The Walking Dead – serial telewizyjny wyprodukowany przez stację AMC, którego głównym twórcą jest Frank Darabont. Jest to adaptacja komiksu Roberta Kirkmana „Żywe trupy”, który również ma udział w procesie powstawania serialu. Premiera pilotażowego odcinka miała miejsce 31 października 2010 roku. Powstały dotychczas 3 sezony serialu, a jego kontynuacja jest już zapowiedziana przez twórców na kolejne lata. Miejsce akcji serialu to Stany Zjednoczone, głównie okolice Atlanty.

 

Rick„The Walking Dead” to historia Ricka Grimesa, zastępcy szeryfa z małego miasteczka Cynthiana. Jego życie jest ustabilizowane: ma stałą pracę z dobrą posadą, rodzinę, dom i wydaje się, że wiedzie im się całkiem dobrze. Pewnego dnia jego życie zmienia się nie do poznania. Zostaje postrzelony na służbie, po czym zapada w śpiączkę na około miesiąc. Po przebudzeniu się zastaje świat, jakiego nie znał sprzed postrzału. Opustoszały, pełen trupów, które wciąż żyją i zagrażają mu na każdym kroku. A musi on odnaleźć swoją rodzinę i zrobić wszystko, aby zapewnić im przetrwanie i bezpieczne nowe życie.

 

 

Poniżej możecie przeczytać o statuetkach zdobytych dzięki pracy całej ekipy „The Walking Dead”.

 

Ekipa The Walking Dead

 

Serial to nie tylko zabijanie zombie i akcja, choć tego w efektownym wydaniu też nie brakuje. Zamierzeniem twórców (tak samo jak Kirkmana w dziejach komiksu) jest pokazanie przede wszystkim przemiany ludzkiej psychiki w warunkach tak bardzo ekstremalnych i nienaturalnych. Świat wokół grupy Grimesa zmienił się, ale oni sami też już nie przypominają tych samych ludzi sprzed apokalipsy. Serial doskonale pokazuje psychikę bohaterów, ich strach, trudne decyzje i to ile kosztuje ich takie życie. Serial skoncentrowany jest na problemach grupy, ich życiu, relacjach w nowym otoczeniu oraz pokazuje, że nie tylko zombie stanowią dla nich zagrożenie.

 

Laurie Holden, Steven Yeun, Danai Gurira, Greg Nicotero Emmy 2011

 

Serial „The Walking Dead” okazał się jednym z najlepszych dramatów telewizyjnych z wyjątkową charakteryzacją i fabułą. Zyskał całą rzeszę fanów wyczekujących nowych odcinków i jakichkolwiek newsów związanych z dalszym ciągiem historii. Serial był już wielokrotnie nominowany do wielu nagród. Spośród 44 nominacji udało mu się zgarnąć 12 statuetek na przełomie tych niecałych 3 lat. Poniżej możecie zapoznać się z nagrodami oraz nominacjami, jakie zdobyli twórcy serialu i aktorzy.

 

2010  Afi

[fusion_old_table id=14 /]

 

2011 Emmy Eddie Saturny Złota Szpula

[fusion_old_table id=13 /]

 

2012 Emmy Satelity Satelity  Złota Szpula AfiSaturnySaturny

[fusion_old_table id=16 /]

 

2013

[fusion_old_table id=15 /]

 

Galeria zdjęć z rozdania nagród:

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts