Fenomenalny zeszyt i wstrząsający bohaterów odcinek. Kolejna porcja Ricka w świetnym i jednocześnie niepokojącym wydaniu!

KaS #158

Serial: Sezon 3 Odcinek 5

Milton częstuje Andreę zimnym napojem, ale nie podoba mu się fakt, że paliwo jest zużywane na chłodziarki. Również nie chce zdradzić nowej osobie co odbędzie się wieczorem. Z daleka obserwuje ich Michonne, która nie jest zadowolona z podjętej przez towarzyszkę decyzji. Tymczasem Philip siedzi w ciemnym pomieszczeniu, w którym to czesze jakąś dziewczynkę. Ma ona na imię Penny, lecz nie jest on już zwykłym dzieckiem a szwendaczem i jak się okazuje jest to córka Gubernatora. Przed jego domem stoi Michonne, na której widok jego mina z uśmiechu zmienia się w pewną formę niesmaku. W więzieniu Rick przeżywa tragedię, nikt nie jest w stanie się z nim porozumieć. Daryl postanawia ruszyć w poszukiwaniu jakichkolwiek zapasów, by noworodek mógł przeżyć. Glenn oraz Maggie pragną mu pomoc, jednak tylko jedna osoba może z nim jechać. Rhee decyduje się puścić dziewczynę. Grimes podnosi się z ziemi i łapie siekierę po czym rusza do wnętrza budynku. Zabija w nim każdego napotkanego sztywnego. W Woodbury Gubernator wygłasza przemowę z okazji dotychczas osiągniętego sukcesu. Michonne zakrada się do domu lidera, by zabrać swoją własność – katanę. Natrafia na dziwny dziennik, w którym widnieją imiona między innymi Penny. Podchodzi do drzwi, z których dobiega dziwne pukanie. Gdy próbuje je otworzyć nożem dostrzega torbę z napisem „Sheriff” należącą niegdyś do Ricka. Kobieta słysząc, że ktoś nadchodzi ukrywa się za ścianką. Philip, Merle i Milton dyskutują na temat eksperymentu. Ten trzeci chce przełożyć wydarzenie, lecz reszta się na to nie zgadza. Opuszczają pokój z kartonami zawierającymi napoje. Michonne zakrada się na plac, na którym ma się odbyć uroczystość. Zauważa zamkniętą klatkę a w niej sztywnych. Wypuszcza i zabija każdego po kolei. Ktoś z wypełnionym krwią wiadrem w ręku wychodzi zza drzwi i na jej widok stawia trzymany przedmiot.

KaS #153

Komiks: Zeszyt #24

Do nieprzytomnego Ricka podeszła Carol. Gdy mężczyzna się ocknął zapytał o jej stan zdrowia. Odpowiedziała, że niezbyt dobrze jak na tę chwilę. Otrzymał on również informację, że spał przez dwadzieścia sześć godzin. Niespodziewanie Carol pocałowała go w usta, od razu odsunął ją od siebie pytając o powód takiego zachowania. Chciała mu podziękować za przeciwstawienie się Tyreeseowi w jej obronie. Przyjął jej słowa ciesząc się, że mógł jej pomóc, ale stwierdził, że jej zachowanie jest nie na miejscu. Grimes wyraził swoje zdanie oświadczając, że pomimo kłótni nadal kocha swoją żonę. Kobieta ze smutnym wyrazem twarzy postanowiła wrócić do córki. Rick opuścił celę. Na swojej drodze napotkał Dalea, który był rad na widok towarzysza. Dale cofnął przyjaciela do celi każąc mu usiąść, ponieważ ma mu do przekazania pewną ważną kwestię. Jak się okazało grupa postanowiła zdegradować Grimesa ze stanowiska i zastąpić go aż czterema osobami. W skład komitetu wchodził on, Dale, Hershel oraz Tyreese. Dale wyjaśnił Rickowi jak wszystko będzie od tej pory wyglądało, a także uświadomił, że jego czyny przyczyniły się do tej decyzji. Żadna z kobiet nie chciała uczestniczyć we wszelkiego rodzaju decyzjach, dlatego komitet stanowią jedynie mężczyźni. Oczekują one, jak i reszta grupy bezpieczeństwa z ich strony. Gdy rozmowa dobiegła końca Rick poprosił towarzysza by pomógł mu wstać, żeby mógł porozmawiać z każdą osobą należącą do grupy.

