the-walking-dead-no-mans-land-trailer-tile-980

AMC nie próżnuje. Stacja znów postara się wkupić w łaski graczy i zrehabilitować po pierwszej, niezbyt udanej, firmowanej jej znaczkiem produkcji – The Walking Dead Survival Instinct (recenzja). Tym razem twórcy serialowego sukcesu marki postanowili spróbować swoich sił na urządzeniach mobilnych, zapowiadając osadzoną w serialowym uniwersum grę – The Walking Dead: No Man’s Land.  

 

Produkcja przygotowywana jest w porozumieniu z AMC przez studio Next Games, w którego skład wchodzą byli pracownicy Rovio, Disney oraz Supercell. Gra pozwoli nam wcielić się w dowódcę grupy ocalałych, podobnej to tej znanej z serialowej historii. Dowodzenie drużyną w dużej mierze polegać będzie na podejmowaniu strategicznych decyzji, takich jak wybór bezpiecznego schronienia czy określenie sposobu radzenia sobie z hordami żywych trupów. Ważny okaże się także stan moralny naszych podopiecznych, zależny od postanowień obranych w trakcie gry. Twórcy zapewniają, że starają się jak najlepiej oddać klimat i główne motywy z serialu. Wypuszczono także pierwszy zwiastun mobilnego TWD:

Nie chciałbym być złośliwy, ale wygląda na to, że ktoś lekko inspirował się trailerem pewnej, innej zombiaczej produkcji (w końcu jak brać przykład to od najlepszych). Obecność w zespole Next Games, weteranów mobilnej branży, pozwala jednak myśleć o grze w pozytywnych barwach. Tytuł ukaże się na systemach IOS oraz Android, wraz z premierą drugiej połówki piątego sezonu The Walking Dead (początek 2015).

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts