1

 Okres od styczna do maja to czas nominacji jak i ogłoszenie wyników do czterech najważniejszych nagród w świecie filmu jak i telewizji. Mowa oczywiście o niczym innym jak Oscarach, Złotych Globach, Saturnach oraz Emmy. Jak wiadomo twórcy zabijają się wręcz o każdorazowe uwzględnienie ich produkcji w tych prestiżowych nagrodach, ponieważ stanowią one pewnego rodzaju wyznacznik jakości. Nie inaczej jest z samym „The Walking Dead”, hitem stacji AMC prowadzonym przez takich reżyserów jak Frank Darabont, Glen Mazzara oraz Scott M.Gimple. Twórcy raczej nie kryli swojego zadowolenia z kolejnych nominacji, których uzbierali już dość sporą ilość. Precyzując, aż po dzień dzisiejszy „TWD” uzbierało ich 56. Teraz jednak pojawia się pytanie ile z nich dotyczy sezonu trzeciego? Dla wielu widzów S3 był pretendentem do tegorocznych nagród. Gros osób widziało w serialu silnego zawodnika mogącego konkurować z takimi guru jak „American Horror Story” tudzież ‚Mad Man”, którego szanse na wygraną były nader wysoko.

 

  images  imagese  220px-Saturn_Award

Niestety rzeczywistość pokazała swoje. Oczywiście o Oscarach „Żywe Trupy” mogą już na starcie zapomnieć ze względów każdemu znanych. Może kiedyś, w niedalekiej przyszłości rozszerzą nominacje o sferę telewizji. Wracając jednak do meritum, jak tam sytuacja plasuje się w przypadku pozostałej trójki? Niestety, ale tegoroczne Złote Globy również były poza zasięgiem serialu. Rzekomy silny kandydat, którym miało być ‚The Walking Dead” odpadł już w przedbiegach pozostając daleko w tyle. Co za tym idzie, można powiedzieć, iż Akademia była wręcz bezlitosna dla najnowszego dzieła Mazzary. No to może w przypadku Emmy będzie lepiej? Cóż, o tym przekonamy się dopiero w maju, ale patrząc przez pryzmat poprzednich lat, szanse na nominację są znikome. Skoro tu nie, tam nie, to może Saturny były łaskawsze? No i tutaj już było o wiele łatwiej. Wszakże jest to nagroda trochę niższej rangi niż pozostałe wymienione, ale liczy się sam fakt. Teraz pytanie: czy jest się z czego cieszyć?

„The Walking Dead” zdobył aż cztery nominacje do tegorocznych Saturn Awards. Wymieniając po kolei każdą z osobna:

-nominacja dla najlepszego serialu telewizji regionalnej

-nominacja dla najlepszego aktora telewizyjnego (Andrew Lincoln)

Andrew_Lincoln_2012

-nominacja dla najlepszej drugoplanowej aktorki telewizyjnej (Laurie Holden)

Laurie+Holden+13th+Annual+AFI+Awards+Arrivals+22wdnIYpbGtl

-nominacja dla najlepszego drugoplanowego aktora telewizyjnego (David Morrissey)

David+Morrissey+Eagle+UK+Film+Premiere+WN274toyYsrl

Niemniej jednak to nie wszystkie nominacje dla „The Walking Dead”. Wszakże pozostałe nagrody są jedynie „dodatkiem”, a czasami jedynie potwierdzeniem względnego sukcesu, lecz nie zmienia to jednak faktu, iż warto o nich wspomnieć.

-People Choice Awards

  • nominacja dla najlepszego serialu dramatycznego
  • nominacja dla najlepszego serialu sci-fi/fantasy

-Young Artist Awards

  • najlepsze wystąpienie w serialu telewizyjnym- pierwszoplanowy młody aktor (Chandler Riggs)
  • najlepsze wystąpienie w serialu telewizyjny- drugoplanowa młoda aktorka (Madison Lintz)

I tak się oto plasują tegoroczne podboje „Żywych Trupów”. Dla jednych pewne nominacje mogą być sporym zaskoczeniem, dla innych nie, ale nie zmienia to faktu, że serial został choć w minimalnym stopniu doceniony. Teraz pytanie czy zasłużenie?

 

Spis pozostałych nagród i nominacji znajdziesz tutaj: Nagrody i nominacje The Walking Dead

 

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts