Kolejne porównanie! Jest ono pełne zaskakujących scen, które wprawiły mnie w osłupienie. Ciekawe jakie emocje pojawią się na Waszych twarzach. Miłego czytania!

KaS #84

Serial: Sezon 2 Odcinek 3

Wstęp do odcinka jest dość intrygujący, ponieważ przed nami pojawia się postać, która jak widać postanowiła ogolić się prawie że na łyso. Pod koniec sceny kamera najeżdża na bohatera ujawniając przy tym jego tożsamość. Jest nim Shane. Powracamy do akcji, w której uczestniczy Shane i Otis. Uwięzieni bohaterowie obmyślają plan. Ten drugi postanawia narazić swoje życie zwabiając sztywnych by jego towarzysz mógł uciec z budynku. Udaje im się osiągnąć cel. Walsh wydostaje się przez okno, jednakże nie tak jak chciał. Jeden z zimnych dorwał go, zaś ten nie będąc w stanie się uwolnić wyciąga pistolet i strzela zarażonemu w głowę. Jednocześnie bohater spada z dużej wysokości przez co ląduje prosto na nogi. Tymczasem w camperze znajduje się kilka osób z grupy między innymi Carol, która nieustannie płacze z powodu zaginięcia córki. Daryl postanawia poszukać małej pomimo nocy. Dołącza do niego Andrea. Podczas rozmowy Dixon opowiada o swoim zaginięciu będąc jeszcze dzieckiem. Uważa, że Sophie’a ma przewagę, ponieważ ktoś jej szuka, natomiast on musiał znaleźć drogę sam. Do farmy dojeżdża Glenn wraz z T-Dogiem. Na ganku spotykają Maggie, która zaprasza ich do środka. Udają się do pokoju, w którym leży Carl, a przy nim siedzą rodzice. Hershel stwierdza, że jeśli wkrótce nie dostaną respiratora będzie on musiał operować bez niego, co zwiększa ryzyko niepowodzenia. Rodzice wychodzą na zewnątrz. Zaczynają się kłócić o życie dzieci, a nawet o sens istnienia w tym pełnym brutalności i okrutności świecie.

KaS #80

Komiks: Zeszyt #9

Nastaje ranek. Rick budzi się, spoglądając w stronę swojej rodziny widzi już obudzoną i siedząca żonę. Pytając czy coś się stało zostaje uciszony by nie obudzić Carla. Dyskutują o jego przeżyciach, że wszystkie zdarzenia do dnia dzisiejszego są z pewnością ciężkie do udźwignięcia. Lori zastanawia się czy wszystko kiedyś wróci do normy, jednakże żadne z nich nie zna odpowiedzi, choć oboje mają taką nadzieję. W innym łóżku zbliżyli się do siebie Carol i Tyreese, zaś Allen i Donna dalej rozmawiali o związku Dale i Andrei. Gdy już wszyscy wstali, Grimes podzielił grupę na dwie by przeszukać pobliskie domy, a jeśli zajdzie potrzeba to i oczyścić je ze sztywnych. Rick udaje się do campera po pistolet dla Tyreese’a. Zauważa wtedy napis ukazany w poprzednim zeszycie. Bohater niestety nie zdążył ostrzec grupę przed niebezpieczeństwem. Ofiarą została Donna, której zimny wgryzł się w twarz. Allen z przerażenia biegnie do niej, lecz Ty go powstrzymuje. Trzymany bohater wystrzeliwuje pocisk ze swojego pistoletu. Słyszą to wszyscy zarażeni znajdujący się w okolicy i ruszają na grupę. Grimes każe wszystkim wracać do campera by odjechać stąd jak najszybciej. Podczas gdy prawie wszyscy znajdują się w pojeździe Rick udaje się do domu, w którym nocowali, by odnaleźć Tyreese’a, jego córkę i Chrisa. Odnaleziona para była w bieliźnie, na początku aktu miłosnego. Z uwagi na sytuację cała czwórka musiała uciekać przez okno. Pomysł ten okazał się niewypałem, ponieważ przed domem stała cała horda zarażonych. Nagle pod budynek podjechał Dale a uwięzieni bohaterowie zeskoczyli na dach campera. Grupa czym prędzej odjechała z tego miejsca.

KaS #81

Serial

Ranny Shane wykorzystuje resztkę sił by uciec przed zbliżającymi się sztywnymi. Gdy jest już blisko śmierci pomaga mu Otis, który zabija dwóch zarażonych, zaś Walsh strzela do ostatniego. Rick z Lori czekają przed pokojem. Nagle słyszą kaszel, więc wchodzą do środka. Ich syn się przebudził, aczkolwiek nie na długo, ponieważ dostaje ataku. Nie mogą nic zrobić tylko patrzeć jak Carl nie kontroluje swojego ciała. Po chwili ów atak się kończy. Hershel stwierdza, że do mózgu chłopca dociera za mało krwi, a kolejna transfuzja może doprowadzić Grimesa do śpiączki. Przy camperze do Dale przychodzi Carol. Oboje czekają na powrót dwójki przyjaciół. Na swojej drodze Daryl i Andrea napotykają powieszonego sztywnego, który za życia sądził, że dzięki temu nie spotka go przemiana. Postanawiają wrócić do swoich, lecz zanim to zrobią Andrea chce, aby Dixon zabił owego zarażonego. Na farmie Patricia zszywa ranę T-Doga, zaś na ganku do Glenna przychodzi Maggie. Rozmawiają oni o Bogu, lecz żadne z nich nie jest przekonane czy on istnieje. Kolejna scena zabiera nas do Shane’a i Otisa. Zmęczeni starają się uciec od zarażonych przy okazji zabijając kilku z nich. W pokoju, w którym leży Carl, Rick opowiada żonie co wydarzyło się ich synowi. Przychodzi do nich Hershel, który chce wiedzieć czy może zaczynać operację bez sprzętu. Lori zgadza się, ponieważ boi się, że Carl nie wytrzyma dłużej. Gdy lekarz chce już rozpocząć na farmę przyjeżdża Shane bez towarzysza. Walsh opowiada swoim, że Otis poświęcił swoje życie by uratować życie chłopca. Do campera wraca Daryl i Andrea, lecz bez Sophii. Dale postanawia oddać pistolet Andrei prosząc jednocześnie o wybaczenie. Po operacji Hershel wychodzi na zewnątrz by powiedzieć oczekującym, że stan chłopca jest stabilny. Rick z lekarzem udają się do Patricii w celu przekazania złych wieści dotyczących Otisa. W międzyczasie Shane dostaje od Maggie ubrania i sugeruje mu wziąć prysznic. Przeglądając się w lustrze zauważa ślad na głowie. Wraca on do wspomnienia tej nocy, gdy uciekał z towarzyszem przed zarażonymi. Dowiadujemy się wtedy prawdy o śmierci Otisa. Został on postrzelony w kolano przez Walsha by ten mógł spokojnie uciec podczas, gdy sztywni będą konsumować rannego. Ślad na głowie Shane’a jest efektem szarpaniny z Otisem, któremu przez swoją masę nie udaje się uniknąć śmierci.

KaS #82

Komiks

Po udanej ucieczce chłopcy zauważają brak mamy wśród nich. Allen ze łzami w oczach mówi dzieciom, że ich matka nie żyje. Dale zatrzymał pojazd. Wszyscy wysiedli by odpocząć, zaś Glenn poszedł sprawdzić stan paliwa w baku jednego z pozostawionych samochodów. Część mężczyzn udała się do pobliskiego budynku w poszukiwaniu jedzenia, lecz w środku wszystko zostało zabrane, bądź zniszczone. Wraz z Carlem udali się więc do lasu by upolować jakąś zwierzynę. Nagle pada strzał. Carl zostaje postrzelony. Wychodzi do nich mężczyzna, który informuje ich, że nie chciał on nikogo zranić. Rick pełen wściekłości podchodzi do nieznajomego i przykłada mu pistolet do głowy grożąc, że go zabije.

KaS #83


Jeden Carl wyszedł z postrzału, natomiast drugi właśnie został postrzelony. W serialu skończyło się to dobrze, lecz co będzie w komiksie? Dowiemy się tego już za tydzień. Mam nadzieję, że kolejny materiał również będzie niezłą dawką wrażeń.

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website