GAMESCOM2013

 

Na tegorocznych targach Gamescom pojawiło się trochę informacji na temat nadchodzących gier z żywymi trupami. Zebrałem je w krótkim artykule, w dużym skrócie: zaprezentowano gameplay oraz zwiastun tworzonej na konsolę nowej generacji trzeciej odsłony serii Dead Rising, wypuszczono też filmiki z Plants vs Zombies: Garden Warfare oraz powiedziano co nieco na temat Dead Island: Epidemic. Więcej informacji w rozwinięciu…


 

Na pierwszy plan wysunął się gameplay z tworzonego przez Capcom Dead Rising 3. Producenci wyraźnie postawili na mroczniejszą stylistykę, choć odbija się ona głównie w oprawie graficznej. Nie zrezygnowano bowiem z sztandarowych dla serii rozwiązań –  tworzenie szalonych broni nadal pozostanie na porządku dziennym, co więcej – będzie możliwe w dowolnym miejscu.  Sam świat ma zaoferować nam ogromne liczby zombie na ekranie oraz pojazdy, które podobnie jak broń będziemy mogli ulepszać, by siać jeszcze większe spustoszenie. Co ważne, misje nie będą wymagały ukończenia w określonym momencie, choć pojawi się specjalny tryb, który pozwoli nam zmierzyć się z płynącym czasem. Ciekawostką jest wykorzystanie aplikacji Smart Glass dostępnej na tabletach i smartfonach, która przyda się do zbadania mapy, wyszukania ciekawych miejsc lub wezwania na danym terenie wsparcia z powietrza.

 

 

 Udostępniono także wykonany w technologii CGI zwiastun gry.

 

 

 


 

Wśród targowych newsów znalazło się miejsce dla Plants Vs Zombies Garden Warfare. Twórcy uraczyli nas filmikami prezentującymi nowych przeciwników wśród zombie oraz tryb Boss mode. Gra korzysta z podstawowych założeń serii, pozwalając jednak na przejęcie bezpośredniej kontroli nad walczącymi z zombie roślinami. Akcja toczy się z perspektywy trzeciej osoby, gracz atakuje nieumarłych oraz stawia na ich drodze mniejsze jednostki obronne.

 

 


 

Paru informacji doczekali się też zainteresowani zapowiedzianym niedawno Dead Island Epidemic – grą typu MOBA, osadzoną w uniwersum stworzonym przez rodzimy Techland. Dowiedzieliśmy się,  że za produkcję tytułu odpowiada studio Stunlock. Gra umożliwi zabawę trzech czteroosobowych grup odpierających ataki zombie i rywalizujących ze sobą. Sama rywalizacja skupi się na przejmowaniu specjalnych punktów na mapie, bądź wykonywaniu określonych zadań. Cały czas potrzebna będzie współpraca pomiędzy członkami zespołu,  a w walce z żywymi trupami pomoże system wytwarzania broni. Wystartowały już zapisy na beta-testy produkcji dostępne pod tym adresem. Twórcy udostępnili też parę screenów z gry.

    

 


 

Na targach znalazło się też miejsce dla popularnego Day Z,  które jeszcze do niedawna pozostawało modem do gry ARMA II. Samodzielna wersja produkcji cały czas powstaje,  a dzięki targom można było zobaczyć jak prezentuje się w akcji. Rozgrywkę komentuje twórca tytułu Dean Hall. Producent zachwala łatwiejszy niż w pierwowzorze dostęp do ekwipunku, system odnoszenia ran oraz elementy survivalowe.

 

 


 

Na deser nowe screeny z nadchodzącego Dying Light, o którym więcej przeczytać można w tym artykule.

 

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts