Jesteśmy już prawie w połowie drugiego sezonu. Chętni na kolejny materiał? Zatem zapraszam do czytania już teraz, bo w tym tygodniu mała niespodzianka!

KaS #99

Serial: Sezon 2 Odcinek 6

W pierwszej scenie widzimy Lori z Carlem, którzy karmią kury. Obok nich pracuje Patricia. Chłopak zauważa, że karmione kury nie mają matki i stwierdza, że wszystko jest czyimś pożywieniem. Dalej ukazuje nam się Patricia trzymająca w rękach, zapewne matkę owych zwierząt. Łamie ona jej nogi po czym pakuje do worka i zanosi do stodoły. W środku wyrzuca umieszczone w worku kury przetrzymywanym szwendaczom. Kolejna scena ukazuje nam Glenna oraz Maggie. Dziewczyna prosi, aby zatrzymał doświadczenia z poprzedniej nocy tylko dla siebie. Rhee zanosi owoce, otrzymane od Maggie, Dale’owi oraz T-Dogowi. Zapytany o samopoczucie ten w stresie odpowiada, że jest dobrze i szybko odchodzi od przyjaciół. Tymczasem Andrea przyniosła Darylowi książkę w ramach przeprosin za postrzelenie. Dixon wybacza jej, ale też ostrzega by następnym razem modliła się, żeby okazał się martwy. Glenn podchodzi do Lori by porozmawiać o jej ciąży. Dowiaduje się, że w dalszym ciągu nie powiedziała o tym swojemu mężowi. Zawołany chłopak udaje się do Rick, Shane’a i Jimmiego, którzy obmyślają plan działania mającego na celu odnalezienie dziewczynki. Możemy się tylko domyślać w jakim stresie żyje teraz Glenn ukrywając dwie tajemnice przed resztą towarzyszy. Do Walsha podchodzi Carl, który prosi, aby nauczył go strzelać. Przyłapany na posiadaniu broni został zaprowadzony do rodziców. Okazało się, że okłamał on Dale’a by zdobyć broń z campera. Shane wyjaśnił, że chłopak chce się nauczyć strzelać. Pomimo negatywnego zdania matki, za namową męża zgodziła się by ich syn potrafił posługiwać się pistoletem. Część grupy udaje się na strzelnicę, zaś Glenn zostaje z Dalem. Chłopak nie mogąc już dłużej wytrzymać powiedział przyjacielowi trzymane w tajemnicy sekrety.

KaS #96

Komiks: Zeszyt #12

Rankiem rodzina Grimesów budzi się w jednym, wygodnym, ale ciasnym dla całej trójki, łóżku. Rick pyta żonę jak się czuje i stwierdza, że pomimo małego łóżka przyjemnie mu się w nim śpi. Lori czym prędzej udaje się do łazienki by zwymiotować z powodu ciąży. Do innego pokoju zagląda Hershel, który sprawdza jak się miewa jego córka. Na jego twarzy pojawia się gniew, gdy widzi Maggie leżącą z Glennem pod jedną kołdrą. Ojciec czuje się urażony, ale córka stawia na swoim na co Hershel nie odpowiada i wychodzi z pomieszczenia. Camper opuścili wszyscy poza Dalem. Dołączyła do niego Andrea. Postanowił chwilę zostać i posprzątać. Wywiązała się z tego rozmowa na temat jego zmarłej żony. Mężczyzna przeprosił swoją ukochaną za wspomnienia. Przytulił ją, spojrzał jej w oczy i rzekł, że ją szczerze kocha. Rick wraz z Allenem sprzątają stodołę. Grimes zapytał przyjaciela o samopoczucie. Ten odpowiedział mu, że wątpi by jego stan się kiedykolwiek poprawił, jednak postanowił, że dla Donny zrobi wszystko co może by ich dzieci były bezpieczne. W pewnym momencie Rick się buntuje. Decyduje się udać do Hershela by poprosić o pokój dla jego grupy zamiast spać w stodole do końca życia. Bez ogródek Grimes mówi właścicielowi farmy co o tym wszystkim myśli, lecz odpowiedź w dalszym ciągu jest negatywna i przypomina mu, że mogą zostać na farmie dopóki Carl nie wyzdrowieje po czym karze Rickowi zostawić go w spokoju. Tyreese oraz Carol delektują się sobą, w drzwiach staje Julie z Chrisem, lecz żadne z nich nie mówi ani słowa. Po rozmowie Ricka z Hershelem oburzona Lori podchodzi do właściciela. Zaczynają się kłócić, jednak nic nie uzgodnili, ponieważ w pewnym momencie Greene uważa, że już wystarczająco usłyszał i już ma zamiar uderzyć kobietę, lecz jej mąż go powstrzymuje. Hershel wraca do swojego domu oświadczając, że nie jest im nic winny na co Rick mu przytakuje.

KaS #100

Serial

Dale odwiedza Hershela. Na farmę wrócił koń, z którego spadł Daryl, lecz nie o tym chce rozmawiać Horvath. Wyjaśnia mu, że przechodził obok stodoły i usłyszał jęki sztywnych. Próbuje rozjaśnić właścicielowi, że nie są to już ludzie, a martwe istoty, które pragną jedynie pożywić się wszystkim co żywe. Nie ma w nich już śladu człowieczeństwa. Greene informuje go, że jego żona i pasierb znajdują się w owej stodole. Dale przeprasza mężczyznę oferując pomoc, jednak tak owej Hershel nie chce otrzymać. Tymczasem Shane szkoli Andreę, aby potrafiła trafić w ruchomy cel, jednak mężczyzna popełnia błąd wywołując stres w towarzyszce po czym przypominając o martwej siostrze. Andrea opuszcza go, lecz ten po pewnym czasie dogania ją i przeprasza za swoje słowa. Oferuje podróż do miejsca, które może doprowadzić ich do Sophii. Kobieta wybacza mu oraz zgadza się na wspólne poszukiwania. W innym miejscu po rozmowie z Hershelem Lori dowiaduje się, że oczekuje on, aby grupa opuściła farmę zaraz jak Carl w pełni wyzdrowieje. Rick ją w tym utwierdza, lecz oświadcza, że żaden członek grupy jest tego świadom. Dale zauważa dziwne zachowanie pani Grimes. Nie wyjawia skąd posiada informacje o jej ciąży, lecz opowiada o swojej żonie. Jednak Lori domyśla się, że dowiedział się on od Glenna. Wyżala mu się ze wszystkie co czuje w tym momencie oraz o przyszłości dziecka, które będzie miało się urodzić. Rozżalona kobieta odchodzi i udaje się do Glenna by przeprosić za postawienie go w tak trudnej sytuacji. Zgadza się na jego pomoc. Rhee wraz z Greene udaje się po raz kolejny do miasta. Maggie jest wkurzona na niego, ponieważ wydał ją. Rozmawiają o sztywnych znajdujących się w stodole, lecz każde z nich ma inne zdanie na ich temat. W sklepie zbierają potrzebne produkty. Niespodziewanie dziewczyna zostaje zaatakowana przez szwendacza. Przerażona Maggie nie wie co zrobić, a jedyne co robi to krzyczy po pomoc. Rhee zabija sztywnego i przytula towarzyszkę. Oboje wracają na farmę. Zdenerwowana Maggie wyładowuje gniew na Lori po czym odchodzi, a za nią rusza Glenn. Zaskoczony chłopak zostaje pocałowany w usta, który przechodzi w namiętny pocałunek. Uświadamia mu, że straciła już zbyt wielu bliski. Nie chce i jego stracić. Sądzi, że grupa traktuje go jedynie jako przynętę lub chłopca na posyłki.

KaS #97

Komiks

Rick wtrąca się do kłótni i przedstawia Hershelowi kolejne argumenty by jego grupa została na farmie na stałe. Na to Greene wyciąga pistolet, przystawia Grimesowi do głowi rozkazując mu opuścić jego teren. Na ratunek rzuca się Otis, który jest zaskoczony zachowaniem Hershela, jednak ten nie chce ustąpić. Rick postanawia wyjechać ze swoją grupą. Chwilę później Otis przychodzi do właściciela by z nim porozmawiać. Wchodzi do pokoju mężczyzny i widzi go zrozpaczonego. Hershel uważa, że chyba stracił już rozum potwierdzając to chęcią zabicia przywódcy grupy. Towarzysze Ricka zbierają swoje rzeczy. Zapytany Glenn czy pożegnał się z Maggie młody chłopak odpowiada, że zostanie na farmie z powodu uczucia jakim darzy dziewczynę. Rhee po raz pierwszy czuje sens życia, a jego wcześniejsze poświęcenie było spowodowane chęcią śmierci. Nie chce on się żegnać z reszta, bo nie uważa siebie za najlepszego w tej kwestii. Camper odjeżdża z farmy. Gdy zbliża się wieczór grupa zatrzymuje się by odpocząć. Siedząc przy ognisku Sophia ma ochotę zjeść coś jeszcze, ponieważ jest głodna, lecz nic więcej do jedzenia nie pozostało. Grimes patrzy na tę sytuację z poczuciem winy oraz czuje, że zawiódł swoich ludzi. Następnego dnia męska część grupy udaje się w poszukiwaniu jedzenia, lecz wracają z pustymi rękoma. Przywódca zarządza by wszyscy poszli w innym kierunku w celu znalezienia czegokolwiek – paliwa, jedzenia, samochodu, bądź schronienia. Dale po krótkim czasie znajduje coś co zadowoli wszystkich. Wraca z Andreą do campera i daje znać reszcie. Razem ruszają we wskazanym kierunku, a na miejscu są w szoku. Przed nimi jest ogromne pole, na którym stoi więzienie. Pomimo sztywnych grupa decyduje się pozostać w nowo znalezionym schronieniu.

KaS #101

Serial

Shane wraz z Andreą docierają do osiedla, w którym może znajdować się Sophia. Oboje przeszukują jeden z domów. W jednym z pomieszczeń znajdują spalone ciała, lecz żadne z nich nie należy do Sophii. Na zewnątrz pojawia się wielu sztywnych. Walsh oczyszcza im drogę do samochodu. Nagle Andrei zacina się pistolet, lecz towarzysz jej nie pomaga tylko czeka, aż sama poradzi sobie z problemem. W końcu jej się udaje i w ostatniej chwili zabija szwendacza trafiając w głowę po czym powala jeszcze kilku równie celnymi strzałami w tą samą cześć ciała. Finalnie udaje im się uciec z osiedla. W drodze do domu Andrea łapie Shane’a za… Na ten gest mężczyzna zatrzymuje samochód i razem zmierzają do aktu seksualnego. Na farmie Glenn podchodzi do Lori, która zdaje sobie sprawę ze złości Maggie. Chłopak potwierdza, że zostali zaatakowani w sklepie. Uważa, że nie powinna ona decydować sama o tym co zrobić z dzieckiem. Sugeruje by zrobiła to ze swoim mężem. Pani Grimes połyka kilka tabletek poronnych, lecz chwilę potem wybiega z namiotu i zmusza siebie do wymiotów. Na farmę zajeżdża samochód. Wychodzi z niego Andrea z Shanem. Oświadczają, że nie znaleźli dziewczynki. Na boku Dale sugeruje Shane’owi, aby opuścił grupę. Razem mówią sobie kilka niemiłych zdań po czym Walsh odchodzi. Podczas nieobecności Lori do namiotu wchodzi Rick, który odnajduje tabletki. Wychodzi i udaje się do swojej żony, który mówi mu, że potrzebują zostać na farmie, ponieważ dokonała decyzji. Zaczynają wrzeszczeć na siebie, lecz w pewnym momencie mąż zapewnia ją, że jakoś sobie poradzą z tą sytuacją. Lori wyjawia mu, że było coś pomiędzy nią a Shanem. Rick przyjmuje to ze spokojem i zrozumieniem, choć nie wiadomo co w rzeczywistości czuje w głębi duszy.

KaS #98


Tak jak obiecałem. Sezon 6 się skończył, a przed kilka miesięcy oczekiwań. W związku z tym od tego tygodnia materiały porównawcze będą pojawiać się w każdą niedzielę. Owszem w tym tygodniu otrzymacie podwójną dawkę porównawczą. :) Również chciałbym oświadczyć, że w materiałach porównawczych znajduje się już ponad 100 obrazków, jak ten czas szybko leci. Ciekawie kiedy pojawi się setny artykuł spod moich rąk. :)

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website