Nowy rok przywitałem ostrzeliwując niebo fajerwerkami. Mam nadzieję, że tak samo dobrze przywitaliście 2016 jak ja. Moje plany związane z tym serwisem się nie zmieniły. W dalszym ciągu pracuję nad tą serią i raczej tak zostanie, aż do samego końca… A przynajmniej mam taką nadzieję.

KaS #23


Serial: Sezon 1 Odcinek 2

We wstępie ukazana zostaje nam grupa, w skład której wchodzi rodzina Ricka. Lori Grimes oddala się od obozowiska by znaleźć grzyby. Gdy już je znajduje zaczyna słyszeć niepokojące ją dźwięki, które wskazują na to, że ktoś lub coś ją obserwuje. W pewnym momencie odwraca się, a ręka jakiejś osoby zatyka jej usta. Tym kimś jest Shane. Dowiadujemy się, że ta dwójka ma wystarczająco dużo czasu na hm… chyba nie muszę nikomu tego uświadamiać.

Komiks: Zeszyt #2

Po tym jak Rick wbiega do jednej z alejek zostaje zatrzymany przez tajemniczą dla niego osobę. Okazuje się być nią Glenn, który wyraża swoją chęć pomocy.

KaS #24

Obaj wdrapują się na dach, na którym Grimes musi pokonać swój strach. Z pomocą Glenna udaje się mu przeskoczyć na drugi budynek, po czym schodzą na sam dół. Dzięki tym działaniom wymykają się dość dużej grupie sztywnych. Po wydostaniu się z miasta Rick pada na kolana przeżywając utratę żony i syna. Nowy przyjaciel mówi mu o obozowisku, w którym przebywa jego grupa, a także mężczyzna, który uciekł z Atlanty.

KaS #25

Serial

Po usłyszeniu czyjegoś głosu w cb radiu Rick po chwili wahania nawiązuje kontakt. Otrzymuje on niezbędne wskazówki umożliwiające mu ucieczkę nie tylko z czołgu, ale i z tego niebezpiecznego miejsca. Zabiera on ze sobą Berettę oraz szpadlę. Bohater wychodzi z pojazdu i udaje się biegiem w stronę uliczki, o której wspomniała tajemnicza osoba.

KaS #26

Po drodze zabija kilku szwendaczy i trafia na młodego człowieka. Obydwaj wchodzą drabiną na dach budynku. Scena ta jest niemalże identyczna do tej z komiksu, poza tym, że nie muszą przeskakiwać z jednego budynku na drugi. Również miejsce, do którego uciekają jest inne. Przed wejściem do kryjówki napotykają sztywnych. Nagle drzwi się otwierają a z nich wybiegają dwie postacie, które powalają zarażonych. Gdy te cztery osoby wchodzą do budynku Rick zostaje zaatakowany przez Andreę. Uważa ona, że przez niego ta grupa zginie. Morales łapie go za ramię i prowadzi przed wejście do sklepu. Pokazuje Grimes’owi szwendaczy próbujących dostać się do środka. Podczas, gdy bohater dowiaduje się o obozowisku pada kilka pojedynczych strzałów. Wszyscy kierują się na dach. Tam poznajemy Merle’a i jego charakter. Dochodzi do bójki między nim, a Theodorem. Pod czas niej obrywa główny bohater. Rick uderza Merle’a i przykuwa go do prętu. Uświadamia go, że na świecie są tylko dwa rodzaje ludzi – żywi oraz martwi.

KaS #26

Grupa zastanawia się nad planem ucieczki z obecnego miejsca. Pomysłem jest by wykorzystać kanały znajdujące się pod miastem. Glenn wraz z Moralesem idą je sprawdzić, natomiast Rick i Andrea mają za zadanie pilnować wejścia, zaś na dachu został Merle oraz T-Dog. Niestety przez kanały nie mogą uciec. Po chwili namysłu Rick proponuje okryć się narządami szwendaczy, które będą ich kamuflażem.

KaS #27

Kamuflaż zdaje egzamin, lecz na nieszczęście zaczyna padać deszcz, który zmywa z nich zapach flaków. Pomimo tego udaje im się uciec. Glenn odciąga szwendaczy hałasem, by umożliwić pozostałym ucieczkę. Osoby znajdujące się na dachu zbierają swoje rzeczy i zbiegają na dół, jednakże Merle jest nadal uwięziony. T-Dog postanawia się cofnąć, lecz potyka się, a kluczyk wypada z jego ręki i trafia do rynienki. Grupie udaje się uciec, a największą radochę z akcji ma sam Glenn.

KaS #28


 

Tym razem serial dominował w tym artykule. Na to nie mam wpływu. Autorzy serialu rozciągnęli akcję, jednak nie zmienia to faktu, że jest ona dobrze przedstawiona. Myślałem, że będę mógł powiedzieć: „Udało mi się zakończyć serial i komiks na tym numerze”. Jednak się nie udało, a wszystko przez jedną stronę, która pozostała w komiksie, lecz jej treść wyjawię dopiero w następnym materiale.

Żródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website