Saturny       26 czerwca 2014 roku odbyła się oficjalna gala wręczenia nagród Saturn Awards, przyznawana przez Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films. W lutym redakcja Strefy The Walking Dead informowana Was, iż „The Walking Dead” w reżyseri Scotta M.Gimple nominowane było w aż 5 kategoriach. Oto jak prezentowała się lista:

  • serial został wyróżniony w kategorii „Najlepszy serial stacji kablowej” stając w szranki z takimi produkcjami jak, „American Horror Story: Sabat„, „Zawód: Amerykanin” czy „Dexter
  • do kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” została nominowana Melissa McBride wcielająca się od 2010 roku w postać Carol Peletier. Jej największa rywalką jest tym razem Kathy Bates za rolę Delphine LaLaurie (przypominamy, że w 2013 roku w tej samej kategorii wygrała Laurie Holden, która pokonała w ten sposób dwukrotną laureatkę Oscara Jessicę Lange).
  • w kategorii „Gościnny występ” wyróżniony został David Morrisey za wcielenie się w postać Philipa „Guberanatora” Blake’a. O nagrodę walczy z takimi aktorami/aktorkami jak Danny Huston, Stephen Collins, Robert Forster, Charlotte Rampling oraz Gina Torres.
  • w kategorii „Młody aktor/aktorka” swoje pierwsze wyróżnienie otrzymał Chandler Riggs za rolę Carla Grimes’a. Przeciwko niemu postawieni zostali Jack Gleeson, Mackenzie Lintz, Jared Gilmore, Colin Ford oraz Connor Jessup.
  • ostatnia nominacja przypada na kategorię „Najlepsze wydanie telewizyjne” w którym uwzględniono wersję DVD trzeciego sezonu serialu wydaną przez Anchor Bay

Z wielką przyjemnością chcemy powiedzieć, że tym razem flagowy serial stacji AMC, który od kilku lat święci na świecie przeogromne sukcesu, został wyróżniony przez Stowarzyszenie aż trzema statuetkami, stając się tym samym wielkim wygranym tegorocznej gali. 

Melissa

„The Walking Dead” podczas tegorocznej gali, reprezentowane było przez Melissę McBride

      Pierwszą statuetkę, którą zgarnął „The Walking Dead” było wyróżnienie w kategorii „Najlepszy serial telewizji kablowej”. „Żywe Trupy” zostały już drugi rok z rzędu docenione przez amerykańskich krytyków filmowych co dowodzi temu, jak dobrym materiałem raczył widzów czwarty sezon. Oprócz tego, potwierdza się również silna pozycja tytułu na rynku telewizyjnym. Pokonanie takich molochów jak „Dexter” czy „American Horror Story” to nie lada wyczyn.

Nagroda       Rok 2014 należy także do Melissy McBride. Aktorka wyszła z gali z Saturnem za „Najlepszą aktorkę drugoplanową w serialu dramatycznym”. W ten oto sposób tradycji stało się zadość ponieważ podobnie jak Laurie Holden, która w roku poprzedzającym pokonała Jessicę Lang, tak teraz i ona pozostawiła daleko w tyle swoją największą konkurentkę- laureatkę Oscara Kathy Bates.

Melissa i ScottOprócz tego, aktorce partnerowali Scott Wilson i…

       Ogromnym zaskoczeniem wieczoru była również wygrana Chandlera Riggsa w kategorii „Młody aktor/aktorka”. Jest to dla niego pierwsze, aż tak duże wyróżnienie, które ponadto stanowi ciekawy start pod przyszłe wyścigi po nagrody. Warto wspomnieć, iż figuruje on na liście propozycji nominacji do Emmy Awards, dlatego Saturn daje duże nadzieje na przyszłość.

Melissa i Michael  Michael Rooker!

       Tym razem ponownie nie poszczęściło się Davidowi Morrisseyowi. Choć jego gra i sposób wykreowania Gubernatora „Philipa” Blake’a były jednymi z najjaśniejszych punktów sezonu czwartego, to jednak Stowarzyszenie nie uznało tego za wystarczające, w efekcie czego aktor już drugi rok z rzędu wyszedł z gali z pustymi rękami. Nagroda powędrowała do Roberta Forstera za jego rolę w „Breaking Bad”. Mamy jednak nadzieję, że przyszłe projekty Davida przyniosą mu należyte wyróżnienie.

       „The Walking Dead” jako serial przegrało również w kategorii „Najlepsze wydanie telewizyjne”. Statuetkę otrzymał serial „Star Trek: The Next Generation” za sezon trzeci, czwarty oraz piąty.

       Podsumowując, „Żywe Trupy” zaliczają fantastyczny skok w słupkach popularności. Oprócz tego, że ilość widzów rośnie z miesiąca na miesiąc, to serial na domiar wszystkiego jest czarnym koniem wyścigów po nagrody. Z naszej strony nie pozostaje nic innego, jak pogratulować ekipie TWD oraz życzyć przyszłych sukcesów. Oby Emmy Awards było tak przychylne jak Saturny.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts