twd_s4-b_feb2014

 

       Druga część czwartego sezonu „The Walking Dead” powraca w swoim wielkim stylu za niemalże dwa dni. Już od 9 lutego widzowie ponownie będą mogli zasiąść przed ekranami telewizorów w celu kontynuowania dość tragicznej historii Ricka Grimes’a – szeryfa usilnie walczącego o przetrwanie w świecie spustoszonym przez apokalipsę zombie. Zarówno on  jak i pozostali bohaterowie uniwersum zmuszeni zostaną do niezwykle burzliwej walki o własny byt, po tym jak utracili jedyną stabilną rzecz w ich życiu czyli więzienie. Miejsce, o które tak usilnie zabiegali i które okupili wieloma bolesnymi stratami, zostało im brutalnie odebrane przez Philipa „Gubernatora” Blake’a i jego chore ambicje dotyczące tworzenia nowego ładu oraz porządku w świecie. Ponownie rozbici, ponownie załamani, ponownie postawieni na krawędzi. Czy kiedykolwiek do siebie wrócą, czy przetrwają, czy udźwigną to co ich czeka? Na te jak i inne pytania odpowiada Robert Kirkman w najświeższym wywiadzie udzielonym na łamach serwisu The Hollywood Reporter.

 

THR: Rick znajduje się obecnie w bardzo ciężkim stanie, a sam Carl jest wściekły na niego za śmierć Hershela oraz możliwe, iż także Judith. Czego możemy się zatem spodziewać w kwestii rozwoju relacji pomiędzy tą dwójką?

„Pierwszy epizod

[„After”], który pojawi się po przerwie jest niezwykle intensywny, przy czym w bardzo dużym stopniu przyczyni się do rozwinięcia tych relacji w dość krótkim czasie. Wkraczając w ten odcinek zobaczycie Carla jak i Ricka w całkowicie odmiennym położeniu, a progres który tutaj dokonają będzie miał swoje przełożenie jak i kontynuację w nadchodzącym półsezonie. Możecie być także pewni, że pod koniec zobaczycie jeszcze jeden zwrot w ich wzajemnych stosunkach. Nie ma wątpliwości co do tego, iż pomiędzy tą dwójką wiele się jeszcze wydarzy, mimo tego że zamierzamy skupić się na wszystkich bohaterach. Rozpoczynając drugą część sezonu czwartego, ujrzycie wiele zmian, szczególnie kiedy mówimy tutaj o Ricku oraz Carlu.”

 

THR: Jak szybko los Judith zostanie nam ujawniony?

„Z całą pewnością zostanie to rozwiązanie, niemniej powiedzenie na dzień dzisiejszy kiedy to nastąpi będzie w pewnym stopniu spoilerem. Bez cienia wątpliwości dostaniemy odnośnie tego odpowiedź, jednakże nie oczekiwałbym jej w szybkim tempie”

 

THR: Jakiego rodzaju reakcji można spodziewać się ze strony Ricka oraz Carla odnośnie losu małej patrząc na to jak wątłe ich relacje się stały?

„Patrząc na to jak sprawy wyglądają na ten moment, Rick oraz Carl są pozostawieni sami sobie i mają pełny powód do przypuszczeń iż ona nie żyje. Co za tym idzie, jest to rzeczą która maksymalnie ich obciąży i postawi w bardzo kryzysowym położeniu, które sprawi iż wydarzenia których będą centrum staną się jeszcze gorsze niż są. Będą oni w niezbyt przychylnym miejscu, nieadekwatnym do postawieniu kroku naprzód.”

