michonne miniseries

Na tegorocznym E3, czyli największej na świecie imprezie poświęconej grom komputerowym, twórcy popularnej, growej adaptacji The Walking Dead zapowiedzieli specjalną mini-serię, w której pierwszy raz dane nam będzie wcielić się w znaną z komiksu postać – Michonne. 

Gra ściśle nawiąże do fabuły oryginału – twórcy w 3 epizodach będą chcieli opowiedzieć nam o podróży, jaką odbyła Michonne między 126 a 139 zeszytem komiksu.

Nad zgodnością fabuły gry i komiksu czuwa twórca uniwersum TWD Robert Kirkman, który wypowiedział się także na temat wyboru głównej bohaterki mini-serii:

W wielu aspektach, osobowość Michonne jest odbiciem świata The Walking Dead. Jest brutalna, zimna i zepsuta na zewnątrz, ale głęboka w środku. Pozostaje pełna nadziei, starając się wyrwać z ciemności, która ją otacza. W naszych wysiłkach by zbliżyć ze sobą światy komiksu i gry od Telltale, nie było lepszej postaci, do zbudowania mostu między tymi produkcjami.

Z kolei Kevin Bruner, ko-producent gry komputerowej podziękował Kirkmanowi za możliwość współpracy przy projekcie:

Złożoność Michonne czyni ją idealną bohaterką dla przekonywującego, interaktywnego dramatu, którego fani oczekują od Telltale. Dzięki tej mini-serii, gracze doświadczą z jakimi wyzwaniami musiała zmierzyć się Michonne, a ich wybory nadadzą kształt jej wędrówce. Jesteśmy zaszczyceni tym, że Robert

[Kirkman] dał nam szansę by opowiedzieć tą historię, w jego uniwersum.

 

Do tej pory, jedynymi postaciami z komiksu z jakimi mogliśmy spotkać się w grze od Telltale byli Glenn Rhee oraz Hershel Green (w pierwszym sezonie serii).

Oczekiwana data premiery The Walking Dead: Michonne to jesień tego roku. Gra pojawi się na PC/Mac, Playstation 4, Xbox One, PS3, X360, Ios i urządzeniach z androidem. Twórcy poinformowali, że do uruchomienia mini-serii potrzebny będzie przynajmniej pierwszy odcinek sezonu drugiego gry The Walking Dead. Do czasu premiery może się to jednak zmienić.


 

Niestety jak na razie Telltale nawet nie zająknęło się na temat kontynuacji ich głównej interaktywnej serii, osadzonej w uniwersum The Walking Dead, opowiadającej historię nastoletniej Clementine.  Ze względu na spore „komplikacje” jakie pojawiły się w finałowym odcinku 2 sezonu, z niecierpliwością i ciekawością czekamy na kolejne informacje.