KaS #156

Serial

Michonne trafia do Gubernatora. Odbywają ze sobą dyskusję na temat sekretów. Kobieta wymawia imię Penny, na które wyraz twarzy mężczyzny zmienia się w spokojny. Pyta ją o ową dziewczynkę oraz stwierdza, że w takim razie wie ile dla niego znaczyła. Nagle na jego twarzy znów wita uśmiech, ponieważ kobieta nie jest świadoma, że Penny jest córką a nie byłą żoną czy miłością życia. Gdy Gubernator rozwija swoją wypowiedź zbliżając się do swojego odbiorcy broń zostaje mu odebrana z ręki a czubek ostrza przywarty do krtani. Michonne powoli odsuwa się od niego finalnie opuszczając budynek. Lider każe Merlowi przysłać do niego Andreę oraz zebrać ludzi i przywieść trochę towaru. W więzieniu Glenn wykopuje grób, zapewne dla Lori. Podchodzą do niego byli więźniowie oferując mu pomoc. Wręcza Axelowi szpadel oświadczając, że potrzebuje jeszcze dwa groby. Chłopak podchodzi do Hershela, by spytać o Grimesa. Dowiaduje się, że jest on nadal w budynku. Obydwoje rozmawiają o utraconych osobach podczas całej akcji. Postanawia udać się w poszukiwaniu towarzysza. Gubernator próbuje przekonać Andreę, by stanęła po jego stronie. Tak też postępuje. Chce przekonać przyjaciółkę, aby zostały w Woodbury na dłużej, jednak pomimo wymiany zdań są one nadal odmiennego zdania. Glenn idąc korytarzami omija leżące na ziemi trupy. Gdy odnajduje Grimesa stara się go przekonać, by wrócił do swoich, ale ten go tylko odpycha i rusza dalej. Merle wraz z ludźmi Gubernatora podjeżdża do wykopanego rowu, który zapewne znajduje się kilka mil on miasteczka. Wyciągają z niego kilku szwendaczy.

KaS #154

Komiks

Na zewnątrz część pomagała Hershelowi zasiać pole, aby grupa miała większe zasoby żywności. Za ich plecami stanął Rick wraz z Dalem. Gdy wszyscy go dostrzegli rozpoczął swoją wypowiedź. Przyznał, że pomysł założenia komitetu jest o wiele lepszy niż powierzanie tak odpowiedzialnego stanowiska jednej osobie. Chciał jednak wyjaśnić całą sytuację, z uwagi na to nie miłe stwierdzenia na jego temat. Wypowiedź przerwał mu Tyreese, który przyznał, że wszyscy w grupie go szanują, lecz zabicie Dextera było nierozsądne. Rick wpadł w szał kazał wszystkim słuchać do końca, ponieważ choć tyle są mu winni za jego poświęcenie dla grupy. Był on policjantem i znał doskonale prawo. Wie, że to co zrobił nie było właściwe, ale Dexter stanowił zagrożenie dla jego ludzi. Nie chciał opuszczać więzienia, by znowu walczyć o przetrwanie na zewnątrz. Postąpił tak jak serce mu nakazywało. Grupa straciła już wystarczającą ilość osób. Według niego żadna pomoc się nie zjawi, dlatego muszą przywyknąć do obecnego świata oraz nowych zasad, by móc dalej żyć. Po dość długiej wypowiedzi Tyreese odpowiedział, że właśnie to starają się osiągnąć, przystosować się do nowego świata oraz sprawić, by życie grupy było stabilne. Na co Rick kontynuował swoją wypowiedź, że gdy nadejdzie pora oni również umrą i powrócą jako sztywni, że teraz to oni są obcymi na Ziemii. „Wszyscy jesteśmy SZWENDACZAMI!”