 

THR: Wraz z drugim półsezonem, serial zaczyna wdrażać nowy format obejmujący następne 8 epizodów. Czy poszczególne pomniejsze grupy dostaną w związku z tym odcinki przeznaczone tylko i wyłącznie dla nich? Czy uwzględniają one w sobie flashbacki? Nie było to póki co bardzo spopularyzowanym rozwiązaniem w „The Walking Dead”

„Trafiłeś. Nie ma tutaj ustawionego planu. Format każdego z epizodów będzie całkowicie różnił się [od tego, który zaprezentowano dotychczas] więc nie będziecie mieli możliwości odgadnięcia jakiego typu odcinek dostaniecie. Jest to w pewnym sensie eksperymentalnym zagraniem, niemniej jednak daje to świetne możliwości do zagłębienia się w postaci oraz to co się z nimi na dzień dzisiejszy dzieje. Będą w sezonie czwartym epizody, które zostaną w pełni skoncentrowane wokół jednej grupy lub wokół pojedynczego indywiduum, ale także takie które skupią się na wielorakich teamach lub nawet na wszystkich razem wziętych. Stanie się to dobrym miksem różnego rodzaju storytellingu.”

 

THR: Patrząc na te nowe połączenia (Daryl oraz Beth etc.) czego możemy się od nich spodziewać? Jak to również wpłynie na nich samych oraz pomoże w momencie kiedy wszyscy ponownie się złączą? O ile w ogóle się do tego dojdzie.

„Będziemy obserwować tutaj formowanie się korelacji pomiędzy postaciami, które wcześniej na dobrą sprawę nie były niezwykle blisko siebie. Jeśli postaci te kiedykolwiek się połączą oraz odnajdą się ponownie jako grupa – na co oczywiście nie nakierowuję w tym momencie – zobaczymy różnoraki dynamizm z nich wychodzący, a mający bazę we wcześniejszym okresie ich życia oraz zmianach przez to wywołanych.”

 

THR: Jakiego typu emocjonalny wpływ na resztę bohaterów miała śmierć Hershela?

„Jedna z rzeczy, która czyni śmierć Hershela aż tak ważną dla tej serii jest to, że miał on wpływ na każdego bohatera z osobna. Jego odejście jest niezwykle znaczącą stratą dla nich wszystkich. Zgon ten związany jest z wieloma konsekwencjami, które będą miały swoje odbicie w 4B, przy czym – teoretycznie zakładają – będziemy się z tym nawet zmagać jeszcze w przyszłych sezonach.”

 

THR: Daryl, a możliwie iż także Tyreese, są źli ze względu na Ricka i jego rolę jaką odegrał w sprawie wyrzucenia Carol z grupy więziennej oraz egzekwowaniu jej zaangażowania w śmierć Karen. Jeżeli dojdzie do ich ponownego złączenia to jak wielkim tematem materiał ten będzie? A może Daryl jak i Tyreese mają na dzień dzisiejszy większe problemy?

„Bez cienia wątpliwości mają oni na dzień dzisiejszy znacznie większe problemy, jednakże najbardziej podoba mi się w tym wszystkim fakt, iż jest to bardzo intensywna sytuacja, które może ulec zagęszczeniu niemalże w każdym możliwym momencie. Technicznie rzecz ujmując, coś było trzymane poza zasięgiem Tyreese’a, niemniej stało się to efektem ubocznym celowego działania tudzież niefortunnych wydarzeń. Był odsunięty na dystans od całej tej sytuacji, jednakże w momencie kiedy dowiedział się o całym zajściu, sprawa na stałe zawisła w powietrzu. Doskonale wiemy, że nadchodzący materiał pokaże konsekwencje tego wszystkiego, przy czym mam nadzieję że widzowie oglądający poszczególne odcinki czekają aż w końcu coś z tego wyniknie.”

 

THR: Co macie w zanadrzu dla Daryla?

„Bez cienia wątpliwości będzie to wielka rzecz. Obciąży go ona na cały czas jego szaleństwa oraz przebywania w dziczy na otwartym terenie. Musimy jednak spojrzeć na to, jaki ta sprawa będzie miała na niego wpływ w aspekcie długoterminowym i czy w ogóle będzie on w stanie przezwyciężyć to z czym musi się zmierzyć.”

 

THR: W jaki sposób Daryl zareaguje na stratę tego poczucia pozycji, które sobie wypracował w grupie?

