Już dziś dowiemy się kto postrzelił Carla. Czy okaże się przyjazny, a może wrogo nastawiony do grupy Ricka? A także co w związku z ciążą Lori w komiksie?

KaS #79

Serial: Sezon 2 Odcinek 2

Po raz kolejny cofamy się do początku. Tym razem zostaje nam ukazana scena, w której Lori rozmawia ze swoją znajomą. Lori w oczekiwaniu na swojego syna opowiada o kłótni z jej mężem. Podczas rozmowy podjeżdżają radiowozy. Z jednego z nich wychodzi Shane informując, że Rick został postrzelony. Pani Grimes w pierwszej chwili nie wierzy w jego słowa, jednak po chwili dochodzi do niej owa informacja. Zastanawia się jak, w najodpowiedniejszy sposób, przekazać Carlowi, że jego ojciec został postrzelony. Rozlega się dzwonek a ze szkoły wychodzi Carl, do którego podchodzi Lori. Chłopiec zaczyna płakać, gdy dowiaduje się o postrzelonym ojcu. Walsh jest zrozpaczony, obwinia się za to. Uważa, że gdyby nie jego nieuwaga Rickowi nic by się nie stało.

KaS #73

Komiks: Zeszyt #8

Końcowa strona poprzedniego zeszytu zostawiła nas w szoku. Rick upewnia się czy jego żona na pewno jest w ciąży. Gdy Lori to potwierdza mąż zastanawia się co dalej, lecz oboje jeszcze tego nie wiedzą. Małżeństwo wraca do ogniska. Lori bez zastanowienia mówi przy wszystkich, że zaszła w ciąże. Wprawia to grupę w osłupienie. Nikomu nie wychodzą z ust gratulacje. Allen postanawia się odezwać. Martwi go fakt, że nie ma przy nich żadnego lekarza lub szpitala w pobliżu. Jednak Grimes nie jest tym zbytnio przejęty. Uważa, że w chwili obecnej nie ma powodu by się tym przejmować. Zaczyna padać deszcz. Gdy grupa zbiera się by nie zamarznąć, Dale ponownie zaczyna rozmowę z Rickiem na temat relacji jego żony i Shane’a. Odbiorca wpada w złość, ponieważ sam nie jest pewien czy coś wydarzyło się podczas jego nieobecności. Nagle jego towarzysz przeprasza za poruszanie tak drażliwego tematu. Obydwoje wchodzą do campera by odpocząć.

KaS #74

Serial

Rick trzymając na rękach swojego syna biegnie wraz z Shanem i myśliwym o imieniu Otis. Dobiegają w końcu do domu znajdującego się na ogromnej farmie. Z budynku wychodzi kilka osób, w tym Hershel, wspomniany przez myśliwego lekarz. Udają się do jednego z pokoi i zajmują się rannym chłopcem. Rick wychodzi na zewnątrz zdruzgotany. Po krótkiej chwili wraz z Walshem wchodzą do domu by sprawdzić jak z Carlem. Na szczęście wszystko będzie dobrze, jednakże lekarz będzie musiał wyciągnąć odłamki po kuli, zaś potem wykorzystać krew Ricka ze względu na tą samą grupę krwi. Druga część grupy zastanawia się kto oddał strzał, lecz nie przestają szukać Sophii. Przy camperze Dale dyskutuje z T-Dogiem na temat jego rany, postanawiają poszukać jakichś leków by uśmierzyć ból. Tymczasem Hershel wyciąga odłamki z ciała, a wyjący z bólu chłopiec po chwili odpływa. Po oczyszczeniu rany z odłamków przepompowywana jest krew Grimesa by przywrócić poziom krwi u syna. Niestety to nie koniec. Okazuje się, że kilka fragmentów pocisku znajduje się głębiej niż te usunięte. Hershel potrzebuje kilku niezbędnych rzeczy by dokonać kolejnej operacji. Otis zgłasza się na ochotnika by pomóc Shane’owi znaleźć owe przedmioty.

KaS #75

Komiks

Rankiem grupa rusza w drogę. Podczas podróży natrafiają na dom, który byłby idealnym miejscem by się ukryć, jednakże jest on zniszczony. Postanawiają się zatrzymać. Glenn zabiera się za ściąganie paliwa z porzuconych samochodów. Dale natrafia na zamarzniętego sztywnego, którego dla pewności zabijają. Grupa rusza dalej. Jakiś czas później dojeżdżają do miejsca zwanego Wiltshire Estates. Znaczna część grupy idzie przeszukać odkryte miejsce. Finalnie decydują się by przenocować w jednym z najlepszych domów, zaś następnego dnia zrobić porządek i przydzielić każdemu własny dom. Rick każe wszystkim pozostać w jednym pokoju podczas gdy on z Tyreesem sprawdzą czy jest bezpiecznie. Gdy Grimes otwiera jedne z drzwi, wychodzą z nich dwaj sztywni. Jednego udaje mu się zranić siekierą, lecz drugi jest o wiele większy, więc w pojedynkę nie ma on szans. Z pomocą przybiegają Dale i Glenn. Do walki włącza się nowo poznany towarzysz. Schodzą do piwnicy, w której znajduje się kolejny, już ostatni, zimny. Podczas pozbywania się ciał Rick podpytuje Ty’a gdzie nauczył się tak atakować. Dowiaduje się, że był on kiedyś członkiem drużyny footballowej, zaś później ochroniarzem. Zapada wieczór. Członkowie grupy rozdzielają się po pokojach i wszelkich możliwych miejscach, w których można się przespać. Dla własnego bezpieczeństwa wszyscy udają się na piętro by w razie wtargnięcia jakiegoś intruza mieli czas na przygotowanie się do walki. Donna chodziła po pokojach rozdając każdemu dodatkowy koc. Na korytarzu spotkała Tyreesa, z którym w końcu mogła przywitać się na spokojnie. Ty podziękował i sam był wdzięczny, że grupa przyjęła jego wraz z dziećmi. W kolejnym pokoju bohaterka zastała pełną miłości parę – Dale i Andreę, którym nie chciała przeszkadzać. Po czym wróciła do swojego męża. Przyznała szczerze, że Andrea jest już dorosła i może decydować sama o swoim życiu. Pomimo jej niepewności do ich związku czuje radość, że każdy jest szczęśliwy na swój sposób.

KaS #76

Końcowa strona ukazuje tabliczkę, znajdującą się przed wejściem na posesję, a na niej napis…

Wszyscy martwi, nie wchodzić.

Wszyscy martwi, nie wchodzić.

Serial

Część grupy, w której znajduje się Lori dalej szuka zaginionej dziewczynki. Andreę zachodzi od tyłu sztywny. Przestraszona wpada w panikę. Jej towarzysze znajdują się zbyt daleko by jej pomóc. Owej pomocy udziela Maggie, powalając zarażonego jednym uderzeniem. Przybyła ona na rumaku w celu poinformowania Lori o zdarzeniu związanym z jej synem i zabraniu jej do niego. Reszta wraca do campera by ruszyć w stronę farmy. W owym miejscu na ganku Rick rozmawia z Hershelem o epidemii, a także antydotum, które zdaniem tego pierwszego nie istnieje i wątpliwe, że kiedykolwiek powstanie. Jednak lekarz uważa, że człowiek od samego początku walczy z zarazami, więc i tym razem coś wymyśli. Na farmę przybywa zrozpaczona Lori. Po wejściu do środka kładzie się obok Carla. W kolejnej scenie widzimy ponowne przepompowywanie krwi do osłabionego ciała chłopca. Pani Grimes podczas rozmowy z Hershelem dowiaduje się, że jest on jedynie weterynarzem, a nie chirurgiem, jak zapewne zakładała. Shane oraz Otis dotarli do szkoły. Przed nią znajduje się wielu szwendaczy przez których nie będzie się łatwo przedrzeć. Walsh powoli otwiera bagażnik radiowozu i wyciąga z niego racę. Dzięki panującej ciemności zimni zauważają światło bijące z racy co daje szanse bohaterom ominąć hordę. Z magazynu zabierają potrzebne im rzeczy, lecz po wyjściu na ich drodze stoi niezliczona liczba zarażonych. Niestety Shane i Otis zostają uwięzieni w innej części budynku, do której udało im się dotrzeć. Osoby przy camperze decydują się zostać i poczekać w razie gdyby Sophia wróciła, zaś Glenn wraz z T-Dogiem biorą samochód i udają się na farmę.

KaS #78


Szczerze? Scena końcowa wgniata w siedzenie. Nie wiem co bym zrobił będąc na miejscu Shane’a i Otisa. Jestem ciekawe co będzie dalej. A wam jak się podobało? Jesteście ciekawi co będzie dalej?

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website