Dead Island Epidemic

Choć nasz polski Techland pochłonięty jest pracami nad nową „zombiaczą” produkcją – Dying Light (przeczytaj o Dying Light tutaj), to seria Dead Island, która rozpoczęła ich przygodę z żywymi trupami, ma się całkiem dobrze, co więcej – właśnie zapowiedziano jej kolejną odsłonę.

Dla niektórych, już sama informacja o powstającym Dead Island: Epidemic mogła stać się niemałym zaskoczeniem. Prawdziwego namieszania narobił jednak fakt, że nowi twórcy  (projektem nie zajmuje się Techland, a inne nieznane jeszcze z nazwy studio) porzucili  formułę action RPG z pierwszej osoby na rzecz młodego gatunku gier –  MOBA (Multiplayer Online Battle Arena),  przez wydawce Deep Silver zwanego pieszczotliwie ZOMBA.  Sens rozgrywki, w krótki ale treściwy sposób przedstawili sami twórcy: ?trzyosobowe zespoły będą ze sobą rywalizować w desperackiej walce o przetrwanie? – wszystko w znanym uniwersum Dead Island. Co ważne, gra oparta będzie na systemie Free to play i dostępna jedynie na PC.

Więcej informacji o DI:Epidemic przyniosą z pewnością nadchodzące targi Gamescom.

 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts