Glenn i Maggie zostali przejęcie przez Merle i to własnie w tym materiale dowiecie się co ich spotkało. A co z komiksowym Glennem? Czemu jest on tak bardzo zdziwiony i jednocześnie przerażony?

KaS #170

Serial: Sezon 3 Odcinek 7

Glenn został przywiązany do krzesła. Przesłuchiwał go Merle, próbował wyciągnąć z niego informacje na różne sposoby. Z początku spokojnie i bez nerwów, lecz już po chwili użył swojej siły. Jednak Glenn nie dawał za wygraną pomimo bólu. W pomieszczeniu obok również przywiązana siedziała Maggie, która ze łzami w oczach nasłuchiwała cierpienia swojego partnera. Przy więziennym płocie stała Michonne, ale dla Ricka była jedynie nieznajomą. Miała przy sobie zapasy, po które udali się Glenn oraz Maggie. Gdy jeden ze sztywnych wyczuł ją kobieta była zmuszona do cofnięcia się i zabicia kilku z nich, lecz po chwili straciła przytomność. Z pomocą ruszył jej Carl, a także Rick, który wziął ją na bark i zaniósł do środka budynku. Gdy Michonne się ocknęła Grimes zadał jej kilka pytań. Do pomieszczenia wszedł Daryl, który chciał zwołać do siebie resztę grupy. Kobieta w dalszym ciągu nie chciała odpowiadać, więc postanowili zabrać jej rzeczy i zamknąć na klucz, by nie stanowiła zagrożenia dla innych. Jak się okazało, w celi do której zmierzali była Carol, na której widok wszyscy się uśmiechnęli roniąc kilka łez. Wrócili potem do nieznajomej, by ponownie zadać pytania. Tym razem kobieta udzieliła im odpowiedzi. Dowiedzieli się o Woodbury oraz Gubernatorze. Hershel został by opatrzyć jej ranę, zaś Rick i Daryl wyszli z pomieszczenia. Merle w dalszym ciągu przepytywał Glenna, którego twarz była cała obita. Koreańczyk wspomniał o Andrei, na której imię Dixon zareagował z uśmiechem i pewnością siebie. Grupa Ricka postanowiła odzyskać przyjaciół siłą. Grimes podszedł do swojego syna, by poprosić go o zajęcie się tymi, którzy zostaną w więzieniu. Zastanawiali się nad imieniem ich nowego członka rodziny. Carl zaproponował imię swojej nauczycielki – Judith. Obydwoje przyjęli ów imię po czym się rozdzielili.

KaS #165

Komiks: Zeszyt #26

Glenn zastanawiał się czy śmigłowiec należy do wojska, lecz Rick stwierdził, że jest on raczej policyjny, bądź należący do której ze stacji nadającej wiadomości. Grimes zastanawiał się jak przyciągnąć ich uwagę, gdy nagle za jego plecami pojawił się sztywny. Kombinezon oraz jego siekiera pomogły mu wyjść z tego cało. Śmigłowiec zaczął spadać, więc bohaterowie postanowili udać się w jego kierunku, by sprawdzić czy ktoś przeżył i dowiedzieć się skąd przybył. Rick wrócił do więzienia po motocykl, ku jego zdziwieniu nikt poza Michonne nie widział lecącego śmigłowca. Rhee podjechał do nich zdobytym samochodem, a następnie ruszyli do rozbitego pojazdu. Podczas jazdy Glenn przyznał się jak odpalił samochód, opowiadając przy tym, że kiedyś kradł samochody, by mieć za co zapłacić czynsz. Postanowili, by po powrocie zabić wszystkich sztywnych w pobliżu przy użyciu kombinezonów. Zatrzymali się w pewnym momencie z uwagi na to, że droga nie prowadziła do ich celu. Glenn żałował, że nie wsiadł do jeepa, bo ich podróż przez pole nie była by tak nieprzyjemna. Niestety po zwolnieniu trochę samochód utknął, zmusiło ich to do opuszczenia samochodu i ruszenia na pieszo. Grimes miał nadzieję, że jeśli ktoś przeżył twarde lądowanie będzie wstanie pójść do więzienia o własnych nogach.

