Wszystko na temat poszczególnych wydań (zeszyty, tomy) komiksu The Walking Dead

Ciekawostka dotycząca okładek tomów komiksu „Żywe Trupy”

Kupowanie komiksów to podwójna przyjemność: fajna fabuła i ciekawe rysunki w środku. Jak się okazuje wydawcy często starają się dodać trzeci aspekt, który przyciągnie Czytelnika – jakąś dodatkową ciekawostkę, pomysł związany z przygotowaniem wydania, całej serii.

W przypadku zeszytów mamy cover photo, a w przypadku wydania Żywych Trupów, mamy całościowy projekt wszystkich okładek tomów. Fajna sprawa, choć nie jest to zupełnie jednostkowy pomysł. Poniżej inne wydania komiksowe, w których zastosowano wspólną dla serii grafikę.

(więcej…)

Aż 4 variant covery jubileuszowego zeszytu „The Walking Dead” 150!

Już za tydzień do sprzedaży trafi jubileuszowy zeszyt The Walking Dead #150: Betrayed. Zostało już niewiele czasu, aby zamówić w przedsprzedaży najnowszy numer TWD w opcjonalnej okładce.

The Walking Dead #150: Betrayed - okładka standardowa i variant covery

(więcej…)

Premiera zeszytu #144 „The Walking Dead”

Jeśli czytaliście już zeszyt nr 143, to z pewnością jesteście ciekawi, jak wpłyną na wzajemne losy Hilltop i Alexandrii oraz „Szeptaczy” informacje, jakie Rick Grimes uzyskał od Alphy. Miejmy nadzieję, że odpowiedzi na to pytanie znajdziemy w zeszycie The Walking Dead #144: …”, który dzisiaj ma swoją premierę w USA i w ATOMcomics.pl.

zeszyt The Walking Dead #144: ... okładka

(więcej…)

Premiera zeszytu #142 „The Walking Dead”

Dziś ukazał się w sprzedaży 142 zeszyt The Walking Dead. Od razu widzimy, że okładka jest zupełnie inna niż w kilku poprzednich num,erach, gdzie scena skupiona była na konkretnej lub kilku konkretnych postaciach. W tym zeszycie widzimy zarówno po okładce jak i tytule – A Gathering (zgromadzenie), że akcja komiksu będzie miała wpływ na wielu bohaterów i kilka społeczności.

The Walking Dead #142 A Gathering okładka zeszyt komiks

Już wkrótce recenzja The Walking Dead #142: A Gahtering.

(więcej…)

„Żywe trupy” tom 20. już pod koniec czerwca

Wydawnictwo Taurus Media – polski wydawca komiksu Żywe trupy – zapowiedziało, że 20. tom „Wojna totalna. Część pierwsza” będzie w sprzedaży pod koniec czerwca 2014, czyli już całkiem niedługo.

tom20_wojna_totalna_cz1

(więcej…)

Już w sierpniu 18 tom „Żywych trupów” i dodruk wcześniejszych albumów

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Wydawnictwo Taurus Media, wydawca komiksu „Żywe trupy” autorstwa Roberta Kirkmana, planuje 27 sierpnia br. wydać kolejny, 18 tom komiksu. Będzie on nosił tytuł „Co przed nami”.

 news_tom18_dodruk

(więcej…)

„The Walking Dead” zeszyt 112 – recenzja

Po kilku słabszych zeszytach, „The Walking Dead” zdecydowanie przyspiesza w zeszycie 112. Rozpoczęcie wojny jest co prawda zapowiadane na zeszyt 115, ale już teraz wygląda na to, że rezydenci Aleksandrii wkopali się w niezłe kłopoty. Tak czy inaczej, starcie zjednoczonych społeczności i Zbawców jest nieuniknione i w przeciągu następnych miesięcy będziemy świadkami zapowiadanej jako największej w historii komiksu linii fabularnej, większej nawet od „Made To Suffer” („Stworzeni by cierpieć” w polskiej wersji), w którym Woodbury zaatakowało grupę więzienną i która obfitowała w wiele śmierci.

 

The-Walking-Dead-112-cover

The Walking Dead 112

 UWAGA! Recenzja zawiera spoilery!

(więcej…)

Autor: | 27-07-2013 8:32|Categories: Komiks, Recenzje Komiksu, Wydania|Tags: |2 komentarze

„The Walking Dead” zeszyt 111 – recenzja

Kilka poprzednich zeszytów „The Walking Dead” nie obfitowało w akcję, natomiast miało za zadanie przygotować nas na zbliżającą się burzę. O ile zeszyt 111 mimo swojej bardzo groźnie wyglądającej okładki nie jest w żadnym razie punktem kulminacyjnym aktualnie toczącej się historii, o tyle zdecydowanie daje nam do zrozumienia, że ten moment jest coraz bliżej. Od momentu ukazania się okładki niniejszego numeru, fani zadawali sobie pytanie – kto będzie następną ofiarą Negana? Niektórzy w powiązaniu z absencją Ricka na następnych pokazanych już okładkach i sugestywnym opisie zeszytu 112 (Carl i Andrea mierzą się z czymś nie do pomyślenia) obstawiali zgon głównego bohatera. Sceptycy zaś mówili, że to tylko metafora (Kirkman już kilkukrotnie „oszukał” czytelników). Nie tym razem.

Okładka zeszytu 111

Okładka zeszytu 111

UWAGA! Recenzja zawiera spoilery!

(więcej…)

Autor: | 15-06-2013 12:41|Categories: Komiks, Recenzje Komiksu, Wydania|Tags: |4 komentarze