Narodziny GubernatoraAutor  „Żywych trupów” postanowił dostarczyć swoim czytelnikom i fanom serii o zombie jeszcze jedną pozycję, która bezpośrednio dotyka tematyki wybuchu epidemii oraz zdarzeń jakie miały miejsce tuż po niej. Kirkman zapowiedział, że będzie to trylogia pisana razem z udziałem amerykańskiego pisarza specjalizującego się głównie w thrillerach Jaya Bonansinga. Książka otwierająca ten cykl „Narodziny Gubernatora” ukazała się w polskiej sprzedaży 9 listopada 2011 roku i opowiada całą historię tytułowego Gubernatora. Pokazuje, jak Philip Blake stał się tym, kogo możemy oglądać i w komiksie i w serialu – bezwzględnym przywódcą nie znającym sprzeciwu, kierującymi się własnymi chorymi zasadami. Poznajemy na stronach książki jego przemianę oraz jakim był człowiekiem zanim został Gubernatorem na czele Woodbury. Książka świetnie rozbudowuje wątek tej złożonej postaci, przesiąkniętej złem, ale jednocześnie mającej wiele różnych predyspozycji i potrafiącej inteligentnie planować swoje zemsty i działania. „Narodziny Gubernatora” skupiają się przede wszystkim na przemianie bohaterów, na ich psychice, która nieudolnie, wraz z zmieniającym się światem i ginącym porządkiem społecznym, również ulega niebezpiecznej przemianie.

 

 

R. Kirkman podczas New York Comic-Con 2011

R. Kirkman podczas New York Comic-Con 2011

 

 

Road To WoodburyRok po ukazaniu się pierwszej powieści Kirkman wyszedł z propozycją przedstawienia swojego zombieświata w formie kolejnej powieści – „Droga do Woodbury” jako sequel wcześniejszej książki. Opowiada historię Lilly Caul i jej grupy w świecie pogrążonym w panice z powodu wybuchu epidemii. Świat pokazany z perspektywy Lilly, w którym już nie jest bezpieczna i każdy dzień jest pełen obaw i czyhających na nią niebezpieczeństw. Aż w końcu pojawia się odpowiednie miejsce, które można by nazwać nowym domem – Woodbury, za murami którego rządzi ktoś o wiele bardziej przerażający niż żywe trupy. Książka miała premierę w USA 16 października 2012, natomiast ukazanie się polskiego wydania zaplanowane jest na kwiecień 2013.

 

 

Jay Bonansinga, współautor "Narodzin Gubernatora" oraz "Drogi do Woodbury"

Jay Bonansinga, współautor „Narodzin Gubernatora” oraz „Drogi do Woodbury”

 

 Książki Roberta Kirkmana z pewnością dostarczą nam wielu informacji na temat świata zombie oraz bohaterów wystawionych na ciężkie próby, które stały się dla nich codziennością i teraz generują ich życie, działania i decyzje. Każdy kto jest zainteresowany tematem zombie i fanem serii „Żywe trupy” zainteresuje się tym, co Kirkman ma nam jeszcze do zaoferowania. A w planach przed nami jeszcze jedna powieść kończąca trylogię rozszerzającą  wydarzenia komiksowe.

 

Rise of the Governor

Tytuł oryginalny:

The Walking Dead: Rise of the Governor

Autorzy: Robert Kirkman, Jay Bonansinga

Wydawnictwo amerykańskie: Thomas Dunne Books

Wydawnictwo polskie: Sine Qua Non

Polskie tłumaczenie: Bartosz Czartoryski

Okładka polska: Robert Sienicki

 

Opis z okładki:

Gubernator. Ten rządzący Woodbury despota znany jest z własnego, chorego poczucia sprawiedliwości: w jej imieniu zmusza więźniów do walki z zombie ku uciesze miejscowych, a tym którzy wejdą mu w drogę, odcina ręce i nogi. Kiedy tylko pojawił się w komiksowym cyklu „Żywe trupy” został okrzyknięty przez magazyn Wizard „Złoczyńcą roku”, a jego postać do dziś wzbudza wśród czytelników kontrowersje.

Nadszedł czas, by sięgnąć do korzeni. Dzięki tej książce dowiesz się jak Gubernator stał się tym, kim jest, jak trafił do miejsca, w którym po raz pierwszy ujrzeli go fani serii, i co sprawiło, że wykurzył Ricka i jego towarzyszy z bezpiecznej przystani.

Wybierz się w podróż po świecie, gdzie człowiek musi walczyć nie tylko o swoje życie, ale i duszę. Stań na krawędzi przepaści, na której dnie spoczywa ludzkość. Zobacz, jak powstaje legenda. Bądź świadkiem narodzin Gubernatora.

 

Jealouss

Redaktorka Strefy. Odpowiedzialna za przegląd i aktualizację broni, pojazdów i fabuły komiksu „Żywe trupy”. Na stronie publikuje także newsy oraz sprawdza teksty pozostałych redaktorów.

Prywatnie pasjonuje się filmami i kocha kino. Najlepszym obejrzanym filmem 2013 roku jest Żyć Wasilija Sigariewa.

Ulubioną postacią w serialu jest Michonne. Żadnego serialu nie obejrzała w całości poza „The Walking Dead”.

Filmwebowy profil.

 


„Opposition all around feedin’ off your soul, trying hard to swallow up your hope”

More Posts