/Książki

Wszystko na temat książek o the Walking Dead

„The Walking Dead: Search and Destroy” – siódma powieść w drodze na sklepowe półki

TWD Search and Destroy

       Telewizja, gry, książki, komiksy… W niespełna kilka lat, „The Walking Dead” podbiło niemalże wszystkie zakątki szeroko pojmowanej rozrywki, nie tylko wynosząc gatunek zombie na piedestał, ale również stając się jego znakiem rozpoznawczym. Robert Kirkman w swoim zawrotnym wyścigu po sukces, nawet na moment nie zwalnia narzuconego tempa, dostarczając nam następny tytuł z jego i tak już bogatej stajni. Strefa The Walking Dead z przyjemnością informuje, iż wielkimi krokami zbliża się do nas siódma powieść wchodząca w skład cyklu książek opowiadających o losach idyllicznego miasteczka Woodbury, zatytułowana „The Walking Dead: Search and Destroy„, której amerykańska premiera została ustalona na 18 października 2016 roku.  W rozwinięciu newsa czeka na Was krótki opis jej fabuły.

(więcej…)

Autor: | 29-09-2016 19:43|Categories: Aktualności, Książki|Tags: , , |3 komentarze

Zombie w Warszawie. Powieść „Infekcja. Genesis” – Andrzej Wardziak

Piękny, upalny dzień lipca. Pierwszy dzień końca świata, jaki znamy.
Warszawę opanowuje tajemniczy wirus. Mieszkańcy stolicy jeden po drugim zamieniają się w spragnionych ludzkiego mięsa zombie. I wyruszają na żer.
Komandos na urlopie, fan heavy metalu, pracownik korporacji na skraju załamania nerwowego, nastolatka z czarnym pasem w karate, młody policjant i jego atrakcyjna żona. Łączy ich jedno – chcą przetrwać. Za wszelką cenę.

InfekcjaPascalCover-1

(więcej…)

Autor: | 29-07-2016 12:46|Categories: Aktualności, Książki|5 komentarzy

„The Walking Dead. Zejście” – recenzja książki by Zajonc

Po dobrze przyjętym czteroksięgu o Gubernatorze niespełna rok musieliśmy czekać na rozpoczęcie kolejnego – Nowe otwarcie.
Żywe Trupy. The Walking Dead. Zejście Jay Bonansinga pisał już bez bezpośredniego udziału Roberta Kirkmana i jeśli zastanawiacie się czy sięgnąć po książkę, to koniecznie przeczytajcie poniższą recenzję.

Książka The Walking Dead. Zejście

(więcej…)

Bunkier? Tratwa? Góry? – wskaż najlepsze schornienie przed zombie i wygraj książkę

Do niedzieli 20. września trwa konkurs, w którym możecie zdobyć jeden z 5. egzemplarzy książki The Walking Dead. Zejście (Jay Bonansinga) od Wydawnictwa Sine Qua Non.

twd-zejscie-okladka-full-small

(więcej…)

5 książek z serii Żywe Trupy do zdobycia! Wskaż najlepsze schronie i wygraj

9. września br. miała premierę najnowsza książka z uniwersum, które stworzył Robert Kirkman – The Walking Dead. Zejście autorstwa Jaya Bonansingi. Już dziś możecie wziąć udział w konkursie i zdobyć jedną z 5 książek osadzonych w świecie Żywych Trupów!

 Okładka "The Walking Dead. Żywe Trupy. Zejście"

(więcej…)

Nowa trylogia książek „Żywe Trupy” – już w przedsprzedaży!

Jak zapewne wiecie, w tę środę na półkach w księgarniach pojawi się pierwszy tom nowej trylogii uniwersum The Walking Dead, który zatytułowano Zejście. Już dziś możecie zamówić przedpremierowo własny egzemplarz w promocyjnej cenie.

Okładka The Walking Dead. Żywe Trupy. Zejście książka

(więcej…)

Już wkrótce ukaże się kolejna książka z serii „The Walking Dead”

9 września będzie miała swoją premierę polska edycja piątej części książek z cyklu Żywe Trupy. Powieść będzie nosić tytuł Zejście i będzie to pierwsza część kolejnej trylogii w uniwersum. Książka została objęta naszym patronatem.

książka Żywe Trupy. The Walking Dead. Zejście - okładka Jay Bonansinga

(więcej…)

Szczury Wrocławia. Chaos – recenzja książki Roberta J. Szmidta

Czy książka o ZOMO kontra zombie, czyli apokalipsie zombie w realiach PRL to udany pomysł? Czy warto sięgnąć po powieść, którą napisał Robert J. Szmidt? Zapraszamy do recenzji – przekonajcie się, jakie są Szczury Wrocławia. Chaos.

Szczury Wrocławia; Robert J. Szmidt; Wydawnictwo Insignis; Zombie z PRL; książka 

(więcej…)

„Conquer” (finał sezonu 5) – wgryz w odcinek

Conquer-wgryz       Norman Reedus promując finał piątego sezonu „The Walking Dead” powiedział, że materiał który czeka na widzów sprawi, iż będą oni chcieli wyrzucić swoje telewizory przez okno. Jego słowa okazały się w tym przypadku 100% prawdą tylko szkoda, że powód tej reakcji był zgoła odmienny od tego, który zapewne aktor miał na myśli. Owszem, „Conquer” wywołał u mnie niewyobrażalne pokłady szoku i lekkiego rozzłoszczenia, ale bynajmniej nie ze względu na powalającą jakość materiału czy zadziwiające momenty. Prawdę powiedziawszy, S05E16 było jednym wielkim rozczarowaniem wynikającym nie tylko z kompletnie zaprzepaszczonego potencjału fabularnego, ale również ze względu na masę mniejszych bądź większych niedociągnięć, w tym również błędów edytorskich. Jestem szczerze zawiedziony sposobem w jaki twórcy postanowili zwieńczyć S5, przy czym moje negatywne reakcje ulegają spotęgowaniu z chwilą przywołania z pamięci naprawdę wysokiego poziomu poprzedzających finał odcinków.

(więcej…)

„No Sanctuary” (pilot sezonu 5) – wgryz w odcinek

Plakat2

       Sezon piąty „The Walking Dead” czyli jedna z najbardziej wyczekiwanych jesiennych premier tego roku. Przez ostatnie sześć miesięcy twórcy rozbudzili nasze oczekiwania do granic możliwości. Żaden poprzedni materiał nie posiadał aż tak szeroko zakrojonej kampanii promocyjnej jak właśnie S5. Pełno wywiadów, zdjęć, video, a wśród tego wszystkiego jeden najważniejszy frazes- „Ta seria wkracza w głęboką otchłań szaleństwa i chaosu”. Pytanie tylko, jak to wszystko wygląda w przysłowiowym praniu? A no tak się składa, że WYGLĄDA BARDZO DOBRZE!. „No Sanctuary” to kawał świetnej i konkretnie wykonanej roboty, która wgniata w fotel lepiej niż niejeden hollywoodzki blockbuster.

(więcej…)