„Daryl w stopniu zdecydowanie większym niż każdy inny bohater pozwolił na to, aby jego egzystencja w tej grupie oraz rola jaką pełnił pośród tej namiastki cywilizacji zdefiniowała go jako osobę; pozwolił na to aby wpłynęło to na jego rozwój jako osobowość. Teraz kiedy wszystko to co miało na niego pozytywny wpływ, to co pozwoliło mu na przeobrażenie się w kogoś kogo respektował i lubił, po prostu zniknęło. Bez cienia wątpliwości wstrząśnie to nim w bardzo silny sposób oraz sprawi, iż zada sobie pytanie: „Czy jestem  w stanie udźwignąć to czym się stałem?”. Czy może cofnie się on do tego czym był wcześniej? Jest to problemem, z którym musi się zmierzyć i który musi przejść. Niestety jednak wynikło przy tym również to, iż Beth została złapana w ten krzyżowy ogień.”

 

THR: Czy zobaczymy to co działo się z Carol po tym jak została ona wydalona z grupy?

„Carol została wydalona z grupy na otwartą przestrzeń, przy czym na całe szczęście udało jej się przeżyć. Teraz wszyscy, którzy mieszkali w więzieniu również zostali z niego w pewnym sensie wyrzuceni i poruszają się najprawdopodobniej po tym samym obszarze. Co za tym idzie jest tutaj duże prawdopodobieństwo, iż Carol pojawi się szybciej niż widzowie to zauważą.”

 

THR: Jak będzie wyglądał proces adaptacji bohaterów do życia bez zapewnionego bezpieczeństwa po tym jak zamieszkiwali oni w więzieniu, a wcześniej na farmie Hershela?

„Jest to bardzo dobre pytanie. Mieli oni wszystko na czym mogli polegać, po czym znowu cofnęli się do punktu wyjścia. Jest to apokaliptyczne środowisko w którym przyszło im żyć, a w którym cywilizacja całkowicie upadła. Muszą oni ponownie podjąć próby odbudowania tego stanu, jednakże część z tych bohaterów nie będzie w stanie tego dokonać i przetrwać, aż do tego momentu. Będzie to wielką przeprawą dla niektórych z nich, niemniej będzie to przy tym także różne dla każdego z osobna.  Każdy z nich zostanie mocno obciążony, a my będziemy oglądać jak starają się przeżyć.” 

 

THR: W nadchodzących ośmiu epizodach pojawią się Abraham, Rosita, Eugene oraz tajemniczy Gareth. Co możesz powiedzieć odnośnie tego w jaki sposób zostaną oni wprowadzeni? 

„Mamy tutaj sporo materiału, który nadchodzi wraz z tymi ośmioma epizodami, a jedyną rzeczą która w bardzo poważnym stopniu niezwykle sporo zmienia jest właśnie wprowadzenie Abrahama, Rosity oraz Eugena będących na swego rodzaju misji. Będziemy mieli tutaj jakiegoś rodzaju katalizator; każdy nawet najmniejszy bohater, którego implementujemy w show wnosi coś ze sobą, wpływając pozytywnie na rozwój postaci, które już mamy. Ta trójka w bardzo poważny sposób zmieni rodzaj opowiadania, który przedstawiamy oraz narrację którą stosujemy.”

tomb2525

Obecnie jeden z głównych redaktorów Strefy The Walking Dead odpowiedzialny za takie elementy jak artykuły dotyczące produkcji serialu, recenzji wszystkich dzieł składających się na uniwersum „Żywych Trupów” jak i wpisów uzupełniających poszczególne działy tematyczne strony.

Większej „publiczności” znany jako ten najbardziej zapalczywy oraz rozeznany w dziedzinie „The Walking Dead” tworzący „nic nie wnoszące do tematu elaboraty” :-D

W życiu prywatnym zainteresowany w głównej mierze biologią, chemią oraz po części fizyką. Nie pogardzi jednak dziedzinami czysto humanistycznymi takimi jak literatura, sztuka, muzyka czy właśnie sam film, z naciskiem na mocne wpływy dramatu.

More Posts