W Halloweenowy wieczór, 31 października w Koszalinie odbędzie się niecodzienna akcja związana z tematyką żywych trupów – ulice miasta spustoszy masa zombie. Wszystkich, którzy będą chcieli na chwilę poczuć się jak w telewizyjnym horrorze Centrum Kultury zaprasza do udziału w Zombie Walk.  

Czym jest Zombie Walk? Jest to przemarsz większej grupy poruszających się w charakterystyczny sposób „martwych, rozkładających się ciał zwanych żywymi trupami”. Takie sceny znane są nam z filmów o zombie oraz seriali takich jak The Walking Dead. Polega to na tym, że zbiera się grupa osób ucharakteryzowana na „zombie” i przemieszcza się po mieście z punktu A do punktu B wzbudzając zainteresowanie mieszkańców. Jedynym warunkiem uczestnictwa w takim happeningu jest oczywiście wyglądać jak zombie.

 

 

Torontozombiewalk

Toronto, Zombie Walk 2012

Będzie to pierwsza taka akcja w Koszalinie, a organizacją zajmie się Koszalińskie Centrum Kultury 105 na czele z pomysłodawcą Radosławem Czerwińskim. Przemarsz ma rozpocząć się na przystanku MZK przy ratuszu, a zakończyć w kinie Kryterium, gdzie czeka filmowy wieczór grozy, jak na Halloween przystało. Ale to nie koniec atrakcji, po marszu wybrani zostaną Miss i Mrs. Zombie, a nagrodzeni zostaną wejściówkami do kina. Dla pasjonatów zombie, horroru, szalonych akcji czy po prostu zaciekawionych tym niecodziennym zjawiskiem może być to nie lada gratka.  

Dodatkowo dla przebranych uczestników możliwa będzie sesja zdjęciowa w Studiu Deber, a koszt takiej sesji jest praktycznie darmowy bo wynosi złotówkę. Po wszystkim w klubie studenckim odbędzie się impreza wieńcząca to wydarzenie. Organizatorzy zapraszają nie tylko fanów zombie i pasjonatów charakteryzacji ale także fotografów, którzy są zainteresowani uwiecznieniem tak charakterystycznego wydarzenia. Oczywiście aby uczestniczyć również i w tym wydarzeniu trzeba spełnić tylko jeden warunek – wyglądać jak zombie. Na facebooku powstał specjalnie na tę okazję Fanpage, gdzie wszyscy zainteresowani mogą się zapisać i uzyskać więcej szczegółowych informacji. 

 

Pierwsze Zombie Walk zrealizowane na żywo zostało w 2003 roku w Toronto, w czym wzięło udział zaledwie 6 osób. To wydarzenie zapoczątkowało pomysł na takie marsze i inicjatywa zaczęła się rozwijać na wiele innych miast całego świata. Parę lat później, w Toronto na takim marszu była już znacznie większa nieporównywalna liczba osób. Od tej pory takie akcje organizowane są w większych miastach na całym świecie, m. in. w Londynie, San Francisco, Brukseli, Paryżu czy Los Angeles. W ciągu tych 10 lat takich akcji odbyło się całe mnóstwo, a charakteryzacje uczestniczących w nim ludzi zachwycają pomysłowością i oryginalnością. Często też zombie walk wiążą się dodatkowo z działaniem charytatywnym i zbieraniem funduszy na lokalne problemy potrzebujących.

 

Paris 2010 New Jersey

 

W Polsce pierwsze takie przedsięwzięcie miało miejsce w czerwcu 2007 roku w Warszawie, w którym udział wzięło ok. 200 osób. Trasa przemarszu stanowiła początkowo podziemia metra, po czym oblężeniu uległ jeden ze sklepów sieci H&M, gdzie bohaterowie happeningu przykleili się do szyb jak znamy to ze scen filmowych. Inną ciekawą akcją tego dnia była zainscenizowana strzelanina żołnierzy do tłumu zombie w efekcie czego armia nie była wstanie obronić się przed otaczającą zewsząd masą martwych ciał. Reakcje publiczności podobno były w większości dość pozytywne i wiązały się z ogromną ciekawością. Najczęściej takie akcje powtarzają się co roku w Warszawie, ale do polskich miast zainteresowanych tematyką żywych trupów dołączyły także Poznań, Lublin, Gdańsk, Białystok, Zielona Góra, Łódź, Tarnów i inne. Jak widać zombie walk cieszy się dużą popularnością, a fani rozkładających się ciał chętnie przychodzą na tego typu akcje. Równie chętnie wykazują swoje zdolności i pomysły w zakresie charakteryzacji. Poniżej możecie zobaczyć parę zdjęć z kilku happeningów.

 

Najbardziej charakterystyczne marsze zombie w The Walking Dead  to z pewnością ten, który odbył się w S02E01 „What Lies Ahead”, gdy grupa utknęła na autostradzie i w S02E13 „Beside The Dying Fire” – zwabione hałasem helikoptera zombie dotarły niefortunnie na farmę Hershela i zajęły ją w całości.

 

The Walking Dead Season 2 The-Walking-Dead

S02E13 Zombies-in-The-Walking-Dead-Beside-the-Dying-Fire

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts