Sezon trzeci „The Walking Dead” pod przewodnictwem Glena Mazzary stał się wręcz zabójczym dla serialu, zarówno w znaczeniu dosłownym jak i w przenośnym. Oprócz masowych zgonów znaczących dla fabuły bohaterów, które objęły jak dotąd 7 głównych postaci, może się on poszczycić również uśmierceniem aż 7 drugoplanowych oraz około 30 statystów (mamy świadomość, że nie grają integralnej roli, ale bez nich serial by w pewnym sensie nie istniał). Spotkało się to oczywiście ze sporą krytyką zarówno środowiska krytyków filmowych jak i widzów, którzy musieli pożegnać się z ogromem lubianych przez nich osób. Jednak jak to zwykle bywa, nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Gromkie roszady wykonywane wśród naszych protagonistów wniosły sporo wolnego miejsca. Pojawiało się zatem pytanie: czyjego debiutu będziemy świadkami w nadchodzących miesiącach? Sprawa ta była mocno trzymaną tajemnicą przez praktycznie połowę bieżącego roku. Oczywiście aż do dnia dzisiejszego. Z racji odbywającego się w tym czasie nowojorskiego zjazdu Comic Con do opinii publicznej podano iż na tapecie czwartego sezonu „Żywych Trupów” ujrzymy dwójkę najbardziej rozpoznawanych bohaterów serii.

      Kim zatem są ci tajemniczy bohaterowie? Dla czytelników komiksu odpowiedź powinna być dziecinne prosta i sama się nasuwać. Otóż chodzi o długo wyczekiwany przez fanów Abraham team o który tak rzewnie dopytywali się ostatnimi czasy. W rolę Forda wcieli się znany z serialu CSI: Kryminalne Zagadki Miami aktor Michael Cudlitz. Oto jak prezentuje się w swojej roli:

55282.6Dodatkowo należy nadmienić iż dokładnie w tym samym czasie staniemy się świadkami pierwszego pojawienia się Dr Eugene’a Portera odgrywanego przez Josha McDermitta. Jego oficjalnego zdjęcia jeszcze wprawdzie nie ma, więc z racji tego iż jest to mało znany aktor zaprezentujemy go w codziennym wydaniu.

josh-mcdermittOczywiście czym byłby ten skład bez pięknej hiszpanki Rosity Espinosy. W tę postać wcieli się popularna dzięki serii filmowej „ZmierzchChristian Serratos.

christian-serratos-1787122960Obok wprowadzonego dużo wcześniej Boba Stookey’a są to trzy „najgorętsze” debiuty czwartego sezonu „The Walking Dead”. Pytanie jednak czy to wszystko czego możemy się spodziewać w nadchodzącym materiale? Nie! Twórcy mają w zanadrzu szereg innych postaci, które zostaną wprowadzone wraz z rozwojem fabuły. Należą do nich:

 • Tara odgrywana przez aktorkę Alannę Masterson (duże prawdopodobieństwo na jej promocję do regularnej obsady)
 • Morgan Jones odgrywany przez Lenniego Jamesa (postać drugoplanowa)
 • Don odgrywany przez Danny’ego Vinsona (postać epizodyczna)
 • Zack odgrywany przez Kyle’a Gallnera (postać drugoplanowa)
 • Patrick odgrywany przez Vincenta Marellę (postać drugoplanowa)
 • Tony odgrywany przez Davi Jay’a (postać epizodyczna)
 • Julio odgrywany przez Santiago Cirilo (postać epizodyczna)
 • Melody odgrywana przez Audrey Marin Anderson (postać epizodyczna)
 • Jeanette odgrywana przez odgrywana przez Sherry Richards (postać epizodyczna)
 • Jack (aktor nieznany)
 • Erin (aktorka nieznana) 

      Tak oto plasuje nam się lista nowych ocalonych, którzy zasilą szeregi małej społeczności Ricka Grimesa. Czy uda im jednak zapełnić pustkę po takich bohaterach jak Andrea, Lori czy Merle, którzy stali się wręcz twarzą tytułu i dla wielu nieodzownym elementem wysokiej jakości serialu? O tym przekonamy się już jutro lub w nadchodzących kolejnych epizodach.

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts