W przygotowaniu jest nowy serial o zombie naszej rodzimej produkcji, ale czy to jedyny polski twór w tej tematyce? Zazwyczaj, gdy chcemy obejrzeć film o tematyce postapokaliptycznej sięgamy do produkcji zagranicznych, w tym głównie USA, które wypuszcza ich największą liczbę. Choć w polskiej kinematografii nie uświadczymy zbyt dużo zombie, to ostatnio trafiliśmy na trop dwóch krótkometrażówek z naszej ulubionej tematyki. Po więcej kliknij „czytaj dalej”.

 

Granica-wytrzymałości

„Łowca zombie” z 2009 roku opowiada historię rozgrywającą się w świecie postapokaliptycznym. Głównym bohaterem filmu jest ceniony łowca zombie, który z karabinem na plecach przemierza zgliszcza, pozostałe po dawnym świecie, w poszukiwaniu kolejnych zleceń.

 

 

„Granica wytrzymałości” z 2012 roku dotyczy historii chłopaka i dziewczyny, którzy w świecie opanowanym przez zombie zmuszeni są do wyruszenia w niebezpieczną misję.

 

 

Reżyserem tych dwóch krótkometrażowych amatorskich filmów poruszających tematykę żywych trupów jest Paweł Palenica. Jak oceniacie przedstawione powyżej filmy?

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts