San Diego Comic Con 2015       Za nami najważniejszy wydarzenie roku 2015 czyli San Diego Comic Con. To właśnie tutaj odbył się oficjalny panel szóstego sezonu „The Walking Dead„, podczas którego nie tylko zaprezentowano czterominutowy trailer nadchodzącej serii, ale również wystawiono ekipę pod ostrzał pytań praktycznie kilkutysięcznej widowni. Spotkanie jak zwykle obfitowało w zabawne momenty, aczkolwiek nie brakło też poważnych pytań dotyczących najważniejszych aspektów fabularnych S6, na których to w niniejszej relacji skupię się w największym stopniu. 

       Panel szóstego sezonu „The Walking Dead” został zwyczajowo poprowadzony przez Chisa Hardwicka, który na samym początku podzielił się z fanami kilkoma dość istotnymi faktami: 

„Zanim zaczniemy, mam dla Was kilka ogłoszeń. Pilotażowy odcinek nadchodzącego szóstego sezonu TWD będzie największym epizodem jaki do tej pory został wyemitowany. Podczas jego kręcenie wykorzystano 654 zombie, jego premiera będzie miała miejsce w niedzielę 11 października bieżącego roku, a sam odcinek będzie trwać aż 90 minut

[małe wtrącenie redakcji, przez „90 minut’ rozumie się 60 minut serialu i 30 minut reklam]. Dodatkowo, na antenę wraca „Talking Dead”, który będzie miał również swoją edycję specjalną 23 sierpnia, gdzie to pokazane zostanie kilka nowości dotyczących nadchodzącego sezonu (…) No dobra, czas już chyba zaczynać. Z wielką przyjemnością przedstawiam Wam pierwszy oficjalny trailer szóstego sezonu „The Walking Dead””

       Trailer jest jak zwykle zmontowany w sposób rewelacyjny, dzięki czemu robi powalające wrażenie. Niemniej jednak, widzowie nauczeni doświadczeniem lat poprzednich powinni podejść do niego z lekkim dystansem, ponieważ faktyczny obraz sezonu szóstego może znacząco odbiegać od wcześniej promowanej formuły. 

EkipaSDCC2015

        Następnym punktem panelu było zaprezentowanie ekipy promującej „The Walking Dead„, która tym razem przybyła w lekko zmienionej formie. Przede wszystkim zabrakło Lauren Cohan oraz Roberta Kirkmana, który ze względów zdrowotnych musiał sobie odpuścić tegoroczne spotkanie. Obsada w geście solidarności zaopatrzyła się w koszulki oraz plakietki z wizerunkiem twórcy uniwersum „Żywych Trupów‚. Jeżeli chodzi o nowości, to dużym zaskoczeniem była obecność Sonequi Martin-Green oraz Lenniego Jamesa, którzy zostali wypromowania do głównej obsady w nadchodzącym sezonie. Niniejszy skład uzupełniony został przez Melissę McBride, Chandlera Riggsa i Michaela Cudlitza, dla których był to drugi udział oraz oczywiście stałych bywalców SDCC czyli producentów, Andrew Lincolna, Normana Reedusa, Danai Guriry i Stevena Yeuna. 

Ekipa2SDCC2015       Po prezentacji przyszedł czas na zasadniczą cześć panelu czyli dyskusję z obsadą. Jako pierwszy głos zabrał Scott Gimple, który poinformował, iż październikowa światowa premiera S6 TWD odbędzie się w najsłynniejszej hali sportowo-widowiskowej Nowego Jorku czyli Madison Square Garden. Bilety na to wydarzenie dające możliwości wzięcia udziału w pierwszym seansie pilotażowego epizodu oraz dyskusji z obsadą będą rozdawane przez AMC. Po tym ogłoszeniu Chris Hardwick przeszedł do pytań internautów. 

Ekipa5SDCC2015

CH: Czy sezon szósty będzie eksplorował ideowy konflikt pomiędzy Rickiem i Morganem czy raczej będzie to obraz fundamentalnych trudności wynikających z tego jak Grimes dowodził dotychczas grupą? 

Na to pytanie padła wyjątkowo lakoniczna odpowiedź ze strony showrunnera, która tak na dobrą sprawę nic, a nic nie wyjaśniła. Pierwszą rzeczą o jakiej wspomniał Gimple toto, że producenci pogrywają sobie z prawdą jeśli chodzi o zapowiedzi (jakbyśmy o tym nie wiedzieli). Niemniej dodał tutaj, że Rick faktycznie zmierzy się z pewnymi barierami dotyczącymi tego, jak podejmuje pewne decyzje oraz wykonuje określone zadania. Niektóre sprawy takie jak Reg czy Pete poszły w wyjątkowo niekontrolowanym kierunku, w skutek czego część z ludzi możliwe,  że pójdzie za nim w samo piekło, a części raczej zacznie patrzeć w zupełnie odmienny sposób. 

CH: Każdy z nas oczekuje flashbacków dotyczących przeszłości bohaterów. Czy dowiemy się czegoś o historii takich postaci jak Glen czy Sasha?

Odpowiedź znowu padła ze strony Gimple, który powiedział że można spodziewać się kilku falshbacków, ponieważ scenarzyści zabawili się z czasem serialu. Początkowo stwierdził, że będzie ich zdecydowanie mniej niż w sezonie poprzednim, jednakże kilkanaście minut później dodał, że jednak będzie ich ogromna ilość, przy czym obecnie pracuje nad jednym odcinkiem, który będzie całkowicie utrzymany w tym stylu.

CH: Kiedy grupa Wilków zaprezentowana w finale S5 odegra swoją rolę w S6? 

Na tapecie znowu showrunner i znowu w lakonicznej formie. Stwierdził, iż Wilki są częścią sezonu szóstego i ma nadzieję, że ich historia rozegra się w zaskakujący i nieoczekiwany przez widzów sposób. 

Ekipa3SDCC2015

Na krótką chwilę główny tok rozmowy zszedł z poważnych tematów fabularnych, skupiając się na sławetnej brodzie Ricka. Andrew Lincoln przyznał, że jego własna żona zbytnio za nią nie tęskni, natomiast dla niego samego pozbycie się jej było najdziwniejszym dniem zdjęciowym przez jaki przeszedł, ponieważ widok w lustrze stanowił wyjątkowo bolesne doświadczenie. 

Ekipa4SDCC2015

CH: Jak będzie wyglądała relacja pomiędzy Rickiem i Deanną biorąc pod uwagę fakt niezwykle traumatycznych wydarzeń z zeszłego sezonu?

Pytanie to było skierowane stricte do Andrew Lincolna, który stwierdził że pomiędzy tymi dwoma liderami widoczny jest wzajemny szacunek. W trakcie ostatnich trzech bądź czterech epizodów, Grimes wyostrza swój instynkt by przewodzić i pokazywać; uświadamia sobie, iż tak na dobrą sprawę znajduje się w grupie kompletnie niewinnych osób, które nie mają żadnego doświadczenia jak przetrwać w świecie zewnętrznym. Mimo wszystko jednak jego grupa miała wiele szczęścia, gdyż bramy Aleksandrii zostały przed nimi w pełni otwarte. W sezonie szóstym bardzo wiele treści będzie polegało na eksploracji zależności pomiędzy grupą. a Aleksandryjczykami współtworzącymi jedną społeczność. Na koniec Gale Ann Hurd dodała, że „dziką kartą” uzupełniający całość jest również Morgan, który wkracza w życie bohaterów z całkowicie niewiadomą ideologią.  

CH: Danai, jaka jest Twoim zdaniem opinia Michonne na temat Carol i taktyki obranej w Aleksandrii?

Zdaniem aktorki, Michonne zaczyna nadrabiać aspekty obecnego położenia Carol. W pełni rozumie, że to co ona robi jest realizowane dla dobra ogółu grupy. Nie ma wątpliwości co do tego, że priorytetem jest ochrona, utrzymanie wszystkich na szczycie oraz przy życiu. Wprawdzie styl Carol nie współgra ze stylem Michonne (ta optuje za scaleniem obydwu społeczności) niemniej nie będzie tu raczej wielkich spięć pomiędzy tą dwójką.   

CH: Steven, czy można wiedzieć z jakiej racji Glen nie zabił Nicholasa, skoro on aż krzyczał „weź mnie dobij, nie chcę żyć!”? 

Według Yeuna, Glen oraz Nicholas trafili w wyjątkowo kompleksową oraz wielowarstwową sytuację. Rhee widzi w zachowaniu swojego przeciwnika kawałek siebie samego, a ponadto ma pełną świadomość tego co znaczy przekroczyć granice. Można powiedzieć, że tak na dobrą sprawę wygrał, przy czym śmierć Nicholasa byłaby bezcelowa. Dla nikogo nie stałoby się to przecież przykładem. Glen starał się ochronić siebie samego, ponieważ przekroczenie tej cienkiej granicy stałoby się dla niego końcem. Zobaczył kim mógłby się stać, a czego chciał w tym właśnie momencie uniknąć. Znalazł w końcu miejsce dla siebie i własnej żony, w którym mogą wieść życie o którym zawsze marzyli. Jest to życie pełne normalności oraz człowieczeństwa. 

Lincoln-YeunSDCC2015

CH: Tym razem czas na Lenniego Jamesa. Lennie co Twoim zdaniem robił Morgan w trakcie jego całej absencji pomiędzy sezonami? Ponadto, jak jego obecność wpłynie na Ricka?

Na wstępie swojej wypowiedzi aktor zaznaczył, że to co działo się z Morganem na przestrzeni ostatnich lat zostanie przede wszystkim przedstawione w sezonie szóstym więc z wiadomych względów nie może tego wyjawić. W głównej mierze poszukiwał on Ricka, choć biorąc pod uwagę wydarzenia minionego finału, wolałby go jednak nie znaleźć. James nie raczył rozwinąć monologu w stronę wpływu granej przez niego postaci na Grimesa, niemniej stwierdził iż Rick był ostatnią osobą, którą Morgan znał co w połączeniu z faktem utraty wszystkich innych jego bliskich stało się powodem, dla którego postać ta opuściła King County i wyruszyła na poszukiwania dawnego przyjaciela. 

CH: Chandler, w jaki sposób Carl przechodzi przez proces adaptacyjny do warunków Aleksanrii? 

Riggs nie ma wątpliwości co do tego, że pierwszy kontakt Carla z Aleksandrią był mocno szokujący, ponieważ sytuacja z którą się spotkał sprawiała wrażenie jakby miała miejsce kilkanaście lat wcześniej. Oczywiście chłopak ma świadomość, że miejsce to jest bezpiecznych schronieniem, niemniej obok tego istnieje jeszcze ich bezbronność na zagrożenie stale funkcjonujące poza murami miasteczka. To sprawia, że Carl chce im pokazać jak to jest żyć w świecie, o którym społeczeństwo Aleksnadrii nie ma zielonego pojęcia. 

CH: Kolejne pytanie dla Sonequi Martin-Green. Możesz powiedzieć, co według Ciebie czeka Sashę w sezonie szóstym?

Pierwszą rzeczą na jaką aktorka zwróciła uwagę jest to, że Sasha cierpi na zespól stresu pourazowego, które jest wynikiem traumatycznych wydarzeń sezonu piątego. Jak wiadomo, postać ta sięgnęła samego dna jeśli chodzi o jej emocjonalność i stabilność psychiczną. Nadchodząca seria szósta powinna być dla niej swoistym wyleczeniem, znalezieniem celu i chęci do życia, co natomiast przełożyłoby się na właściwą reakcję względem śmierci najbliższych dla niej osób. 

