Saturny      Rozdanie nagród Saturn Awards za nami. Podobnie jak i w roku poprzednim, tak i tym razem „The Walking Dead” okazało się wielkim wygranym gali (choć uplasował się na pierwszym miejscu ex aequo z serialem stacji NBC „Hannibal„), zgarniając statuetki za trzy spośród sześciu kategorii, w których tytuł był nominowany. Jest to niebywały sukces ekipy „Żywych Trupów„, szczególnie z tego względu iż ich serial już od dobrych kilku lat nie może przebić się przez silną konkurencję w wyścigach po inne prestiżowe wyróżnienia telewizyjne.

      

Lincoln1

Andrew Lincoln

McBride5

Melissa McBride

       Redakcja Strefy The Walking Dead z przyjemnością informuje, iż TWD zgarnęło statuetkę za jedną z najważniejszych kategorii czyli „„Najlepszy serial telewizji kablowej„. Jest to już trzeci raz z rzędu kiedy to produkcja AMC wybiła się ponad swoich konkurentów, pozostawiając ich daleko w tyle. A konkurencja wcale nie była byle jaka; w końcu seria „American Horror Story” to mocna marka, która co roku startuje po Złote Globy.

Gimple-KinneyEmily Kinney w towarzystwie Scotta M.Gimple

Kinney-McBride-Brown

Melissa McBride oraz Emily Kinney w towarzystwie Yvette Nicole Brown

       Dwie kolejne statuetki powędrowały natomiast do rąk obsady aktorskiej. Już drugi rok z rzędu w kategorii „Najlepsza aktorka drugoplanowa” wygrała Melissa McBride, która wciela się w uwielbianą przez rzeszę widzów Carol Peletier. Ciekawe czy uznanie jakie Melissa zgarnęła za swój występ w piątym sezonie zagwarantuje jej miejsce na liście nominowanych do tegorocznych nagród Emmy

McBride3

Melissa McBride

Galę ze statuetkę opuścił również Andrew Lincoln, dla którego jest to pierwsza wygrana spośród trzech nominacji w kategorii „Najlepszy aktor pierwszoplanowy”, które otrzymał na przestrzeni lat 2011-2015. Można powiedzieć, że w jego przypadku sprawdziło się powiedzenie „do trzech razy sztuka„. Warto jednak wspomnieć, że nie był on jedynym który święcił triumf. W tym roku zaszła pewna zmiana i wygranych było dwoje. Drugim z nich okazał się Hugh Dancy wcielający się w postać Willa Grahama we wspomnianym już wyżej serialu „Hannibal„.

Lincol4

Andrew Lincoln

       Na koniec artykułu trochę nieprzyjemnych wiadomości. Rozdanie Saturnów w roku 2015 nie było owocne dla wszystkich członków ekipy „The Walking Dead„. Nominowani do wyróżnień aktorskich Norman Reedus („„Najlepszy aktor drugoplanowy”), Emily Kinney („Najlepsza aktorka drugoplanowa”), Chandler Riggs („Młody aktor/aktorka”) oraz Andrew J.West („Gościnny występ”) musieli obejść się smakiem ponieważ statuetki powędrowały kolejno do:

  • Laurenca Fishburne’a („Hannibal„) 
  • Melissy McBride („The Walking Dead„)
  • Maisie Williams („Gra o Tron„)
  • Wentwortha Millera („The Flash„)

Kinney1

Emilly Kinney

       To by było na tyle w sprawie tegorocznego rozdania nagród Saturn Awards. „The Walking Dead” ponownie okazało się ulubionym serial amerykańskiej widowni (aczkolwiek nie tylko tej) zgarniając statuetki w najbardziej kluczowych kategoriach. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać na listę nominacji do Emmy Awards, o które AMC mocno zabiega już drugi rok z rzędu. Nawet jeżeli TWD jako spójna całość nie łapie się w kryteria Akademii, to przynajmniej kwestia aktorstwa powinna być przez krytyków doceniona, ponieważ ta stoi w niektórych przypadkach na naprawdę wysokim poziomie.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts