Już wiadomo kto odezwał się po drugiej stronie telefonu! Sprawdźcie czy Wasze założenia były trafne w tym materiale.

KaS #161

Serial: Sezon 3 Odcinek 6

Merle z kilkoma mężczyznami ruszyli za Michonne. Natrafili na ciała, które układały się w słowa „zawróćcie”. Między drzewami ktoś przebiegł. Nagle za nimi pojawiła się kobieta, która od razu odcięła głowę jednego z ludzi Gubernatora, zaś drugiej nadziała na swoją katanę. Dixon zaczął do niej strzelać, lecz ta osłoniła się ciałem zabitego. Rzuciła je na ziemię i zaczęła uciekać. Niestety została postrzelona w nogę, ale to nie utrudniło jej ucieczki. Rick po odebraniu telefonu zaczął rozmowę z młodą kobietą, od której dowiedział się, że jest ona w bezpiecznym miejscu ze swoją grupą. Grimes próbował przekonać ją, by przyjęli jego ludzi do siebie. Odpowiedziała mu, że zadzwoni za dwie godziny, po czym się rozłączyła. Powrócił on do swoich, by spytać jak się czują, a po chwili z powrotem poszedł tam skąd przyszedł. Jeden z żołnierzy Gubernatora będących z Merlem był przerażony tym co się wydarzyło. Do dalszych poszukiwań przekonał go Dixon każąc mu się wziąć w garść i ruszyć za nim. Andrea wyraziła swoje zdanie na temat areny oraz walki, która odbyła się poprzedniej nocy. Jednak w dalszym ciągu pragnie zostać w Woodbury i pomagać w rozwoju miasteczka. Poprosiła o stanowisko przy obronie ogrodzenia z uwagi na to, że całkiem dobrze strzela. Philip nie miał nic przeciwko, zaproponował nawet, że znajdzie instruktora, który pokaże jej co i jak. Rick powrócił do pomieszczenia z telefonem. Podnosił i odkładał słuchawkę. Nagle telefon zadzwonił a po drugiej stronie odezwał się mężczyzna. Po krótkiej wymianie zdań, gdy rozmówca zapytał Grimesa jak stracił żonę bohater odmówił mu. Mężczyzna rozłączył się, zaś Rick wpadł w szał, po chwili odłożył słuchawkę na miejsce.

KaS #159

Komiks: Zeszyt #25

Rick oraz Dale przeszli się po jednym z bloków więziennych, by upewnić się, że nikt się w nim nie znajduje. Grimes przypomniał sobie o Morganie. Zastanawiał się czy udało mu się do tego czasu przetrwać ze swoim synem w tym świecie. Nagle bohaterowie usłyszeli coś zza rogu. Przed nimi stanął Tyreese oślepiony światłem latarki. Spytany o fakt chodzenia po korytarzu w ciemnościach oznajmił, że baterie mu się rozładowały. Postanowili wyjść na zewnątrz. Po drodze uzgodnili, że jeszcze raz przejrzą wszystkie pomieszczenia zanim grupa wprowadzi się do innej części budynku więziennego. Tyreese wywlókł już wszystkie ciała sztywnych, zaś Billy i Axel zajmują się ich paleniem. Zawołał ich nagle Glenn, który był rad ze znaleziska. Odnalazł kilka kombinezonów ochronnych używanych niegdyś przez strażników. Ruszyli do magazynu, w którym znajdowały się pistolety, strzelby, kombinezony. Cieszyli się, że Dexter nie znalazł czasu, aby uzbroić się po zęby. Mieli by wtedy małe szanse na pokonanie go. Carol wyszła z biblioteki ze stosem książek. Na swojej drodze spotkała Lori, która postanowiła jej pomóc. Carol nie była zbyt chętna z uwagi na to, że jej towarzyszka jest w ciąży i nie powinna się przemęczać. Pani Grimes postawiła na swoim, ponieważ chce choć w małym stopniu być przydatna grupie. Gdy położyły książki rozpoczęły rozmowę o sytuacji, w jakiej znalazła się matka Sophii. Nie mogła uwierzyć, że tak postąpiła pod wpływem impulsu. Żałowała tego. Przeprosiła przyjaciółkę i wtuliła się w nią ze łzami w oczach.

KaS #163

Serial

Andrea siedziała z nowo poznaną dziewczyną wypatrując nadchodzących sztywnych. Rozmawiały sobie o tym kogo musiały zabić z rodziny, ponieważ zmienił się w sztywnego. Do ogrodzenia zbliżał się jeden szwendacz. Młoda dziewczyna strzeliła z łuku wielokrotnie, lecz bez powodzenia. Andrea postanowiła zeskoczyć na ziemię i własnoręcznie zabić zimnego. Spotkała się niestety z negatywną reakcją od strony swojego instruktora. Do Ricka przyszedł Hershel. Rozpoczął żartem o własnej nodze, którą nadal czuje w całości. Pomimo przeprosin towarzysza stwierdził, że dzięki temu jeszcze żyje. Dowiedział się, że Rick nawiązał z kimś kontakt przez telefon. Wypytał go o rozmowę oraz zaproponował, że posiedzi z nim trochę, ale został odesłany. Merle ze swoim człowiekiem dalej szukali Michonne, która po raz drugi zaatakowała ich znienacka. Zraniła Gargulio, a także odbyła wymianę ciosów z Merlem. Nadeszło kilku sztywnych, z którymi się rozprawili, a ślad po Michonne znów zaginął. Daryl, Carl oraz Oscar przeszukiwali budynek więzienia, by pozbyć się ewentualnego zagrożenia zarówno ze strony ludzi, jak i sztywnych. Dixon opowiedział młodemu Grimesowi, jak zginęła jego matka. Obydwoje spochmurnieli na myśl o swoich rodzicielkach. Tymczasem Merle i Gargulio kłócili się o poszukiwania Michonne. Dixon chciał odpuścić temat i przekazać Gubernatorowi niezgodną z prawdą wiadomość. Natomiast jego kompan pragnął odnaleźć i zabić kobietę, nie dawał za wygraną, dlatego też otrzymał kulkę prosto w głowę. Michonne wzięła swoją torbę z ukrycia, gdy zbliżały się do niej sztywni miała zamiar wyciągnąć katanę, lecz zauważyła, że szwendacze po prostu minęli ją, jakby była jednym z nich.

KaS #160

Komiks

Męska część grupy przygotowywała plan zebrania paliwa, w celu uruchomienia generatora. Glenn podsunął im pomysł, by odciągnąć uwagę sztywnych podczas gdy inni przeleją paliwo z porzuconych samochodów. Zanim przystąpili do realizacji Rick udał się na grób Allena, by powiedzieć kilka słów o przyjacielu. Carl kłócił się z matką. Chciał pomóc a nie stać bezczynnie. Dale próbował przekonać Lori, lecz nawet Rick był przeciwny by jego syn pomógł w zdobyciu paliwa. Aczkolwiek zaoferował, że gdy upewnią się, że nie będzie to stanowić dla Carla zagrożenia to jego pomoc przyjmą z otwartymi rękoma. Grupa się rozdzieliła. Osoby będące z Grimesem czekały jeszcze na Glenna, który przyszedł spóźniony. Był on ubrany w znaleziony wcześniej kombinezon ochronny, zaś drugi, który trzymał w ręce wręczył towarzyszowi, z którym to miał ruszyć po paliwo. Gdy byli już gotowi ruszyli w drogę. Natrafili na kilku szwendaczy, z którymi rozprawili się w oka mgnieniu. Podczas ściągania z samochodów paliwa dostrzegli śmigłowiec!

KaS #164

Serial

Telefon po raz trzeci zadzwonił. Odezwała się znów kobieta, a gdy wypowiedziała imię odbiorcy rozłączyła się, zaś Rick był przerażony, ponieważ nie widział skąd ona zna jego imię. Michonne dotarła do opuszczonego miasteczka. Usłyszała nadjeżdżający samochód, więc postanowiła się schować i obserwować z ukrycia. Z samochodu wyszła Maggie wraz z Glennem. Gubernator spotkał się prywatnie z Andreą. Po krótkiej rozmowie zdecydowali się, choć niezbyt pewnie, pocałować. Tymczasem, gdy Maggie oraz Glenn wynieśli z budynku zdobyte zapasy zza ich pleców wyłonił się Merle celując w nich ze swojego pistoletu. Chciał się z nimi dogadać, lecz Rhee kazał mu się odsunąć. Dixon sięgnął po drugi pistolet i ruszył za Greene. Złapał ją, przyłożył lufę do głowy, a nastepnie nakazał młodemu wsiąść za kółko i ruszyć w wybrane miejsce. Telefon znów zadzwonił. Rick dowiedział się, że oni znają jego, zaś on ich. Po chwili rozpoznał głos. To była Lori. Wyżalił się jej, a po chwili słuchania żony oraz namysłów odłożył słuchawkę. Do Gubernatora, który wraz z Andreą korzystał z życia przyszedł Merle. Opowiedział zmyśloną historię. Spytany o głowę oraz miecz Michonne odpowiedział wymijająco, aczkolwiek miał dla niego kogoś innego. Grimes wrócił już ostatecznie do swoich towarzyszy. Podszedł do Hershela, wziął córeczkę i przytulił się do niej. Podczas przeszukiwania korytarzy budynku Daryl z resztą trafił na sztywnego, który miał wbity nóż Carol. Dixon został sam. Był wściekły, ponieważ zakładał, że jak widać ważna dla niego osoba nie żyje. W jedne drzwi cały czas ktoś stukał. Mężczyzna przygotował się by zaatakować, a gdy otworzył drzwi ujrzał opadniętą z sił Carol. Wziął ją na ręce i wyniósł z tego miejsca. Grimes z towarzyszącymi mu osobami wyszedł na zewnątrz. Oddał córkę w ręce Carla, następnie ruszył do płotu. Za nim, wśród sztywnych stała Michonne z koszem pełnym zapasów, które zdobył Glenn oraz Maggie.

KaS #162


Co się stanie z Maggie oraz Glennem, wkońcu wpadli w ręce Gubernatora, a przecież wiemy już co potrafi zrobić innemu człowiekowi. Aż strach pomyśleć. Po której natomiast stronie stanie Andrea, przyjaciół czy nowej miłości? Oby po właściwej. Rick chyba się już obudził ze snu, a jeśli nie to powinien jak najszybciej, bo Philip będzie z pewnością stanowił dla jego grupy zagrożenia.

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website