Dostaliśmy mała informację prasową na temat słuchowiska na podstawie komiksu Kirkmana. Poniżej możecie przeczytać co piszą sami o sobie wydawcy.

Żywe Trupy 3D

 

Bijący rekordy popularności na całym świecie komiks Roberta Kirkmana ?Żywe trupy? doczekał się już książki i serialu. Polskie studio Sound Tropez, które zrealizowało m.in. superprodukcję ?Gra o tron? postanowiło pójść o krok dalej i nagrać na podstawie komiksu audiobooka. Nietypowe? To pierwsza na świecie tego typu produkcja z udziałem największych polskich gwiazd!

 

Pierwsza dźwiękowa adaptacja kultowego komiksu okazała się strzałem w dziesiątkę. Audiobook dostaje doskonałe recenzje za obsadę (m.in. Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Jacek Rozenek i Szymon Bobrowski), świetną muzykę, a przede wszystkim spektakularne efekty dźwiękowe, które wprowadzają w niezwykły klimat grozy.

 

Autorzy postanowili zaspokoić ciekawość fanów słuchowiska ujawniając film pokazujący produkcję słuchowiska ?od kuchni?. Zdradzają, jak powstają dźwięki łamania kości, rozbijania czaszki czy rozrywania ofiary?

 

Sprawdźcie jak powstawała pierwsza na świecie dźwiękowa adaptacja ?Żywych trupów?!

 

 

Komiks opowiedziany dźwiękiem 


?Żywe trupy? to trzymająca w napięciu historia Ricka, wzorowego policjanta z małego miasteczka, który postrzelony podczas pościgu za zbiegami budzi się ze śpiączki w opustoszałym szpitalu. Staje przed niezwykle trudnym zadaniem – w świecie opanowanym przez krwiożercze zombie musi odnaleźć żonę i syna. Ale najpierw – musi przeżyć.

 

W bohaterów komiksu wcielili się znani polscy aktorzy m.in. Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Jacek Rozenek i Szymon Bobrowski.

 

Koncepcja i produkcja: Michał Szolc
Adaptacja komiksu i dialogi polskie: Michał Wojnarowski
Reżyseria nagrań: Ramez Nayyar
Udźwiękowienie: Ramez Nayyar, Marcin Gontarz, Krzysztof Podsiadło, Aleksandra Pająk, Paweł Andryszczyk
Muzyka: Audio Network
Montaż i edycja: Paulina Bocheńska, Marcin Gontarz, Krzysztof Podsiadło, Weronika Raźna
Miks: Ramez Nayyar, Krzysztof Podsiadło, Marcin Gontarz

 

Pierwszy z dwunastu zeszytów ?Żywe Trupy. Tom 1 i 2? ? przedsmak niemal 3 godz. rozrywki, nie tylko dla miłośników historii o zombie.

 

 

Słuchowisko ?Żywe trupy. Tom 1 i 2? w wersji płytowej dostępne jest na Empik.com

Wersja cyfrowa słuchowiska dostępna jest m.in. w Publio, Nexto, Audeo i Audioteka

Angel

Ojciec założyciel, pomysłodawca i administrator Strefy. Odpowiedzialny za aspekty techniczne, kontrolę jakości i czuwanie nad wszystkim co wpływa na stronę (czasem musi nawet odprawić obrzędy odganiające deszcz). Prowadzi Strefowy Fanpejdż na Facebook’u. Czasem skrobnie jakiegoś niusa odnośnie serialu. Często i gęsto spoileruje na forum.

Prywatnie miłośnik żeglarstwa, podróży i filmów (zombie/post-apo/katastroficzne).
Podobno nie lubi seriali.

More Posts - Website

Follow Me:
Facebook