KaS #169

Serial

Do Gubernatora przyszedł Milton, by zawołać lidera do siebie. Philip zabrał ze sobą również Andreę. Na miejscu na łóżku leżał starszy mężczyzna, którym opiekował się Mamet. Gubernator wyszedł. Gdy Andrea włączyła pierwszy utwór Milton zaczął zadawać pytania panu Colemanowi. Wyjaśnił towarzyszce, że po śmierci pacjenta przepyta go jeszcze raz z tych samych pytać, by sprawdzić czy jego umysł będzie funkcjonował tak samo. Glenn usiłował  się wydostać. Merle przyszedł ze szwendaczem, wypuścił go, po czym zamknął drzwi. Po długiej i ciężkiej walce uwolnił się zabijając przy tym sztywnego. Po zatrzymaniu akcji serca przywiązali mężczyznę do łóżka. Na zewnątrz Gubernator otrzymał informacje od Merle’a, a następnie udał się do Maggie. Na miejscu wyciągnął nóż i oswobodził kobiety ręce. Obiecał, że jego ludzie odwiozą ją i jej towarzysza, ale musi powiedzieć gdzie mieszka jej grupa. Jednak Greene nie chciała wydać swoich. Philip kazał jej wstać i rozebrać się grożąc, że odetnie rękę Glenna. Podszedł i przywarł ją do stołu. Kobieta się nie dała, więc Gubernator po chwili odsunął się od niej. Rick, Daryl, Michonne oraz Oscar wyszli z samochodu, wzięli swoje rzeczy i ruszyli w kierunku Woodbury. Na swojej drodze napotkali sztywnych, którzy otoczyli ich ze wszystkich stron. Udało im się przedrzeć i uciec do jakiegoś domku. Pod kołdrą ukrywał się mężczyzna nieświadomy w jakimś świecie obecnie żyje. Chciał otworzyć frontowe drzwi, lecz Michonne nie pozwoliła mu na to wbijając swoją katanę w jego plecy. Wykorzystali ciało martwego, by zająć sztywnych podczas gdy sami uciekną tylnymi drzwiami. Plan wypalił.

KaS #166

Komiks

Dale i Andrea przekazali dzieciom Allena, że jeśli chcą mogą mieszkać z nimi, bądź mieć własny pokój. Również jeżeli będą woleli to mogą ich nazwać rodzicami. Tymczasem Michonne opowiadała towarzyszom kim była, gdy jeszcze nie było na świecie sztywnych oraz skąd wzięła swoją katanę. Była ona prawnikiem, zaś jej młodszy sąsiad zbierał różnego rodzaju miecze, więc w pierwszej kolejności ruszyła do jego domu, by mieć się czym obronić. Michonne chciała przekonać Ricka, by pogodził się z Tyreesem, ponieważ są bardzo podobni do siebie i kiedyś byli przyjaciółmi. Grimes postanowił rozważyć ową sugestię. W więzieniu Lori była wściekła, że Rick postanowił wyruszyć bez przedyskutowanie tego z nią. Wiedziała, że nie ma opcji, aby skontaktować się z nim w jakikolwiek sposób. Uspokoiła się, a wtedy Carol spytała czy ona i Grimes nie chcieli by wyjść za nią, mogli by wychować swoje dzieci razem. Lori była zdziwiona tym pomysłem. Na miejscu wypadku nikogo nie było, ale za to wszędzie były ślady butów. Rick uznał, że ktoś musiał być bliżej niż oni i zabrać ocalałych.

KaS #168

Serial

Pan Coleman powrócił do życia jako szwendacz. Milton zadając pytania był bardzo zestresowany. Zdecydował się go uwolnić, a gdy to zrobił został zaatakowany, lecz Andrea szybko zareagowała wbijając nóż w czaszkę sztywnego. Glenna odwiedził Merle oraz Caesar, a także Gubernator z półnagą Maggie. Chłopak w złości chciał uderzyć jednego z nich, lecz celowana w niego broń zmusiła go do zrezygnowania z ataku. Philip wycelował swój pistolet w Glenna. Para powiedział im wszystko co chcieli wiedzieć. Mężczyźni wyszli zostawiając swoich więźniów w jednym pomieszczeniu. Gubernator ze swoimi ludźmi dyskutował o tym czy para mówiła prawdę. Tymczasem Rick z resztą znaleźli się przy bramie Woodbury. Philip był ciekaw wobec kogo Merle będzie lojalny zauważając, że w drugiej grupie znajduje się Daryl. Odpowiedź nastąpiła po chwili i było jasne, że stanie on po stronie Woodbury w razie potrzeby. Lider rozkazał swoim ludziom udać się do więzienia, by sprawdzić z kim mają do czynienia. Do Philipa przyszła Andrea, lecz nic jej nie wyjawił odnośnie jej byłej grupy. Natomiast ona powiedziała mu co stało się z Colemanem.

KaS #167


Okropne przeżycie dla Glenna i Maggie. Wyobrażam sobie w jakim szale musiał być Rhee, gdy zobaczył rozebraną do połowy dziewczynę. Z pewnością pomyślał, że została zgwałcona przez Gubernatora. Czy między Woodbury a więzieniem szykuje się wojna? Zapewne tak, bo już wiemy, że Gubernator nie jest chętny do życia obok innej grupy. W tym zeszycie widać, że twórcy postanowili dodać śmigłowiec również w serialu. Jeżeli wszystko idzie w tym kierunku to znaczy, że wkrótce pojawi się Gubernator i jego grupa! Z pewnością będzie się działo. Zastanawiam się tylko czy nie skończę czasem sezonu a w komiksie nadal będzie wątek z Gubernatorem. Jednak z tym ciężko, bo wiele razy pojawiały się sceny niewystępujące w obydwóch dziełach.

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website