sezonu, zatem zapraszam!

KaS #130

Zanim jednak przejdziemy do porównania pozwolę sobie na wstępie wyjaśnić moją dość długą nieobecność. Z początku byłem mega nakręcony i potrafiłem przygotować nawet trzy materiały jednego dnia. Napędzaliście mnie swoimi komentarzami, zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Po pierwszym sezonie postanowiłem bez jakiekolwiek przerwy przejść do kolejnego sezonu. W pewnym momencie przestaliście komentować a każdy kolejny materiał pisałem, żeby tylko napisać. Początkowo planowałem skończyć drugi sezon, aczkolwiek odkładałem to każdego dnia i skończyło się dość długą przerwą. Teraz jednak wracam, ponieważ chcę skończyć tę serię i dopiero wtedy będę mógł odejść z czystym sumieniem. Bardzo dużo zależy od Was, ponieważ to Wy mnie napędzacie do działania, zatem spodziewajcie się porównań co niedzielę. Po każdym podsumowaniu będę robił tydzień przerwy, aby po raz drugi nie przejeść się materiałem. ;)


Serial: Sezon 2 Odcinek 13

Na początku odcinka widzimy grupę szwendaczy, która jest w trakcie konsumowania ciała. Nagle na niebie pojawia się śmigłowiec, który jak pamiętamy był już wspomniany dawno temu, gdy akcja działa się w mieście. Sztywni zaczęli podążać za hałasem wywołanym przez ów pojazd. Zatrzymał ich płot, lecz nie na długo, ponieważ nie wytrzymał on tak dużego naporu, jaki wytworzyli zarażeni. Była noc a oni dalej szli przed siebie. Po chwili wszyscy stanęli z powodu usłyszanego wystrzału z rewolweru. Nieświadomy Rick wracał wraz z synem do domu a tuż za nim kroczyła horda szwendaczy. W domu wszyscy oczekiwali, aż osoby, które udały się na poszukiwania wrócą. Pierwsi pojawili się Glenn i Daryl. Ten drugi stwierdził przy wszystkich, że Randall szedł równo z Shanem i zginął z rąk Walsha. Dixon potwierdził to faktem, że Shane nie zna się na tropieniu, więc wszystko co mówił było kłamstwem. Podczas powrotu do domu Ricka i Carla, rozmawiali oni o Walshu. Gdy chłopak spytał o to jak zginął były funkcjonariusz jego ojciec miał zamiar odpowiedzieć, lecz usłyszał, a po chwili dostrzegł ogromną liczbę sztywnych idących w ich kierunku. Również reszta dowiedziała się o zbliżającym się niebezpieczeństwie. Ojciec z synem schowali się w szopie zamykając ją przed zarażonymi. Mężczyzna polał siano benzyną i ruszył by otworzyć drzwi, po czym wszedł po drabinie, w tym samym czasie chłopak rzucił zapalona zapalniczkę. Szwendacze stały w ogniu a zaraz po nich cała szopa. Reszta grupy wsiadła do wozów i strzelała do szwendaczy. Jimmy podjechał na tyły szopy, aby umożliwić podpalaczom ucieczkę. Niestety, gdy udało mu się osiągnąć cel do wozu dostali się zarażeni i zaczęli go konsumować. Kobiety postanowiły wybiec z domu. Patricia biegła ostatnia trzymając Beth za rękę. Po kilku krokach dorwali ją. Pomocy udzielili im Andrea i T-Dog podjeżdżając swoim wozem. Hershel uparcie stał i strzelał. Gdy zaczął przeładowywać pojawił się za nim szwendacz, którego w ostatniej chwili zabił Rick. Pomimo starań farma przepadła.

KaS #131

Komiks: Zeszyt #19

Pierwsza strona jasno przedstawia kobietę idącą z dwoma sztywnymi na łańcuchach. Dostrzega ona mężczyznę siedzącego na wozie, który jest ciągnięty przez dwa rumaki. Strzela on do szwendaczy w zasięgu ręki. Za kobietą pojawia się zarażony próbujący ją zaatakować, ona bez trudu ucina mu głowę. Na terenie więzienia Rick kłóci się z Dexterem, który obecnie jest na zwycięskiej pozycji. Axel próbował załagodzić sytuację, lecz nie udało mu się przemówić do towarzysza. Niespodziewanie z budynku wybiegają sztywni. Grimes rozkazuje swoim schować się w środku. Tyreese rzuca pistolet w ręce Ricka, by ten mógł się obronić. Padają strzały prosto w głowy zarażonych. Mężczyzna na powozie podjeżdża pod więzienie. Jest pełen zdziwienia, do rąk bierze łopatę i rusza w kierunku grupy. Był pewny, że ktoś otworzy mu bramę, lecz tak się nie stało. Otoczyli go sztywni, o jednego z nich się potknął i upadł na ziemię. Uratowała go tajemnicza kobieta, która kazała mu udać się do jego wozu po broń. Rick uratował Dextera przed szwendaczem, lecz ten stwierdził, że mądra osoba by go nie ratowała. Gdy już prawie wszyscy sztywni zginęli Grimes strzelił Dexterowi prosto w głowę i odszedł. Rozkazał kilku osobom udać się na obchody, by upewnić się, że żaden zarażony nie szwenda się na terenie więzienia. Inni zaś mieli zamknąć drzwi do bloku A. Reszta natomiast miała za zadanie przywlec wszystkie ciała, aby je spalić. Tajemnicza kobieta podeszła do mężczyzny, który ukrywał się przy wozie. Był on niepewny co do szwendaczy towarzyszących jej. Wytłumaczyła mu, że przestali ją atakować już jakiś czas temu, był to jej chłopak i jego najlepszy przyjaciel. Oboje udali się do bramy. Grupa Ricka dostrzegła mężczyznę, Otisa. Grimes przywitał kobietę i postawił swoje warunki. Gdy wspomniał o towarzyszących jej sztywnych ona natychmiast ucięła im głowy twierdząc, że nie są oni jej już potrzebni. Przy celach stał Rick i Tyreese rozmawiający o całej sytuacji. Ty uznał, że jego przyjaciel podjął dobrą decyzję zabijając Dextera. Cała ta sytuacja sprawiła, że Grimes musi przemyśleć podejmowane przez siebie decyzje i nie ufać tak szybko napotkanym żywym.

KaS #133

Serial

Rick, Carl i Hershel zatrzymali się na autostradzie. Dołączyli do nich Daryl i Carol jadący na motorze a po chwili również Glenn i Maggie oraz  Lori, Beth i T-Dog. Andrea w dalszym ciągu uciekała pieszo przed sztywnymi. Reszta grupy ruszyła w drogę, lecz po krótkiej drodze musieli się zatrzymać, ponieważ skończyło się paliwo w jednym z samochodów. Podczas planowania dalszych działań wyszło na jaw, że Randall na pewno zginął z rąk Shane’a oraz fakt, że według Jennera każda żyjąca osoba ma w sobie wirusa. Gdy Rick odszedł na bok podeszła do niego Lori. Wyznał jej prawdę o Walshu i tym, że go zabił, a gdy powrócił jako sztywny Carl go dobił. Andrea już ledwo dawała radę. Jeden z zarażonych rzucił się na nią i było by po niej, gdyby nie tajemnicza, zakapturzona postać z kataną, która prowadziła na łańcuchach dwóch sztywnych. Nastała noc. Grupa Ricka siedziała przy ognisku, gdy coś ruszyło się w lesie. Część grupy chciała ruszyć dalej, by znaleźć bezpieczne miejsce, lecz Grimes nie zgodził się twierdząc, że nie powinni iść nocą. Po chwili również wyznał co sądzi o wszystkim, a także powiedział prawdę o Walshu. Zakończył wypowiedzieć stwierdzeniem: „koniec z demokracją”. Gdy kamera ruszyła do góry mogliśmy dostrzec duży budynek znajdujący się niedaleko obozu naszych bohaterów.

KaS #132


 

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website