„The Walking Dead: Search and Destroy” – siódma powieść w drodze na sklepowe półki

TWD Search and Destroy

       Telewizja, gry, książki, komiksy… W niespełna kilka lat, „The Walking Dead” podbiło niemalże wszystkie zakątki szeroko pojmowanej rozrywki, nie tylko wynosząc gatunek zombie na piedestał, ale również stając się jego znakiem rozpoznawczym. Robert Kirkman w swoim zawrotnym wyścigu po sukces, nawet na moment nie zwalnia narzuconego tempa, dostarczając nam następny tytuł z jego i tak już bogatej stajni. Strefa The Walking Dead z przyjemnością informuje, iż wielkimi krokami zbliża się do nas siódma powieść wchodząca w skład cyklu książek opowiadających o losach idyllicznego miasteczka Woodbury, zatytułowana „The Walking Dead: Search and Destroy„, której amerykańska premiera została ustalona na 18 października 2016 roku.  W rozwinięciu newsa czeka na Was krótki opis jej fabuły.

(więcej…)

Zombie w Warszawie. Powieść „Infekcja. Genesis” – Andrzej Wardziak

Piękny, upalny dzień lipca. Pierwszy dzień końca świata, jaki znamy.
Warszawę opanowuje tajemniczy wirus. Mieszkańcy stolicy jeden po drugim zamieniają się w spragnionych ludzkiego mięsa zombie. I wyruszają na żer.
Komandos na urlopie, fan heavy metalu, pracownik korporacji na skraju załamania nerwowego, nastolatka z czarnym pasem w karate, młody policjant i jego atrakcyjna żona. Łączy ich jedno – chcą przetrwać. Za wszelką cenę.

InfekcjaPascalCover-1

(więcej…)

„The Walking Dead. Zejście” – recenzja książki by Zajonc

Po dobrze przyjętym czteroksięgu o Gubernatorze niespełna rok musieliśmy czekać na rozpoczęcie kolejnego – Nowe otwarcie.
Żywe Trupy. The Walking Dead. Zejście Jay Bonansinga pisał już bez bezpośredniego udziału Roberta Kirkmana i jeśli zastanawiacie się czy sięgnąć po książkę, to koniecznie przeczytajcie poniższą recenzję.

Książka The Walking Dead. Zejście

(więcej…)

„Hot news” czyli zielone światło dla pilota spin-offu „The Walking Dead”

spinoff        Strefa The Walking Dead z przyjemnością informuje, iż stacja AMC oficjalnie wydawała pozwolenie na realizację spin-offu „Żywych Trupów”. Choć o towarzyszącym serialu mówiło się już od dłuższego czasu, to jednak do dnia dzisiejszego nie było pewności czy w ogóle takowy powstanie. Teraz jednak wiemy, że tak i jego produkcja powinna ruszyć końcem bieżącego roku.

(więcej…)