Co wydarzy się tym razem? Ja już wiem a wy? Kolejne porównanie, a w nim masa ciekawych i pełnych akcji scen. Szczerze zapraszam do przeczytania dzisiejszego materiału!

KaS #48

Serial: Sezon 1 Odcinek 4

Grupa znajdująca się w mieście myśli nad planem działania, który głównie opracowuje Glenn. Dowiadujemy się, że rozwoził on pizzę, zanim świat wypełnił się sztywnymi. Również jest on Koreańczykiem, a nie Chińczykiem, jak zakładał Daryl. Rhee i Dixon mają za zadanie przejąć porzuconą wcześniej torbę pełną broni, zaś Grimes oraz T-Dog czekają kilka przecznic dalej w razie niepowodzenia. I tak też się dzieje. Gdy Glennowi udaje się wziąć torbę na Daryla trafia młody chłopak, który od razu woła o pomoc. Przybiega dwóch mężczyzn, którzy pomagają swojemu. Ich uwagę odwraca Rhee co daje szanse Dixonowi na strzał, którym trafia jednego prosto w pośladek. Po chwili podjeżdża samochód a wraz z nimi alejkę opuszcza Koreańczyk jako ich zakładnik. Druga część grupy przybywa na miejsce. Rick powstrzymuje swojego towarzysza z kuszą przed pobiciem chłopaka, którego tamci porzucili.

KaS #47

Komiks: Zeszyt #4

Bohaterowi docierają do miasta. Rick podchodzi do siedzącego sztywnego by upewnić się czy jest on wstanie wyczuć ich prawdziwy zapach. W pierwszej chwili wydaje się, że ich plan nie wypalił, jednak po chwili Grimes zauważa, że zarażony nawet za nimi nie idzie. Zgodnie z tym co widzą na swojej mapie udają się w stronę otrzymanego adresu. Przechodzą obok ulicy, na której znajduje się ogromna ilość szwendaczy, a przy nich stoi czołg. Docierają na miejsce. Rick podchodzi do wózka sklepowego i stawia go na kółka. Towarzysz ze zdziwieniem pyta go o cel tego działania, wtedy Grimes odpowiada mu, że dzięki temu będą mogli wziąć ze sobą więcej broni. Po wejściu do środka zbierają wszystkiego po trochu poza amunicją, której potrzebują najwięcej. Wchodząc ze sklepu napotykają problem – deszcz. Zmywa on z nich zapach. Bohaterowie są zmuszeni do biegu. Niestety wózek się wywraca. Obydwaj starają się wziąć tyle ile mogę i włożyć z powrotem do wózka. Jednemu ze sztywnych udaje się ugryźć Ricka rozrywając zębami kawałek kurtki. Finalnie bohaterowie wymykają się szwendaczom na bezpieczną odległość. Grimes od razu ściąga górną część ubrań. Z ulgą patrzy na swoje ramię nie wierząc w szczęście jakie miał.

KaS #49

Serial

W obozie sytuacja się uspokaja. Shane przynosi przywiązanemu do drzewa Jimowi wodę, której tym razem nie odmawia, a nawet prosi o polanie nią głowy. Jim postanawia przeprosić za swoje zachowanie, pytany o powód kopania dołów stwierdza, że już nie pamięta. Tymczasem grupa w mieście przesłuchuje chłopaka. Daryl postanawia wykorzystać odciętą rękę Merle’a by nastraszyć zakładnika. Kończy się to powodzeniem. Udają się na miejsce wskazane przez przesłuchiwanego, a tam przygotowują broń w razie potrzeby jej użycia. Jednocześnie otrzymują informację o liderze grupy. Jest nim Guillermo. Bohaterowie podchodzą pod drzwi, z których po otwarciu wychodzi przywódca oraz jego ludzie w pełnej gotowości. Dobijają oni targu. Glenn, za Miquela oraz torbę z bronią. Obie strony wracają do swoich kryjówek. Rick przygotowując torbę, dyskutuje ze swoją grupą o zaistniałej sytuacji. Wracają oni na miejsce, a gdy wchodzą do kryjówki Guillermo sytuacja staje się napięta. Grimes wypuszcza chłopaka, lecz broni nie ma zamiaru oddawać. Napięcie rozładowuje babcia Felipe, która zabiera ich do Glenna. Na miejscu okazuje się, że Rhee jest cały i zdrowy, a psy, którymi straszył lider nie są w żadnym stopniu groźnymi bestiami. Kryjówka ta okazała się domem nie tylko dla zdrowych, ale też chorych, starszych osób. Rick przed opuszczeniem owego miejsca odkrywa swoje dobre serce i zostawia kilka karabinów.

KaS #50

Komiks

Lori w oczekiwaniu na powrót Ricka odbywa rozmowę z Shanem. Zachęca on ją by wróciła do obozu ze względu na deszcz. Po chwili oferuje, że zostanie i dotrzyma jej towarzystwa. Ona jednak odsuwa się od niego argumentując, iż jej mąż powrócił, a to co wydarzyło się między nimi jest już przeszłością. Przyznaje się przed nim, że noc spędzona razem była pomyłką.

KaS #51

Serial

Podczas powrotu z kryjówki bohaterowie nie widzą nigdzie swojej furgonetki. Rick domyśla się, że zabrał ją Merle, a Daryl znając swojego brata stwierdza, że pojechał on do obozu się zemścić. Tymczasem w obozie panuje spokojna atmosfera. Shane postanawia wypuścić Jima i jednocześnie zaprasza go do wspólnego jedzenia. Nastaje noc. Gdy grupa dyskutuje przy jedzeniu do namiotu Eda przychodzą sztywni, którzy rozpoczynają konsumpcję. To samo przytrafia się Amy, która odeszła od ogniska w celu zaspokojenia potrzeby fizjologicznych. W idealnym momencie do obozu wraca grupa Ricka, a z ich pomocą wszyscy sztywni padają martwi. Ostatnie słowa w odcinku wypowiada Jim a brzmią one następująco: „Pamiętam swój sen. Wiem po co kopałem.”

KaS #52


Muszę przyznać, że odcinek dostarcza wielu wrażeń i emocji. Naprawdę dużo się dzieje. Również zeszyt jest niczego sobie. A wam się podobało? Po raz drugi z uśmiechem na twarzy zakończyłem jednocześnie odcinek, jak i zeszyt. :)

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website