//Słuchowisko

Aktualności z życia, tworzenia i produkcji słuchowiska „Żywe Trupy”

Fani słuchowisk niedługo popędzą do Biedronki

W czwartek 16 października do oferty sieci Biedronka trafi aż sześć słuchowisk: pięć wydanych przez Studio Sound Tropez oraz jedno Wydawnictwa superNOWA i studia Fonopolis.

biedronka 

Wśród dostępnych w Biedronkach słuchowisk – audiokomiksów znajdziemy Żywe trupy, Thorgala, Conana Barbarzyńcę, Kajko i Kokosza oraz Funky Kovala – wszystkie na podstawie kultowych komiksów.

Natomiast słuchowisko na podstawie prozy będzie nagraniem opowiadania Wiedźmin. Coś się kończy, coś się zaczyna Andrzeja Sapkowskiego.

  (więcej…)

Komiks tylko dla Twoich uszu. Recenzja słuchowiska „Żywe trupy tom 1 i 2”

Nie podejrzewałem, że czeka na mnie prawdziwa, pełna emocji przygoda. Do tematu podszedłem sceptycznie, gdyż nie jestem fanem audiobooków, w zasadzie to mogłyby dla mnie nie istnieć, ale Żywe trupy wydane przez Studio Sound Tropez to nie jest audiobook, tylko słuchowisko a to zupełnie inna bajka, o której opowiem Wam poniżej.

sluchowisko01-01 (więcej…)

Dziś słuchowisko „Żywe trupy” za darmo w Publio.pl

Tylko dziś audiobook do wzięcia za free!Słuchaliście już audiobooka Żywych trupów tom 1 i 2? Jeszcze nie? To macie doskonałą okazję.

Tylko dziś w sklepie internetowym Publio.pl dostępny jest  do pobrania zupełnie za darmo audiobook słuchowiska wydanego przez studio Sound Tropez.

Słuchowisko na podstawie serii komiksów Roberta Kirkmana dokładnie opisywaliśmy dla Was m.in. w lutym i maju.

W rolach głównych występują: Jacek Rozenek, Anna Dereszowska oraz Maria Seweryn.

 

Pobrać audiobooka możecie ze strony Publio.pl lub bezpośrednio klikając na poniższą grafikę.

promocja_sluchowisko

Grafika jest własnością serwisu Publio.pl

 

Teaser słuchowiska „Żywe trupy”, tom 3 i 4

Booklet_Zywe_Trupy_3_4_3D_2W październiku tego roku ukażą się kolejne dwa tomy audiobooka komiksu „Żywe trupy”, o czym pisaliśmy już jakiś czas temu (zobacz).

Już teraz mam dla Was próbkę tego, co czeka nas jesienią!
W poniższym klipie pokazano jak nagrywają swoje kwestie: Maria Seweryn, Stanisław Elsner Załuski, Sonia Bohosiewicz, Robert Czeborat, Mirosław Zbrojewicz i Jacek Rozenek.

 

Słuchowisko „Żywe Trupy” Tom 3 i 4

Po sukcesie pierwszych tomów słuchowiska „Żywe trupy” Studio Sound Tropez od lipca rozpoczęło prace nad kolejnymi tomami. Jest to pierwsza na świecie adaptacja dźwiękowa komiksu Roberta Kirkmana. W 4 tomie komiksu pojawia się nowa postać – tajemnicza Michonne, która posługując się kataną staje się sprzymierzeńcem głównego bohatera, Ricka. Głosu bohaterce użyczyła aktorka Sonia Bohosiewicz. Poniżej możecie zapoznać się z krótkim wywiadem aktorki dla Qadransu Qltury oraz kulisami pracy w studiu nagraniowym.

 Żywe Trupy Słuchowisko

(więcej…)

O słuchowisku „Żywe Trupy” słów kilka

Dostaliśmy mała informację prasową na temat słuchowiska na podstawie komiksu Kirkmana. Poniżej możecie przeczytać co piszą sami o sobie wydawcy.

Żywe Trupy 3D

 

Bijący rekordy popularności na całym świecie komiks Roberta Kirkmana ?Żywe trupy? doczekał się już książki i serialu. Polskie studio Sound Tropez, które zrealizowało m.in. superprodukcję ?Gra o tron? postanowiło pójść o krok dalej i nagrać na podstawie komiksu audiobooka. Nietypowe? To pierwsza na świecie tego typu produkcja z udziałem największych polskich gwiazd!

 

Pierwsza dźwiękowa adaptacja kultowego komiksu okazała się strzałem w dziesiątkę. Audiobook dostaje doskonałe recenzje za obsadę (m.in. Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Jacek Rozenek i Szymon Bobrowski), świetną muzykę, a przede wszystkim spektakularne efekty dźwiękowe, które wprowadzają w niezwykły klimat grozy.

(więcej…)

Autor: | 20-05-2013 19:16|Categories: Aktualności - Komiks, Komiks, Słuchowisko|2 komentarze

Żywe Trupy słuchowisko – audycja w Czwórce

czworkaNa pewno niewielu z Was wie o tym, że „Czwórka” co jakiś czas poświęca część swoich audycji Żywym Trupom. Dzisiaj mogliśmy wysłuchać wywiadu z twórcami słuchowiska „Żywe Trupy”. Opowiadają oni o swojej pracy oraz planach na przyszłość.

 

Więcej szczegółów nie zdradzamy, zapraszamy do odsłuchania materiału poniżej:

 

(więcej…)

Autor: | 10-03-2013 15:33|Categories: Aktualności - Komiks, Komiks, Słuchowisko|1 komentarz

Premiera słuchowiska „Żywe Trupy” + gratis

zywe-trupy-audiobookNiedawno na naszej stronie informowaliśmy Was o planowanej premierze słuchowiska „Żywe Trupy”. na początku wyjaśnię czemu nazywa się to słuchowisko a nie po prostu audiobook? Otóż audiobook to po prostu przeczytana książka/komiks/gazeta przez lektora, natomiast forma słuchowiska jest znacznie bardziej złożona. Każda postać jest „grana” przez innego aktora a w tle dostajemy dodatkowo odgłosy scenerii. 

Premiera słuchowiska „Żywe Trupy” odbędzie się 18 lutego. Już teraz na stronie producenta możecie zakupić wydanie w przedsprzedaży o 20% taniej, czyli za 27,92. Tylko niech nikt się nie nabierze, że kupuje nagrania całości komiksu. Podczas premiery światło dzienne ujrzą tylko dwa pierwsze tomy (spośród dotychczas wydanych 17). Jeśli słuchowisko odniesie sukces na pewno możemy spodziewać się jego kontynuacji w postaci dalszych nagrań.

  (więcej…)

Autor: | 15-02-2013 15:00|Categories: Aktualności - Komiks, Komiks, Słuchowisko|0 komentarzy

„Żywe trupy” w formie słuchowiska

Na podstawie komiksu Roberta Kirkmana powstał już nie tylko serial, ale także kilka gier komputerowych. Najnowszą propozycją tym razem ze strony wydawnictwa Anakonda jest audiobook „Żywych trupów”. Na początku pracy nad słuchowiskiem podjęto się pierwszego i drugiego tomu komiksu. Mamy możliwość przesłuchać i ocenić 15-minutowy fragment pierwszego tomu:

 

 

  (więcej…)