news-dark-rising-3
Premiera Dead Rising 3 na PC odbędzie się 5 września. W ramach letniej wyprzedaży na platformie Steam, każdy zamawiający grę przed premierą otrzyma 25% zniżki.


Wieść o filmowej adaptacji Dead Rising ucieszy zapewne wszystkich fanów cyklu. Pracą nad filmem zajmie się studio Legendary Digital Media, a producentem wykonawczym został odpowiedzialny za serie Transformers Lorenzo di Bonaventura. Scenariusz ekranizacji przygotuje jeden z twórców internetowego serialu Mortal Combat:Legacy – Tim Carter z Contradiction Films.

 

Film początkowo trafi jedynie do serwisu dystrybucji cyfrowej – Crackle. Następnie produkcja pojawi się na DVD oraz prawdopodobnie będzie emitowana w tradycyjnych stacjach telewizyjnych. W Polsce i innych krajach nie mających dostępu do Crackle, za dystrybucję obrazu odpowiadać będzie platforma Content Media Corp.

dead_rising

Filmowe Dead Rising okaże się zapewne luźną adaptacją przedstawionej w grach fabuły. Biorąc pod uwagę towarzyszącą serii otoczkę nie należy więc spodziewać się poważnego, pełnego patosu dzieła, a raczej czegoś na miarę „czarno-komediowego” Zombielandu.

Opowiedziana w oryginalnym Dead Rising historia dotyczyła fotografa Franka Westa, który w pogoni za materiałem trafił do wypełnionego żywymi trupami centrum handlowego. Do zadań kierującego protagonistą gracza należały oczywiście walka z zombiakami przy użyciu wszystkich znalezionych w sklepach przedmiotów oraz niesienie pomocy pozostałym przy życiu pracownikom centrum i klientom. 

Więcej o serii Dead Rising w TYM miejscu. 

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts