O tym, że Youtube nie wygląda dziś tak jak te 10 lat temu każdy chyba wie. Polityka, w którą stronę zmierza ten serwis w końcu doprowadzi do jego upadku. Walka o prawa autorskie moim zdaniem przekracza już wszelkie granice. 

stop-youtube

W Polsce do niedawna zagrażała nam ACTA, w USA mają SOPA i inne badziewia. W związku z tym stacja AMC przeprowadza istne naloty na kanały w serwisie youtube udostępniające wszelkie materiały związane z The Walking Dead. Powód tego musi być tylko jeden: od popularności serialu po prostu w d… się poprzewracało. Nikt przecież nie podaje, że trailer z serialu to film jego autorstwa, a przyczynia się to znacznie dodatkowej i bezpłatnej reklamie serialu. Jest wiele serwisów (takich jak my) dorzucających napisy w swoim ojczystym języku do trailerów, sneek peaków, promo, krótkich wstawek, ogółem wszystkim co związane z serialem. 

 

O ile w Polsce bez przeszkód można publikować takie treści (urywki pełnego utworu), o tyle w USA musi być na to prawny haczyk. W związku z powyższym mamy do Was prośbę. Jeżeli na jakiejś podstronie/wpisie/newsie jakiś zamieszczony filmik nie działa – dajcie nam o tym znać w komentarzu. Będziemy na bieżąco poprawiać abyście dalej mogli oglądać zamieszczone treści.

 

I jeszcze na koniec pytanie do Was: znacie jakieś serwisy hostujące filmiki poza Youtube i Anyfiles? Ważne dla nas jest to aby film można było wstawić na stronę i dograć do niego napisy.

Angel

Ojciec założyciel, pomysłodawca i administrator Strefy. Odpowiedzialny za aspekty techniczne, kontrolę jakości i czuwanie nad wszystkim co wpływa na stronę (czasem musi nawet odprawić obrzędy odganiające deszcz). Prowadzi Strefowy Fanpejdż na Facebook’u. Czasem skrobnie jakiegoś niusa odnośnie serialu. Często i gęsto spoileruje na forum.

Prywatnie miłośnik żeglarstwa, podróży i filmów (zombie/post-apo/katastroficzne).
Podobno nie lubi seriali.

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook