Kolejny sezon przed nami z podwojoną ilością materiałów. Czy i w tym sezonie będzie tyle podobieństw?

KaS #67

Serial: Sezon 2 Odcinek 1

Rick nieustannie próbuje nawiązać kontakt z Morganem. Opowiada mu o Centrum Chorób Zakaźnych, iż jest to jedynie ślepy zaułek. Również stwierdził, że Atlanta jest już skończonym miejscem. Informuje go o obecnym celu, w którym zmierza, jest nim Fort Benning położony 125 mil od miasta. Podczas podróży bohaterowie rozmawiają o przeszłości, gdy nagle wszyscy się zatrzymują. Pojawia się problem, którym jest nieprzejezdny odcinek pełen porzuconych samochodów. Kolejną komplikacją jest wężyk do chłodnicy, który po raz kolejny się zerwał. Część członków grupy udaje się w poszukiwaniu wszystkiego co może się im przydać podczas gdy Dale z Glennem naprawiają camper. Nagle Dale dostrzega nadchodzących szwendaczy. Nie kilku, całą grupę. Bohaterowie starają się na wszelkie możliwe sposoby ukryć przed intruzami. Do Andrei wkracza jeden z nich, z pomocą Dale’a zabija go. W tym samym czasie Daryl zabija kolejnego by nie dorwał on T-Doga. Dostrzeżona Sophia ucieka przed zimnymi. Natrafia na Ricka, który każe jej się schować podczas gdy on odciągnie ich od niej. Po rozprawieniu się z nimi powrócił do dziewczynki, lecz jej już tam nie było.

KaS #68

Komiks: Zeszyt #7

Przed miastem Lori wraz z Shanem odbywają krótką rozmowę na temat tego co się wydarzyło i co dzieje się obecnie. Pod koniec Shane postanawia pocałować rozmówcę. Przeprasza on za swoje zachowanie, lecz ona nie jest temu przeciwna. Następuje scena, która miała miejsce również w serialu… Oj wiecie jaka. :) – jest to jedynie powrót do wspomnień. Kolejna strona zawiera obraz grupy stojącej nad grobami przyjaciół. Gdy wszyscy udają się do wozów Lori spluwa na grób Shane’a z odrazą. Przed camperem Rick rozmawia z Dalem o tym co zaszło, a także o uczuciu jakim Shane darzył panią Grimes. Dowiadujemy się z tej dyskusji, że grupa ogłosiła Grimesa jako nowego lidera. Następnego dnia wszyscy są gotowi by opuścić obóz i ruszyć z nadzieją na lepsze i bezpieczniejsze miejsce.

KaS #69

Serial

Część mężczyzn szuka tropu by odnaleźć córkę Carol. W jednym z samochodów Carl znajduje kilka całkiem użytecznych broni ręcznych. Gdy zanosi je by pokazać Shane’owi on go spławia. Sprowadza się to do rozmowy pomiędzy nim a Lori. Walsh chce po cichu opuścić grupę, dlatego też przygotowuje sobie auto. Po odpaleniu silnika włącza się radio przez które ktoś nadaje komunikat o uruchomionym systemie alarmowym. Rick wraz z Darylem szukają Sophii. Natrafiają na sztywnego, który jak się okazuje nie dawno jadł. By sprawdzić co, Dixon rozcina mu brzuch i wyciąga żołądek. Grimes postanawia go rozpruć. W środku znajdują się resztki świstaka. Ściemnia się. Tropiciele wracają na drogę. Carol jest przerażona brakiem córeczki. Rick stwierdza, że zaczną poszukiwania z ranka. Daryl dodaje, że po ciemku tym bardziej jej nie znajdą.

KaS #70

Komiks

Na drodze grupy stoi samochód. Męskie grono próbuje je przepchać, lecz utrudnia im to śnieżyca. Nagle dostrzegają nadchodzące postaci, którymi okazują się być inni ludzie. Grupa poznaje Tyreese’a, jego córkę Julie oraz jej chłopaka Chrisa. Rick odstępuje część jedzenia nowo poznanym osobom. Rankiem Ty opowiada Grimesowi swoją historię. Okropny dla niego jest fakt, że pewien z pozoru miły staruszek prawie zgwałcił jego córkę pod jego nieobecność. Rozmówcy dostrzegają nadchodzących sztywnych. W krótkim czasie rozprawiają się z nimi, Tyreese przy użyciu swojego młoteczka, a Rick siekiery. Grupa udaje się do lasu by zebrać gałęzie na wieczorne ognisko. Wieczorem bohaterowie dyskutują głównie o jedzeniu i Glennie, który przyczynił się do zebrania tak dużej ilości pożywienia. Od ogniska odchodzi Lori. Jej mąż podchodzi do niej by dowiedzieć się co się stało. Wyjawia mu, że jest w ciąży.

KaS #71

Serial

Rick mówi wszystkim swój plan odnalezienia Sophii. Pomiędzy Andreą a Dalem dochodzi do kolejnej kłótni, która sprawia mu ogromną przykrość. Grupa rozdziela się podczas gdy ranny T-Dog zostaje z Dalem, którego zadaniem jest naprawić camper. Natrafiają na namiot, w którym nie ma nikogo poza martwym sztywnym. Niespodziewanie dochodzi ich dźwięk dzwonów kościelnych. Po powrocie do T-Doga i Dale’a okazuje się, że camper został naprawiony poprzedniego dnia. Nie powiedział on nikomu, ponieważ nie chce by grupa opuściła miejsce bez Sophii. Grimes z resztą dobiegają do kościoła bez dzwonnicy. W środku jest kilku zimnych, lecz nie na długo. Dzwonnica daje o sobie znać po raz drugi,  jednak nie ma przy niej nikogo, a sam dźwięk wydobywał się z głośniczka. Kolejna dyskusja pomiędzy Walshem a Lori ma miejsce przed budynkiem, na jego nieszczęście całą rozmowę usłyszała Andrea. Chce ona uciec wraz z nim, lecz Shane nie chce się na to zgodzić. Po naradzie część grupy udaje się w kierunku campera, zaś Rick, Shane i Carl zostają jeszcze przez chwilę. Grimes wchodzi do kościoła by pomodlić się i poprosić o jakiś znak. Udają się w głąb lasu by kontynuować poszukiwania. Między drzewami dostrzegają coś, a tym czymś jest piękny jeleń. Carl bez wahania, wolnym krokiem, podchodzi do niego. Na ich nieszczęście ktoś polował na owe zwierze, a w momencie ustrzelenia zwierzyny trafił jednocześnie w syna Ricka.

KaS #72


Ponownie nie mogę przeżyć, że osoba, która dodawała lektor do odcinka użyła innego, zakazanego słowa określającego szwendacze. Cieszy mnie fakt pojawienia się nowych postaci w komiksie. Muszę przyznać, że scena z jeleniem jest jednocześnie szokująca i straszna, bo dopiero w kolejnym odcinku dowiadujemy się czy Carl przeżył postrzał. A wam co się najbardziej podobało?

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website