Czyżby kolejne porównanie? Owszem i z pewnością możemy śmiało określić „Komiks a Serial” serią. W związku z tym przygotowałem dla was coś przydatnego. Jesteście ciekawi zarówno niespodzianki, jak i kolejnych różnic?

KaS #36

Tym czymś jest strona zawierająca spis treści pod tę serię. Zapraszam chętnych czytających na bieżąco, a także nowych czytelników ooo tutaj.


 

Serial: Sezon 1 Odcinek 3

Rick po przebudzeniu się wychodzi z pustego namiotu. Każdy dorosły jest już zajęty i wykonuje jakieś zadanie. Carol informuje go o tym, że wyprała jego ciuchy za co bohater dziękuje po czym odbywa rozmowę z Glennem, który nie jest zadowolony z rozbierania na części nowiutkiego samochodu. Do obozowiska wjeżdża Shane z wodą dla całej grupy. Gdy Grimes dyskutuje ze swoją żoną z lasu słychać krzyki dzieci. Mężczyźni łapią za broń i biegną w kierunku, z którego wydobyły się głosy. Odnajdują powód, którym okazuje się być sztywny konsumujący martwą zwierzynę. Uderzają go kilka razy, lecz bez skutku, aż Dale wykonuje cios ostateczny odcinając siekierą jego głowę. Okazuje się, że jest to pierwszy zarażony, któremu udało się dotrzeć tak blisko. Nagle słyszą szelest liści. Zza krzaków wychodzi Daryl zdenerwowany obecną sytuacją, a dokładniej utraconym pożywieniem. Jeżeli przyjrzeliście się dokładniej w jeleniu tkwiły strzały co wskazywało na to, iż stanowił on ofiarę kogoś z żywych. Poznajemy wtedy postać brata Merle’a, która jest dość podobna do niego z charakteru. Głowa sztywnego zaczyna się ruszać, a dobija ją nowo ukazana postać – Daryl Dixon.

KaS #37

Komiks: Zeszyt #3

Grimes budzi się obok swojej rodziny. Po wyjściu z namiotu wita go Shane, a jednocześnie pyta czy chciałby skorzystać z prysznica znajdującego się w camperze Dale’a na co bohater odpowiada twierdząco. W camperze Dale ostrzega go, że Walsh nie jest zadowolony, że udało mu się przetrwać i odnaleźć rodzinę. Rick jednak nie przejmuje się tą uwagą, dziękuje za troskę i wychodzi na zewnątrz. Wraz z Shanem udaje się na polowanie, zaś Lori wraz z innymi kobietami idzie w kierunku rzeki by wyprać ciuchy. Mężczyźni podczas swojej wyprawy natrafiają na sztywnego jedzącego zwierzę. Żeńskie grono wraca do obozu, nagle za nimi pojawia się zarażony, który atakuje Donę. Na ratunek wkracza Dale, który odcina mu głowę siekierą. Po chwili, gdy bohaterowie się uspokajają głowa sztywnego zaczyna się ruszać. W tym samym czasie Rick wbija tą samą broń także w czaszkę zarażonego. Po usłyszeniu krzyków wracają w pośpiechu do obozowiska. Gdy Grimes przytula swoją żonę możemy zauważyć niezadowolenie na twarzy Shane’a.

KaS #38

Serial

Daryl wchodzi do obozu wołając swojego brata. Dowiaduje się od Shane’a i Ricka gdzie znajduje się jego brat i czemu został on przykuty do prętu. Wprowadza to Dixona w gniew, lecz nie na długo. Byli funkcjonariusze obezwładniają go i przytrzymują do momentu aż się uspokoi. Część grupy przygotowuje i udaje się do miasta w celu odnalezienia Merle’a. W obozie Walsh wraz Carlem próbują złapać żaby, a kilka kobiet m.in. Carol pierze ubrania, gdy zaczynają się śmiać Ed zwraca na to uwagę i pokazuje swoją dominacje nad żoną w formie słownej. Sprzeciwia się temu Andre’a, lecz Ed nie daje za wygraną, łapie Carol za ramię, lecz otrzymuje odmowę. Uderza ją, a do akcji wkracza Shane, który odciąga go na bok i zaczyna okładać jego twarz pięściami. Również ostrzega go, że jeśli dotknie swojej rodziny zostanie pobity na śmierć. Pomimo sytuacji Carol podbiega do swojego męża z troską. Grupa znajdująca się w Atlancie z ostrożnością kieruje się na dach. Po dotarciu na samą górę otwierają zablokowane drzwi, a na dachu znajdują jedynie odciętą rękę Merle’a.

KaS #39


Tym razem zakończyłem jednocześnie odcinek i zeszyt, więc mogę z radością wykrzyknąć „UDAŁO SIĘ!”, a was zachęcam do komentowania oraz polubienia materiału… Może nie w takim stopniu jak Merle. ;)

KaS #40

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website