Oprawa muzyczna stanowi bardzo istotną stronę każdego filmu. Muzyka pomaga nadać odpowiedni, często bardziej poruszający, dramatyczny charakter niektórych scen. Chyba najbardziej podstawową różnicą między serialem a komiksem jest dźwięk. A za niego odpowiedzialny jest przez całą produkcję serialu Bear McCreary.

 

Poniżej możecie zapoznać się z sama osobą Beara McCreary’ego oraz z listą utworów jakie zostały użyte w poszczególnych scenach serialu w każdym sezonie.

 

Bear McCrearyBear McCreary – urodzony na Florydzie muzyk i kompozytor, który znany jest głównie z tworzenia muzyki filmowej. Studiował w USC Thornton School of Music pod okiem Elmera Bernsteina, amerykańskiego kompozytora filmowego („Siedmiu Wspaniałych”). McCreary znany jest m.in. z muzyki do Battlestar Galactica z 2004 roku czy serialu Terminator: Kroniki Sary Connor.

 

 

 

Na pierwsze miejsce na liście utworów stworzonych przez niego dla serii The Walking Dead zasługuje z pewnością muzyka z czołówki serialu.

 

 

Poniżej zestawienie całej ścieżki dźwiękowej użytej w poszczególnych sezonach i epizodach.

 

SEZON 1

SEZON 2

SEZON 3

SEZON 4

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts