TWD S5 poster        Trzeba przyznać, że AMC nie próżnuje. Dopiero co opublikowali zdjęcia portretowe, a tu już kolejna dawka świeżych photosów promujących sezon 5. Cóż, nie pozostaje nic innego jak oglądać i nacieszyć nimi oko.

      

Zanim jednak przejdziemy do galerii zdjęć, chciałbym wam przedstawić oficjalny opis nadchodzącego materiału, który wczoraj wylądował na stronie Fox International Channel. Brzmi on następująco:

 

„Sezon czwarty „The Walking Dead” zakończył się w momencie, kiedy Rick i grupa zostali pozbawieniu broni, byli w mniejszości, a dodatkowo zamknięto ich w wagonie towarowym po to aby czekali na ponury koniec.

Sezon piąty rozpoczyna się kilka chwil po tym wydarzeniu. Opowiadał będzie historię przeplatającą w sobie prawdziwe motywacje ludzi z Terminusu, pełną nadziei perspektywę znalezienia szczepionki w Waszyngtonie, losy zagubionych członków grupy, nowe lokacje, nowe konflikty, a także nowe problemy w utrzymaniu ocalonych razem i przy życiu.

Historie będą się załamywać oraz łączyć. Bohaterowie odnajdą miłość i nienawiść, pokój i wojnę, spokój i terror. A wraz z próbami odnalezienia stałego miejsca, które będą mogli nazwać domem, podążać będzie za nimi jedno zasadnicze pytanie…

Po tym wszystkim co widzieli, po tym wszystkim co zrobili, po tym wszystkim co poświęcili, stracili i ulotnie się trzymali bez względu na tego cenę…

Kim oni tak naprawdę się stali?”

 

Jak widać, fabuła w założeniu ma być bardzo niepewna i enigmatyczna. Dodatkowo oparta została na podstawowym pytaniu egzystencjalnym, które towarzyszy nam od pierwszego sezonu.

    Sam pilotażowy odcinek sezonu piątego nosi nazwę „No Sanctuary”. Scenariusz został napisany przez obecnego showrunnera czyli Scotta M.Gimple, a jego reżyserią zajął się Gregory Nicotero.

 

NoSanctuary11

NoSanctuary2

NoSanctuary10

NoSanctuary9

NoSanctuary5

NoSanctuary12

NoSanctuary1

NoSanctuary15

NoSanctuary3

NoSanctuary8

NoSanctuary14

NoSanctuary4

NoSanctuary16

NoSanctuary7

NoSanctuary6

NoSanctuary13

NoSanctuary20

NoSanctuary19

NoSanctuary18

NoSanctuary17

 

 

A teraz mały przedsmak odcinka drugiego

5-02-1 5021 5024

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts