Poprzedni materiał pozostawił nas z kilkoma niewiadomymi. Kto zabił w komiksie członków rodziny Hershela? Co się stanie z nieznajomym przywiezionym na farmę? A co najważniejsze… Kim jest James?

KaS #117

 

Serial: Sezon 2 Odcinek 10

Początek odcinka jest naprawdę zaskakujący. Co się dzieje? Czemu Rick i Shane uciekają od sztywnych, zaś nieznajomy chłopak próbuje dostać się do noża i zapewne uciec? Jak do tego doszło? Fala pytań już na początku, ale bez obaw. Odpowiedź na każde pytanie otrzymamy dzięki temu porównaniu. Rick wraz z Shanem jadą samochodem. Ten pierwszy zatrzymuje pojazd i wysiada. Drugi również opuszcza auto po czym udaje się do swojego towarzysza, by dowiedzieć się czemu się zatrzymali. Grimes oświadcza, że czekał cały tydzień na tę rozmowę. Walsh nie jest świadom tematu rozmowy, lecz po chwili zostaje uświadomiony, iż chodzi o Lori, a także o sytuację z Otisem. Po dość długiej wypowiedzi Ricka, Shane postanawia się odezwać. Opowiada o wszystkim co wydarzyło się na początku. Pod koniec mówi, że gdyby mógł cofnął by czas i postąpił inaczej. Obydwaj wsiadają do samochodu. Ruszają w drogę w celu znalezienia dogodnego miejsca dla nieznajomego chłopaka. Docierają do celu, w którym znajduje się z początku dwóch sztywnych. Pozostawiają Randalla ze związanymi rękoma oraz nożem, pozostawionym kilka metrów od niego. Z jego ust pada imię Maggie. Wywołuje to w Ricku strach i gniew, że nieznajomy może odnaleźć ich farmę. Shane chce go zastrzelić, pada strzał, lecz niecelny, ponieważ Grimes powala towarzysza. Mężczyźni zaczynają się bić. Randall dostrzega w tym szanse na ucieczkę. Nagle przez rozbite przez Walsha okno wychodzi sztywny, a po nim cała masa szwendaczy. Każdy ucieka w inną stronę. Po pewnym czasie Shane wchodzi do autobusu starając się ze wszelkich sił obronić przed napierającymi sztywnymi. Natomiast Rick wpada na chłopaka. Z początku planuje pomóc swojemu byłemu partnerowi, lecz po chwili namysłu wraz z Randallem zostawiają go samego, zatrzaśniętego w pojeździe. Grimes zatrzymuje się przed dwoma trupami, by wziąć pistolety. Z twarzy bohatera wynika, że cofnął się on w głowie do czasów, gdy był funkcjonariuszem wraz z Shanem. Niespodziewanie Rick i chłopak wjeżdżają samochodem na plac. Ten pierwszy krzyczy do uwięzionego, aby biegł na tyły autobusu, skąd będą mogli go zabrać. Udało im się uciec! Następna scena ukazana jest z perspektywy Randalla, który zostaje po raz drugi wrzucony do bagażnika. Mężczyźni ponownie odbywają rozmowę na ten trudny dla Shane’a temat. Po reakcji Walsha możemy wywnioskować, że dotarła do niego informacja przekazywana przez Grimesa. Jednak czy jest to pewne?

KaS #118

Komiks: Zeszyt #16

Do zapłakanego Hershela podchodzi jego córka, która pyta o powód jego zachowania. Po uzyskaniu odpowiedzi jest zaskoczona, a jej oczy są pełne łez. Niespodziewanie odcięte głowy ożywają. Tymczasem, gdy Tyreese znalazł się w potrzasku, Glenn, Andrea oraz Billy uciekają z sali zamykając za sobą drzwi. Pod prysznicem znajduje się Lori wraz z Carol. Rozmawiają o Ricku, który odjechał bez jakiekolwiek informacji o celu jego podróży. Nagle do pomieszczenia wchodzi Axel. Przeprasza za najście i wraca do swoich. Po powrocie kobiet na plac podbiega do nich Carl, który po chwili sztywnieje na widok przybyłej trójki. W pierwszej kolejności pada pytanie o Ty’a. Carol jest zrozpaczona odpowiedzią. Z budynku wychodzi Dexter, pytając co się stało. Jednocześnie mija się on z Glennem i Billym, którzy idą odnaleźć Maggie oraz Hershela. Po odnalezieniu ich, obydwoje są przerażeni widokiem. Ten pierwszy chłopak postanawia zastrzelić ruszające się głowy, lecz i jemu nie jest łatwo dokonać owego czynu.

KaS #120

Serial

W tym samym czasie na farmie Lori wraz z Maggie rozmawiają o Glennie i sytuacji w mieście, gdzie chłopak po prostu zamarł ze strachu. Pani Grimes jasno daje dziewczynie do zrozumienia, by porozmawiała ze swoim chłopakiem o tym, a także przekazała delikatnie, aby stał się mężczyzną. Beth wyzdrowiała, jednak uważa, że życie w tym świecie jest bezcelowe. Lori próbuje ją przekonać, lecz nie daje to pozytywnego efektu. Po otrzymaniu jedzenia Beth chowa pod kołdrę nóż, zaś posiłek zostawia nieruszony. Dostrzega to Lori i każe dziewczynie oddać to co wzięła. Dowiaduje się o tym wszystkim Maggie, która po kłótni z siostrą pozostawia ją pod opieką Andrei. Po pewnym czasie Lori wraz z Maggie wracają do Beth, lecz nie zastają jej w łóżku a w łazience, gdzie ów dziewczyna stoi przed rozbitym lustrem z rozciętym nadgarstkiem. Maggie po wyjściu na ganek spotyka na drodze Andreę. Obwinia ją za to co się stało, ponieważ miała ona pilnować Beth. Córka Hershela stawia sprawę jasno. Andrea ma zakaz wstępu do domu. Lori przyznaje rację, że dziewczyna podjęła decyzję. Chce żyć, ponieważ nie posunęła się do samobójstwa, a jedynie zraniła się w rękę.

KaS #119

Komiks

Lori w pierwszej kolejności udaje się do byłych więźniów. Obwinia ona Dextera o dokonanie zbrodni. Zostaje on zamknięty w swojej celi, a Andrew zostaje zabrany w inne miejsce. Zapewne wieczorem, gdy już większość śpi Carol wypłakuje się Lori i niespodziewanie całuje ją w usta. Pani Grimes rozumie jej stan, iż jest ona chwilowo wstrząśnięta zaistniałą sytuacją. Jednocześnie w swojej celi Dale oraz Andrea odbywają rozmowę na ten sam temat. Rankiem do więzienia zajężdża Rick. Przy płocie jest wielu sztywnych, dlatego też Glenn ponagla towarzysza, aby szybko wjechał za bramę. Chłopak zatrzymuje Grimes’a, by powiedzieć o wszystkim co wydarzyło się podczas jego nieobecności. Dale mówi mu o dwóch najmłodszych córkach Hershela, zaś Glenn opowiada mu o Tyreesie. Rick naciska na pytania czy chłopak widział martwe ciało. Z powodu braku odpowiedzi na zadane pytanie wracają we trzech na salę. Ku im zaskoczeniu przy ścianie siedzi Ty, a obok niego leżą ciała zabitych sztywnych. Razem wracają do celi. Carol od razu rzuca się na Tyreese’a. Lori pyta męża, gdzie był. Grimes odpowiada jej, że o wszystkim jej opowie, lecz wpierw musi zająć się jeszcze jedną kwestią. Udaje się do Dextera, aby dowiedzieć się czy zabił on córki Hershela. Otrzymuje tą samą odpowiedź co reszta. Tymczasem Allen opowiada swoim synom o śmierci, Hershel, Maggie oraz Glenn siedzą w ciszy w swojej celu próbując przetrawić śmierć dziewczynek. Rick po rozmowie z Tyreesem o jego samopoczuciu oferuje sen, aby obydwoje wstali wypoczęci. W pralni jest Andre’a. Zbiera ona ubrania więzienne dla swojej grupy. Przychodzi do niej Thomas, który zamiast jej pomóc chce odciąć jej głowę.

KaS #121


Jeśli oczekiwałeś odpowiedzi na pytanie o niejakiego James’a to właśnie tutaj je znajdziesz. Był to jedynie żart z mojej strony, ponieważ mężczyzna o imieniu James nie wystąpił w tym odcinku czy zeszycie. Czemu? On nie istnieje. Zatem o kim mówiłem? Na początku odcinka jest przypomnienie z poprzedniego. Osoba, która zajmowała się napisami zapewne nawet nie ogląda tego serialu, ponieważ przetłumaczyła słowa Lori z Shane na James. :) Oczywiście każdemu może się zdarzyć błąd, mi również, ale pozwoliłem sobie zażartować z tej sytuacji. Ciekawe ilu z Was przyciągnąłem do tego materiału samym imieniem James. :D

Odcinek pełen przemyśleń. Zarówno Ricka i Shane, jak i Beth, która wątpiła w sens istnienia w obecnym świecie. Zobaczymy wraz z kolejnymi odcinkami jak przemyślenia te wpłyną na ich życie. Jeżeli chodzi o zeszyt to według mnie zbyt wiele osób umiera, bądź ginie. Czy tylko ja tak uważam? Autorzy troszkę przesadzili. A z pewnością z końcową sceną. No WTF??? po cholerę Thomasowi głowa Andrei? To jakiś żart czy on naprawdę to zrobi? Dowiemy się tego w następnym materiale… Niestety. :/

Mam nadzieję, że wybaczycie mi to spóźnienie z materiałem. Ciężki weekend za mną, więc można brać się do roboty. Mam dla Was pewną niespodziankę a nawet można ją podzielić na kilka mniejszych niespodzianek. Bądźcie na bieżąco, a dowiecie się o co dokładnie chodzi. :)

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website