RE Revelations2 (5)

Capcom zaprezentował pierwsze screeny z zapowiedzianej niedawno kontynuacji serii Resident Evil o podtytule Revelations 2. Ogłoszono także, że produkcja wydawana będzie w postaci… epizodów (podobnie jak miało to miejsce z przygodowym The Walking Dead od Telltale). Twórcy podzielili się także paroma konkretami dotyczącymi otoczki fabularnej nowej odsłony.

+ Do sieci trafił zwiastun RE Revelations 2 

 

 

Fabuła Revelations 2 osadzona zostanie pomiędzy 5 i 6 częścią serii. Protagonistką nowego tytułu będzie znana z poprzednich części Claire Redfield. W trakcie rozgrywki wcielimy się także w towarzyszącą głównej postaci Moire Burton – córkę Barrego Burtona, należącego do służb specjalnych S.T.A.R.S. Obie bohaterki zostaną uprowadzone i zamknięte w starym, pełnym niebezpiecznych wrogów więzieniu (wszystkie wyznaczniki serii odhaczone ;). 

 

RE Revelations2 (9)

 

Rozgrywka ma zmieniać się w zależności od tego którym bohaterem pokierujemy w konkretnej chwili. Claire zajmie się w głównej mierze walką, podczas gdy Moira będzie udzielała koleżance potrzebnej pomocy medycznej czy technicznej (podając leki lub sprzęt -miejmy nadzieje, że wrócą klasyczne ziółka). Gra pozostanie jak najbardziej wierna gatunkowi survival horroru. Umożliwi także zabawę w trybie kooperacji (Claire i Moira) oraz wprowadzi do serii kilka nowych pomysłów i przeciwników.

RE Revelations2 (2)

 

Według zapowiedzi produkcję odpalimy w 1080p i 60 klatkach na sekundę na nowych konsolach i PC. Co ciekawe zdecydowano, że gra podzielona zostanie na wydawane co tydzień epizody. Każdy kosztować będzie 5.99 $ i pozwoli na parę godziny zabawy. Dla chętnych istnieje także opcja zakupu całego sezonu za 24.99 $ lub poczekania na pudełkowe wydanie gry, które nabędziemy za 39.99 $

 

 Tytuł nowego RE jak zawsze odczytywany jest przez złowrogi głos lektora, więc o zmiany w serii nie trzeba się najwyraźniej martwić.

 


 

RE Revelations2 (8) RE Revelations2 (7) RE Revelations2 (6) RE Revelations2 (4) RE Revelations2 (9) RE Revelations2 (1) RE Revelations2 (2) RE Revelations2 (3) RE Revelations2 (5)

 

 


 

 

Jak widać po fotkach: twórcy w żadnym razie nie zamierzają wycofać się z mrocznego klimatu. RE: Revelations 2 ukaże się na początku przyszłego roku na PC, PS3, PS4, X360 i XBO,

Larone

Na Strefie zajmuje się głównie newsami, artykułami i recenzjami odcinków serialu TWD. W przeszłości udzielał się amatorsko w paru innych projektach. Kiedy najdzie go ochota, bawi się w krytyka filmowego (choć chyba podchodzi do kina zbyt optymistycznie). Poza Strefą: gorliwy widz serialowy, niestety nigdy nie zobaczył do końca Miasteczka Twin Peaks. Choć za popcornem nie przepada, gdyby mógł, większą część życia przesiedziałby w kinie. Dlaczego pisze na Strefie? Bo lubi :)

More Posts