Green-GuriraSDCC2015CH: Kolejne pytanie dla Melissy McBride. W jaki sposób Carol radzi sobie z problemami wynikającymi z ukrywania tego kim jest oraz do czego jest zdolna? 

Melissa nie odpowiedziała na zadanie jej pytanie z taką szczegółowością z jaką widzowie by tego oczekiwali, niemniej nadmieniła iż głównym celem Carol jest odkrycie kim są Aleksandryjczycy oraz do czego są zdolni. 

CH: Czas na Michaela Cudlitza. Kiedy nadszedł moment definiujący postać Abrahama oraz co cenisz w nim najbardziej. 

Na pierwszą część pytania padła zdawkowa odpowiedź, ponieważ według Michaela takowy moment dopiero nadchodzi. Co zaś się tyczy kwestii charakteru to najbardziej ceni on naturalną i czystą szczerość Abrahama, podejście do sytuacji takimi jakimi są oraz brak zakulisowych roszad. Na koniec swoje pięć groszy dołożył również Greg Nicotero, który stwierdził, że Abe dostaje najlepsze linie dialogowe co oczywiście było aluzją do kultowego już tekstu postaci z finałowego epizodu piątego sezonu.

McBrideSDCC2015

                Seria pytań internautów zakończyła się dość komicznie bo wielkim oburzeniem Normana Reedusa, który jako jedyny z całej obsady nie dostał żadnego poważnego pytania poza tymi dotyczącymi tego jak angażuje się w postać Daryla. Lekko niezręczna mimo wszystko sytuacja została rozładowana krótkim sms od Lauren Cohan, który Steven Yeun przeczytał praktycznie 7-tysięcznemu tłumowi: 

„Żałuję, iż nie mam możliwości być tak z wami wszystkim podczas naszego szóstego comic conu. Na chwilę obecną jestem u rodziny, ale moja druga rodzina siedzi właśnie za tamtym stołem w tamtym pomieszczeniu. Wszyscy tam zebrani kreują nasze show i sprawiają, że walka o życie i miłość podczas każdego sezonu jest jednym wielkim rollercoasterem. Mam nadzieję, że macie niesamowity weekend. Steven, weź na koniec powiedz coś zabawnego dobra?”

     Dalsza część panelu skupiła się już konkretnie na krótkich i zdawkowych pytaniach od zebranej w sali publiczności, które dotyczyły dość trywialnych kwestii. Ludzie interesowali się tym kto będzie większym zagrożeniem (Wilki lub horda), jak to jest wracać co roku na plan zdjęciowy lub kto z „The Wire” będzie następnie zakontraktowany do TWD. Aczkolwiek w dyskusji padły również ważne odpowiedzi. Dave Alpert podzielił się z publicznością informacją o tym, że ekipa „The Walking Dead” powiększy się o kolejne trzy nazwiska. Są to: 

  • Corey Hawkins, który wcieli się w postać komiksowego Heatha 
  • Ethan Embry, którego widzieliśmy po raz pierwszy w zaprezentowany trailerze
  • Merritt Wever (zwyciężczyni nagrody Emmy), która wcieli się w komiksową postać 

Również Norman doczekał się poważnego pytania dotyczącego przyszłości Dixona, który choć nie chciał iść do Alexandrii to jednak znalazł bezpieczne miejsce. Aczkolwiek jak to w tym serialu bywa, pozorna stabilność może się szybko rozlecieć ustępując miejsca nieoczekiwanemu ciągu zdarzeń. Na tym zakończył się natomiast cały panel szóstego sezonu „The Walking Dead

 Ekspozcja4 Ekspozycja1 Ekspozycja2 Ekspozycja3 Ekspozycja5 Ekspozycja6

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts