zombieSpis rzeczy czyli wszelkiej maści filmy o zombie o jakich można było usłyszeć!

Zaczynając tworzyć tą listę, myślałam o tych filmach które mi się naprawdę podobały. I tych godzinach spędzonych na  „oglądaniu” wielu gniotów.

Myślałam o tych które straszyły, bawiły, rozśmieszały, ale również dawały w jakiś perfidny sposób do myślenia.

I zaczęłam spisywać. I spisywałam, spisywałam? I im więcej znalazłam tym więcej chciałam obejrzeć, mimo świadomości, że wiele z tych filmów nie powinno nawet zaistnieć. Porażki totalne.

Ale są gusta i guściki, a o gustach się nie dyskutuje. Mnie się podoba jedno, Aniołowi drugie a Wam pewnie jeszcze coś innego. Więc żeby być jak najbardziej obiektywną i skrupulatną zrobiłam listę wszystkich filmów (jakie udało mi się znaleźć), jakie wyszły o zombie, z zombie w tle, lub przynajmniej przez chwilę udawały zombie. Zarówno te w których zombie są szybkie, jak i te w których są wolne, w których żeby zostać zombie trzeba być ugryzionym, bądź jest to wirus, czy też opętanie co sprawia że wyglądają jak zombie lub też inne żyjące trupy. Komedie, sci-fi, akcja, animacja, horror, western. Nie widziałam jeszcze wszystkich więc jeśli uznacie, że nie są do końca o zombie, to trudno.  Nie oceniam tych filmów, obejrzyjcie i oceńcie sami.

Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy, to są bowiem filmy o/z zombie/zombiefikacją/wirusem ożywiającym truposzy, zmutowanymi ludźmi przypominającymi zombie i generalnie chodzącymi zwłokami!

 

Spis filmów o Zombie znajdziecie pod TYM linkiem (ponad 200 pozycji).

 

PS. Jeśli uważacie, że jakiegoś filmu tu zabrakło, dajcie znać, uzupełnię listę!

Rudzia

Wierzę w zom­bie. Zom­bie nie ma żad­nych uczuć, wy­konu­je je­dynie pod­sta­wowe fiz­jo­logiczne pro­cesy. Jas­na, cho­lera, cza­sem sądzę, że apo­kalip­sa tych stworzeń już daw­no nastąpiła, tyl­ko jes­teśmy zbyt śle­pi, by to doj­rzeć.
Lub sa­mi jes­teśmy jed­ny­mi z nich. Żywe tru­py. Ha! Wszys­cy ni­mi jes­teśmy, w mniej­szej lub całko­witej części.

More Posts