KaS #157

Serial

Daryl wraz z Maggie dojeżdżają do opuszczonego domku, który był prawdopodobnie przedszkolem. Kobieta bierze wszystko co uważa za przydatne. Z kuchennej szafy dochodzi jakiś hałas. Znajdywał się w niej mały zwierzak, którego Dixon natychmiast zabił, zaś Maggie udaje się znaleźć mleko w proszku. Pomimo różnicy zdań Andrea postanawia sprawdzić założenia przyjaciółki. Podchodzą one do bramy. Zatrzymuje je Merle chcąc by zostały. Gdy kobiety są już pewne, że nie mogą z własnej woli opuścić miasteczka nagle Merle otwiera im bramę. Następuje kłótnia między przyjaciółkami. Michonne postanawia ruszyć w drogę bez Andrei. Po raz kolejny Gubernator podchodzi do nowo poznanej kobiety, która zdecydowała się zostać. Namawia ją na zażycie alkoholu w celu rozluźnienia się na co Andrea przystaje. Wieczorem do więzienia powraca Daryl z Maggie. O dziwo to Dixon postanawia nakarmić najmłodszego członka grupy. Rick nie ustaje w swojej podróży. Dociera do miejsca, w którym zginęła jego żona. Kilka metrów dalej przy ścianie znajdywał się sztywny z dużym brzuchem. Choć nie przypominał on Lori możemy zakładać, że stan w jakim był Grimes sprawił, że nie widział on w nim swojej ukochanej. Wbił kilkukrotnie nóż w brzuch z złością na twarzy. Wkońcu nastała chwila uczczenia sukcesów Woodbury. Z początku Andrea była pełna zdziwienia, zaś po krótkim czasie ujrzała jak mieszkańcy postanowili świętować. Na arenie stało kilku przykutych sztywnych oraz wojownicy Gubernatora. Milton również nie był zadowolony owym wydarzeniem. Wszyscy mieszkańcy poza wymienioną dwójką bawili się wyśmienicie podczas gdy zawodnicy walczyli na pięści. Gdy Andrea chciała opuścić arenę Philip ją zatrzymał i wytłumaczył jak to wszystko działa, choć ona nadal była zniesmaczona sytuacją. Rankiem Daryl udał się na groby zmarłych, aby ich pożegnać. Grimes nadal nie wyszedł z budynku. Słyszał w swojej głowie płacz dziecka, gdy niespodziewanie zadzwonił telefon. Odebrał go, odezwał się i…

KaS #155


Jak myślicie kto się odezwie po drugiej stronie słuchawki? A może to jedynie efekt halucynacji? Pomimo, że odcinek nie ukazał zbyt wiele to wiemy, że Gubernator nie jest dobrą osobą. Przekonał się o tym wkońcu Andrea, lecz jak postąpi dalej zobaczymy w kolejnym materiale. Muszę przyznać, że czytając ten zeszyt byłem pełen emocji. Było to spowodowane obszerną i szczerą wypowiedzią Ricka. Polecam każdemu osobiście przeczytać, bo tylko wtedy możecie zaznać takiej dawki mocy. A może po prostu oszalałem? Przekonajcie się sami!

Źródła:

PyroTeknicx

Redaktor Strefy Walking Dead

Od roku pisze porównania z cyklu „Komiks a Serial”, a od siódmego sezonu w każdą niedzielę prowadzi dyskusje na TeamSpeaku dotyczące najnowszego odcinka, podczas emisji serialu.

Prywatnie mol książkowy, wielbiciel filmów produkcji amerykańskiej oraz słuchacz wszelakiej muzyki. Zainteresowanie grami przerodziło się w tworzenie serwisów, serwerów, w tym głosowych oraz udzielanie się na różnych portalach dotyczących seriali oraz gier.

More Posts - Website