To już piąty artykuł tej serii. Jak ten czas szybko mija. Dziś kolejna dawka porównawcza. Jak do tej pory nie spotkaliśmy się z wielkimi zmianami. Przynajmniej nie z takimi, które miały by wpływ na ukazywaną historię zarówno w serialu jak i komiksie. A może jednak?

KaS #30

Serial: Sezon 1 Odcinek 3

Początek odcinka ukazuje Merle’a, który w dalszym ciągu jest przykuty do prętu. Zapewne z powodu odwodnienia oraz zbyt długiego przebywania na słońcu bohater prowadzi monolog. Po chwili zaczyna panikować. Próbując się wydostać zwraca się do Boga. W momencie, gdy to robi uchylają się drzwi przez które próbują przedostać się szwendacze. Dixon ukrywa się za rurą z paniką w głosie i w dalszym ciągu prosząc Boga o pomoc. Krótko po tym wielokrotnie powtarza, że nie potrzebuje jego wsparcia i już nigdy nie będzie błagał o nie.

KaS #31

Podczas gdy Merle próbuje się wydostać Rick wraz z resztą grupy udają się do obozowiska. Do obozowiczów dociera dźwięk alarmu z nadjeżdżającego samochodu. Gdy już auto zostaje zatrzymane wysiada z niego Glenn pełen ekscytacji. Zostaje on zrugany przez swoich za hałasowanie. Podjeżdża ciężarówka, a z niej wychodzą prawie wszyscy. Po przywitaniu się ze swoimi pojazd opuszcza ostatni pasażer. Główny bohater niepewnym krokiem podchodzi do grupy. Nagle dostrzega wśród nich swoją rodzinę.

KaS #32

Komiks: Zeszyt #2

Po dotarciu do obozu nie tylko Rick jest w szoku. Prócz radości możemy zauważyć zdziwienie członków obozu. Rodzina Grimesów jest znów w komplecie.

KaS #33

Komiks: Zeszyt #3

Po uściskaniu żony i syna bohater wita się ze swoim „starym” przyjacielem. Shane postanawia oprowadzić Ricka po obozie jednocześnie przedstawiając jemu wszystkich. Możemy zauważyć różnice w postaciach. W komiksie występuje rodzina, której członkami są Allen, Donna oraz Ben i Billy, zaś w serialu ich nie ma. Zamiast nich poznajemy żonę oraz dwójkę dzieci (chłopca i dziewczynkę) Moralesa.

Serial

Nastaje noc. Grupa zasiada przy ognisku. Rick mówi o swoich przeżyciach i emocjach. Wspólnie dyskutują na ten temat. Możemy dostrzec skrępowanie Lori i Shane’a z wiadomych przyczyn.

KaS #35

Nagle Ed Peletier roznieca ogień argumentując, że jest mu zimno. Walsh podchodzi do niego. Nastepuje wymiana zdań po czym Shane przygasza płomień. Rzucają nam się dziwnie relacje rodziny Peletier. Zgromadzeni zastanawiają się nad tym, jak przekażą Darylowi, że zostawili jego brata na dachu. Wszyscy się rozchodzą do swoich namiotów, zaś Shane zostaje na warcie zapewne myśląc o obecnej sytuacji.

Komiks

Podczas nocy przy ognisku zasiada Rick wraz z Lori rozmawiając o tym co się wydarzyło. W tyle widzimy jakąś postać pełniącą wartę, którą zapewne jest Dale. Możemy to wywnioskować z wypowiedzi Lori dotyczącej broni jaką dysponuje grupa. Oboje udają się spać. Grimes spogląda na swoją rodzinę z uśmiechem na twarzy i zasypia.

KaS #34


Powoli zbliżamy się do końca pierwszego sezonu. Planuję dla was mały dodatek do serii, lecz więcej dowiecie się już wkrótce.

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website